Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 6 ] 

03 lis 2018 04:19

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 493
Věk: 44
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

Téma: Členství jednotlivců (řádné členství v ČKS) a členské příspěvky.

Máme za sebou dvě sezóny od zavedení členských příspěvků a můžeme tedy hodnotit co přinesla tato praxe jak pro samotné hráče, tak zejména pro organizátory / pořadatele turnajů.

O nutnosti zavedení členství a členských příspěvků jsme podrobně informovali v "Oznámení o novinkách pro sezonu 2017" a myslím, že tento souhrn je zcela vyčerpávající.

Kromě interních norem - Registrační řád ČKS a Stanovy ČKS - upravuje problematiku členství a členských příspěvků samotný zákon (Nový občanský zákoník).

Proti ostatním spolkům (klubům, svazům) máme docela nešikovně definovaný bod o členství a hrazení členského příspěvku (zejména bod RŘ 1.5 - " Členský příspěvek musí být uhrazen nejpozději k datu konání prvního turnaje Masters v dané sezoně, případně k datu konání prvního turnaje, jehož se daný hráč chce zúčastnit."

Díky tomuto bodu jsme museli čekat celou sezónu (až do Turnaje mistrů) než se vlastně určilo KDO JE a KDO NENÍ členem (tj. kdo splnil a nesplnil podmínky členství). Taková benevolence ohledně termínu se u ostatních spolků nevidí a nesetkal jsem se s ní. Většinou je termín úhrady stanoven např. do pevného termínu (většinou březen nebo duben daného roku; termín úhrady a výši členských příspěvků určuje vždy valná hromada daného spolku).

Chápu okolnosti, které vedly VV ČKS k takovéto formulaci, ale pro administrativu svazu je to ohromná zátěž, natož pro samotné organizátory - pořadatele turnajů. Pro sezonu 2019 budu tedy navrhovat pro jednání VV aby tato záležitost byla upravena dle obvyklých zvyklostí jiných spolků/svazů.
- Práce by se ulehčila i pořadatelům, kteří by nemuseli kontrolovat členskou základnu, vybírat od nově registrovaných členů příspěvky přímo před turnajem atd.
- Členové svazu by měli průkazy s QR kodem, kterým by se prokazovali např. na turnajích Masters (nebo SuperMasters) a pořadatel si během pár vteřin ověří zda hráč je členem a zda má uhrazený příspěvek (viz příloha / ta fotografie tam samozřejmě být nemusí).
- Stejně jako je tomu i u jiných svazů, je lhůta pro vyřízení členství např. 1 měsíc (schválení členství, vystavení průkazu ap.).
- Náklady na výrobu zalaminovaných průkazů jsou minimální a testoval jsem to v praxi ;-)
- Další výhodou je to, že informace které se zobrazí pořadateli po načtení QR kodu lze online aktualizovat a doplňovat (což je např. lepší způsob než u obdobných klasických papírových průkazů s nalepenými známkami ap.).

Hodně z vás si spojuje členství v ČKS s účasti na turnajích Masters a myslí si, že když se Masterů neúčastním, nemusím být členem ČKS a hradit příspěvky. Ale to je omyl. Účast na Masters turnajích je pouze jako bonus a motivace mít členství. Ale kuličkáři by měli mít nějakou "morální sounáležitost" s kuličkami a kuličkovým děním a měli by chtít být jeho součástí - prostě jako je to u všech spolků a sportovních klubů nebo svazů, ve kterých např. mnoho z vás je. Členské příspěvky jsou většinou jediným zdrojem příjmu daného svazu / spolku.

Vím, že hlavním důvodem pro prosazení takové definice členství bylo to, aby na Masters mohli i nováčci a mohli si tak členství vyřídit na místě v den konání turnaje. Já osobně jsem zastáncem toho aby na prestižní turnaje "úplní nováčci nemohli", již s podstat věci a druhu turnaje, který má být určen jen těm zkušeným. Pro nováčky lze udělat např. přidružený turnaj ap. - Také se mi nelíbilo to, že zkušení kuličkáři, kteří vědí dopředu (již před sezonou), že se budou účastnit Masters turnajů, nechávali hrazení příspěvků a vyplňování přihlášek až na samotný turnaj. - Dalším návrhem který by měl usnadnit práci pořadatelům je to aby příspěvky byly hrazeny pouze bezhotovostně na účet svazu (věřte, že dát dohromady hotovostní platby za celou sezonu při vybírání příspěvků přímo na turnajích zabralo docela hodně administrativy).

I když nejsem pro to nakloněn (viz výše), lez se pobavit i o možnosti, že by povinnost členství byla pouze na turnajích kategorie Supermasters (ta vznikla vlastně až rozhodnutím VH v březnu tohoto roku) a na turnaje Masters by mohli i nováčci z řad veřejnosti.

