Kuličky - diskuze
http://forum.kulicky.com/

2019-07 Statistiky a fotodokumentace
http://forum.kulicky.com/viewtopic.php?f=12&t=1796
Stránka 1 z 1

Autor:  Dan-Bes [ 07 lis 2018 16:48 ]
Předmět příspěvku:  2019-07 Statistiky a fotodokumentace

Téma: Statistiky a fotodokumentace

Jedno z mých zásadních témat a (i v rámci samotného VV) bohužel téma hodně opomíjené a okrajové.

Fotodokumentace:

Když to řeknu stručně a jasně - Turnaj ze kterého nejsou pořízeny fotografie, jako by vůbec nebyl :-( Je to škoda. Prezentuje to náš sport. Několikrát do měsíce vyřizuji požadavky různých médií na zaslání fotografií. Také v případě, že propagujeme kuličky do nových míst, je nutné to vždy doložit fotodokumentací. Fotky jsou důležité také v případě, že obesíláme spolky / obce / města s nabídkou zakládání klubů a výstavby kuličkového hřiště. Průběžně sbírám různé podklady na facebooku klubů atd. a uveřejňuji na "pracovním redakčním webu" cvrnk.cz / hrajemekulicky.cz. Na tomto místě bych rád vyzdvihl zejména pravidelné foto-reporty Marty Völfelové. Pravidelně také na FB stránkách zveřejňují fotografie z turnajů: Hanácká Trefa, Chrobáci Brno, Zastavecká Koule, Karlovarský kuličkový klub .. (ale v menší míře samozřejmě i další; je pouze škoda, že z celého turnaje, se kterým mají organizátoři docela hodně práce, je pořízena třeba jen jediná fotografie mobilem - a to stupně vítězů).

Statistiky:

S tímto tématem také souvisí odesílání statistik z turnajů. U Masters turnajů se to stalo již pravidlem (je zakomponováno do Zásad pro pořádání turnajů), ale bylo by potřebné mít data i z turnajů Open, či nežebříčkových turnajů. Tato data (věřte - nevěřte) pomohou např. i začínajícím pořadatelům, nám - členům VV při přípravě výročních zpráv nebo vytváření článků pro tištěná média, ale i samotným hráčům, kteří si rádi zpětně chtějí zjistit podrobnosti o turnaji.
Některé reporty nezaberou více než minutu a mohou být v papírově formy (a třeba nafocené mobilem), nebo elektronické. Takový příklad jednoho reportu uvádím v příloze (nedílná součást výsledkových listin v pétanque asociaci).

Ukázkovým příkladem je např. podrobný zápis z turnaje Open v Říčanech, kdy mi Jaroslav Jarušek zasílá podrobné statistiky. Tohle je již opravdu o velkém nadšení (já za něj moc děkuji), ale stačilo by opravdu i naskenovat (či nafotit mobilem) výsledkové listiny (skupiny, pavouk, dohrávky).

Děkuji všem, kteří se snaží aby náš kuličkový sport byl vidět ;-)
Samostatně tomu věnuji téma "2019-09 Propagace kuliček a turnajů"

Daniel Beseda

Přílohy:
Poznámka: Ukázka zápisu z turnaje
Ukazka-zapis-CAPEK-turnaj.jpg
Ukazka-zapis-CAPEK-turnaj.jpg [ 182.87 KiB | Zobrazeno 1040 krát ]

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/