Děkuji za pozornost, téma je to obsáhlé tak očekávám vaše reakce ;-)
Daniel Beseda


Přílohy:
QR-2019-Poradatele.png
QR-2019-Poradatele.png [ 572.12 KiB | Zobrazeno 4525 krát ]
Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

03 lis 2018 18:47

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 23 dub 2010 13:23
Příspěvky: 125
Věk: 50
Bydliště: Odolena voda

Startovné pro nečleny vyšší o členský příspěvek v případě účasti na druhém turnaji. Hráč se nemusí stát členem, ale pokud si plánuje 3,4,5 turnajů, nebo neví, kolika turnajů se bude účastnit, s každým zaplatí navic. Registrovaní členové dávají dávají pořadateli předpoklad, že se hráč na turnaj vrátí. U registrovaných předpoklad odpadá, tak si můžou připlatit.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

04 lis 2018 18:02

Offline
Registrován: 05 kvě 2014 16:34
Příspěvky: 109

Ze začátku jsem se tomu bránila, ale ano, myslím si, že řádné členství by mělo být zaplaceno co nejdříve a ne, aby bylo možné ho zaplatit například na 3. turnaji Masters. Pravděpodobně se tím sice trochu sníží počet hráčů na turnajích Masters apod. Na druhou stranu je zvláštní, aby MČR mohl hrát nováček, což by poté nebylo možné. A to si, myslím, je správné.

Já navrhuji uhradit členský příspěvek nejpozději do 1. turnaje Masters či Supermasters (podle toho, který bude 1.). Pro platbu předem bych stanovila určitý termín, do kterého mohou být peníze na účet svazu poslány. A pro platbu hotovostí, protože si myslím, že by měla být možnost platit hotově zachována (sama nevlastním kartu), by se člen/ka musel/a předem zaregistrovat a členství hotově uhradit právě na zmíněném turnaji. Administrativně si myslím, že to náročné není a o členech/členkách by byl díky registraci předem přehled.

Členské karty jsou určitě dobrý nápad, který posunou Český kuličkový svaz o něco blíže jiným sportovním svazům. Jen si nejsem jistá, zda varianta s QR kódem bude pro všechny v pořádku (pořadatel/ka musí mít k dispozici mobil s aplikací a pak každého kontrolovat, jestli má aktivní členství?). Možná varianta s každoroční známkou se mi jeví jako jednodušší, když se stačí na členskou kartu jen podívat a je jasné, jestli je členství platné.

Také si myslím, že by se členské příspěvky mohly zvýšit, třeba na 200 kč/rok. Stále si myslím, že to není nijak zvlášť vysoká suma. 100 kč mi připadá spíše jako symbolická cena. Na druhou stranu by bylo dobré, aby členové/členky viděli, za co platí. Měla by být transparentní svazová kasa a také navrhuji, aby měl svaz k dispozici jisté atributy/náčiní - rozšíření - pro pořádání k dispozici. Jako jsou například zalaminovaná startovní čísla důlků, nebo (a to by myslím ocenilo více lidí) nůžkový stan. Zvýšením členských příspěvků bychom se mohli i postupně přibližovat do bodu, kdy by mohli být členové/členky VV finančně odměnováni/y, čímž by mohla být zlepšena efektivita VV. Protože rozumím, že kdejaká jednání dokáží být zdlouhavá a náročná a něco prosadit není vždy jednoduché.

Kačka


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

08 lis 2018 08:02

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 493
Věk: 44
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

Katko, děkuji za reakci a dovolil jsem si přesunout otázky týkající se financí do samostatného vlákna "2019-06 Finance a účetnictví ČKS".

A nyní k ostatním bodům.

"Na druhou stranu je zvláštní, aby MČR mohl hrát nováček, což by poté nebylo možné. A to si, myslím, je správné".
> Ano. Souhlas :-)

"Členské karty jsou určitě dobrý nápad, který posunou Český kuličkový svaz o něco blíže jiným sportovním svazům. Jen si nejsem jistá, zda varianta s QR kódem bude pro všechny v pořádku (pořadatel/ka musí mít k dispozici mobil s aplikací a pak každého kontrolovat, jestli má aktivní členství?). Možná varianta s každoroční známkou se mi jeví jako jednodušší, když se stačí na členskou kartu jen podívat a je jasné, jestli je členství platné."
> Právě proto, že je to jednoduché a rychlé chci QR kód ;-) Chytrý telefon má dnes každý (a nemusí to být zrovna "chytrý"), QR čtečka lze stáhnout zdarma. Navíc kontrolu nemusí zrovna provádět pořadatel, myslím že se najdou dobrovolníci, kteří se toho rádi chopí. Dále do souboru lze vkládat i další informace, které se mohou průběžně měnit a do fyzické průkazky by tato data nebylo možné rychle (a hlavně zdarma) vkládat - třeba informace o prémiovém členství ap.

"... a také navrhuji, aby měl svaz k dispozici jisté atributy/náčiní - rozšíření - pro pořádání k dispozici. Jako jsou například zalaminovaná startovní čísla důlků, nebo (a to by myslím ocenilo více lidí) nůžkový stan".
> Na tohle jsem Ti můj názor napsal na FB. Myslím si, že zrovna zalaminovaná čísla důlku patří zcela do kompetence každého pořadatele. Jelikož si turnaje také sami řídí a vybírají startovné atd. Pokud by to bylo jak navrhuje naše svazová účetní, aby se vše pořádalo por hlavičkou ČKS a pořadatelé by byli vyplácení na DPP nebo smlouvu, pak ano. Je to samozřejmě obecně .. neber mě za slovo, že bych Ti nechtěl vytisknout a zalaminovat čísla - rád a výjimečně to klidně udělám, jen, pokud by se to mělo stát zvyklostí a mělo by to být pravidelné pro všechny pořadatelé (nemusí zůstat jen u čísel důlků, ale mohou si vzpomenout na tisk pozvánek, plakátů atd), asi by to výrazně lezlo do peněz ;-)
Co se týče "nůžkového stanu" je to samozřejmě v pořádku a pokud máš tip na něco konkrétního pošli prosím odkaz a můžeme v rámci VV odsouhlasit nákup. Tohle je v pořádku. Zůstane to v majetku ČKS a pořadatelům se majetek pouze půjčuje. K tomuto bodu zakládám nové téma (jelikož se mi nahromadilo také dost podnětů): "[ur=http://forum.kulicky.com/viewtopic.php?f=12&t=1797l]2019-08 Majetek ČKS - nákup, evidence, půjčování[/url]".

Ještě jednou děkuji Katko, jsem rád za aktivní debatu, čím víc toho tady proberme, tím kvalitnější nakonec budou schválené návrhy Výkonným výborem ;-)
Dan


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

12 pro 2018 13:41

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 493
Věk: 44
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

Rekapitulace řádného členství v ČKS:

Chtěl bych vás informovat o stavu členské základny k dnešnímu dni (12.12.2018).

Celkový počet řádných členů ČKS: 113

Přehled řádných členů (řazeno dle počtu členů v rámci kuličkového klubu):
http://www.hrajemekulicky.cz/statistiky ... eho-svazu/

Hanácká Trefa (19)
Viktor Harásek
Radek Julinek st.
Antonín Karásek
František Karásek
Luboš Karásek
Dagmar Karásková
Lenka Kosková
Petra Košková
Pavel Kotyza
Ivo Losík
Marie Losíková
Milan Milenky
Robert Milenky
Karel Ondrůj
Bohumila Ondrůjová
Bohumila Ondrůjová ml.
Eva Růžičková
Lukáš Vlček
Drahoslav Zavadil

Chrobáci Brno (12)
Marek Bartošek
Tereza Bartošková
Dan Čermák
Igor Čermák
Jitka Čermáková
Lucie Čermáková
Tobiáš Kubíček
Petr Mareš
Robert Mikluš
Anežka Pohořelická
Jan Pohořelický
Pavla Zezulová

GLÁSFÉR TÝM (10)
Jiří Bernat
Petr Honců
Anna Kokošková
Benedikt Mišovič
Milan Mostýn
Jindřich Novák
Tereza Řídká
Eva Řídká st.
Marta Völfelová
Veronika Völfelová (2 Openy)

SK ZASTÁVECKÁ KOULE (10)
Lubomír Čech
Kateřina Koblížková
Karel Kočí
Robert Kříž
Marie Křížová
Adéla Křížová
Agáta Křížová
Jiří Tvrdoň
Martin Tvrdoň
Lenka Veliková

M-Dream Team (7)
Martin Dostál
Martin Fazekaš
Hana Fišerová
Leoš Kofroň
Lukáš Kofroň
Veronika Fazekaš
Oldrich Vratnik

SKK Rohožky (7)
Zdeňka Formánková
Michael Lehocký
Stanislav Nedvěd
Lenka Nedvědová
Marta Nedvědová
Michal Petr
Vladimír Schnábl

Bohemia & Moravia Club (5)
Filip Kokeš
Martin Mišovič
Kateřina Mišovičová
Marek Růžička
Jan Zavadil

HVS GINZEL Rakovník (5)
Roman Kokeš
Pavel Kučaba
Jan Loriš
Lucie Pisárová
Miroslav Tlustý

Zoufalej tým (5)
Ondřej Dobisík
Ladislav Just ml.
Hana Košťálová
Jaroslava Pitařová
Pavel Zoufalý

Club Rodamiento (5)
Daniel Beseda
Lucie Besedová
Hana Brablecová
Dana Procházková
Josef Šnejdr

Strangalia Team (1)
Martin Adamec

Klub cvrnkačů kuliček Cheb (1)
Jiří Böhm

Kralupský kuličkový klub (1)
Petr Šejba

Spanker (1)
Zbyněk Fojtík

Kuličkový klub CB Neratovice (1)
Oldřich Kadlec

Kuličkový Klub Baráčníci (1)
Anna Svrčinová

SKK Elim Vsetín (0)

S.O.Pišišvorové (0)

Karlovarští kuličkáři (0)

RTW Kulik team (0)

Bez klubové příslušnosti (22)
Erik Dančák
Nikola Ďuricová
Anna Ehlenová
Eva Ehlenová
Jaroslav Jarušek (6 Openů)
Tomáš Kapounek
Lucie Krajčirovičová
Břetislav Lukáš (0 turnajů)
Jaroslava Mišovičová
Petr Mlčoch (1 Open)
Nela Mostýn
Daniel Náhlý
Tomáš Náhlý
František Petráň (3 Openy)
Jiří Petráň (3 Openy)
Marie Pospíšilová
Rostislav Schiller
Zbyněk Schneider (3 Openy)
Oleg Schoch
Josef Šaroch (2 Openy)
Helena Šarochová (2 Openy)
Marek Šiňanský


Řádné členství (vedle účasti zástupců klubů na min. 3 turnajích) má také vliv na právo účastnit se Valné hromady.
Z tohoto pohledu by na VH v roce 2019 mohly vyslat svého zástupce tyto kluby (14):

1. M-Dream Team
2. Bohemia & Moravia Club
3. GLÁSFÉR TÝM
4. Hanácká Trefa
5. SKK Rohožky
6. HVS GINZEL Rakovník
7. Chrobáci Brno
8. SK ZASTÁVECKÁ KOULE
9. Zoufalej tým
10. Strangalia Team
11. Klub cvrnkačů kuliček Cheb
12. Spanker
13. Club Rodamiento
14. Kuličkový klub CB Neratovice

Za předpokladu, že by VV prodloužil termín pro dodatečnou úhradu členského příspěvku za rok 2018, by se mohli ještě účastnit zástupci těchto tří klubů:

15. S.O.Pišišvorové
16. SKK Elim Vsetín
17. RTW Kulik team

Více viz:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... =481401334

O členství a registraci kuličkových klubů budu informovat samostatně v jiném vláknu.

Děkuji za pozornost,
Dan


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

22 pro 2018 17:32

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 45
Bydliště: Plzeň

[quote="Dan-Bes"]Katko, děkuji za reakci a dovolil jsem si přesunout otázky týkající se financí do samostatného vlákna "2019-06 Finance a účetnictví ČKS".

A nyní k ostatním bodům.

"Na druhou stranu je zvláštní, aby MČR mohl hrát nováček, což by poté nebylo možné. A to si, myslím, je správné".
> Ano. Souhlas :-)

"Členské karty jsou určitě dobrý nápad, který posunou Český kuličkový svaz o něco blíže jiným sportovním svazům. Jen si nejsem jistá, zda varianta s QR kódem bude pro všechny v pořádku (pořadatel/ka musí mít k dispozici mobil s aplikací a pak každého kontrolovat, jestli má aktivní členství?). Možná varianta s každoroční známkou se mi jeví jako jednodušší, když se stačí na členskou kartu jen podívat a je jasné, jestli je členství platné."
> Právě proto, že je to jednoduché a rychlé chci QR kód ;-) Chytrý telefon má dnes každý (a nemusí to být zrovna "chytrý"), QR čtečka lze stáhnout zdarma. Navíc kontrolu nemusí zrovna provádět pořadatel, myslím že se najdou dobrovolníci, kteří se toho rádi chopí. Dále do souboru lze vkládat i další informace, které se mohou průběžně měnit a do fyzické průkazky by tato data nebylo možné rychle (a hlavně zdarma) vkládat - třeba informace o prémiovém členství ap.


Ano jsem také pro, aby se nováček nemohl účastnit MČR.

Dane, ten QR kód by měl být odkaz na stránky? Pokud ano, tak to bude chtít internetová data a bude to zdlouhavější, než jasně vepsaná informace. ... Co by jsi chtěl mít za informace na kartě/QR kódu? ... Ano karta by se musela každý rok měnit. QR kód, který by odkazoval třeba na stránky s kartou hráče by se měnit nemusel.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na: