Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 3 ] 

15 lis 2016 16:47

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 493
Věk: 44
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

Úkol: 2016-XI-05-b


Snížit opět počet zakládajících členů na 3 (ze současných 6)
Navrhuji snížit povinný počet zakládajících členů nového klubu.


K tomuto tématu viz vlákna (z doby kdy se tento problém řešil - tj. zvýšení na 6):
viewtopic.php?f=11&t=688


Argumenty:

1) nevidím důvod proč by mělo být více lidí pro “obyčejný” kuličkový klub když např. i pro založení spolku, svazu atd. stačí “jen” 3 lidi.

2) i když ti dotyční zakládají klub a měli by povinnost mít 6 lidí, stejně tam napíšou (když budou nuceni) ty další 2, 3 lidi jen tak aby splnili tuto povinnost

3) pro založení nových klubů (což je žádoucí) je to mnohem lepší (tj. neodradí to lidi aby nové kluby zakládaly)


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

19 lis 2016 15:48

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Ahoj Dane,
doplním pár informací k tématu, které se zdá jsem tenkrát s kolegy ve VV probíral z větší části pouze ústně při "předjednání" návrhu.

Logika této změny byla následující:

    1. Někdy cca kolem roku 2008 jsem vymyslel klubovou soutěž s cílem motivovat vedení klubů k náboru co nejvíce členů. Klubu získávali body všichni jeho hráči.
    2. Později se počet započítávaných snížil na 6 nejlepších.
    3. Hodně hráčů dlouhodobě žádalo snížení počtu započítávaných na 3. Což znamenalo zejména 1 pro a 1 proti:
      a) Pro: objektivnější výsledky
      b) Proti: původní myšlenka - motivace k získávání členů - tímto nebyla naplněna


Jako řešení jsme zvolili:

    1. Snížení počtu započítávaných hráčů do klubovky na 3
    2. A zároveň zvýšení počtu lidí potřebných pro založení klubu na 6.


Jaké byly argumenty pro tuto změnu?

    1. Několik let zkušeností ukázalo, že 6 hráčů započítávaných do klubovky - zjednodušeně formulováno - motivuje více k 2 hodinám blblání nad tímto jevem než k 1 hodině náborové práce. Původně zamýšlený motivační prvek nefungoval tak, jak se očekávalo.

    2. Zároveň jsem si udělal individuální průzkum s předsedy téměř všech klubů, které jsem považoval za funkční (tj. např. ne 3-členné, ze kterých na turnaje jezdí 1). Otázka zněla: Kdyby v době, kdy jsi zakládal klub, bylo třeba pro jeho založení 6 osob místo 3, zvládl bys to? Cíl otázky byl jasný - abychom neschválili zvýšení zakládajících členů, které by vedlo k tomu, že zájemci nebudou schopni podmínky splnit. Nicméně výsledek průzkumu byl jednoznačný: 100 % dotazovaných potvrdilo, že by to zvládli, přestože část to považovala za náročné. Co mě na tomto průzkumu nejvíce zaujalo, bylo to, že většina mluvila o tom, že měli na začátku obrovskou motivaci a díky ní by ty lidi našli. Právě této motivace jsem chtěl využít, když jsem podával tento návrh.

    3. Dalším důvodem bylo předejít vzniku nefunkčních klubů. Největším extrémem byl klub, kde předseda bylo malé dítě, jemuž rodiče dopomohly založit "3-členný" klub. Jednoho dne v Krčském lese prohrál, rozbrečel se, že kuličky už hrát nebude a od té klub přestal fungovat. Vždy jsem si říkal, že pokud někdo nemá na to, aby našel alespoň 5 spoluhráčů, což je méně než ve většině teamových sportů, kde by si bez nich ani nezahrál, bude mu lépe jako členovi již existujícího funkčního klubu.

    4. Malé kluby častěji mají problém zúčastnit se Valné hromady. Hrozí zde problém s usnášeníschopností. To je nyní ošetřeno jiným způsobem práva účasti na VH, takže tento argument nyní není třeba brát v potaz. Nicméně je dobré ho mít na paměti, pokud by VH v budoucnu rozhodovala o změně podmínek pro účast na VH.


Pokud to tedy zrekapituluju:

V době přijetí návrh byl důvod se domnívat, že dosažení cíle z roku 2008 (motivovat kluby nabírat členy) bude lépe dosažena zvýšením počtu zakládajících osob než ponecháním 6 hráčů započítávaných do klubovky.

Až budete rozhodovat, co je nejlepší v tuto chvíli, bude to zejména o tom zhodnotit, zdali:

    1. U nových klubů od zvýšení počtu zakládajích členů na 6 bylo dosaženo tohoto cíle.
    2. Opravdu přestaly vznikat nefunkční kluby.
    3. Se tento požadavek přecijen nestal nepřekonatelnou překážkou pro někoho, kdo by v budoucnu dle vašeho názoru funkční klub dokázal dát dohromady.

Myslím, že zodpovězení těchto otázek vám dá dobrou odpověď na to, kterým směrem se ubírat.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

28 lis 2016 15:29

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 493
Věk: 44
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

Díky Petře :-) Již jsme to probrali na schůzi členů VV (19.11.2016) a dle všech argumentů se přikláním na 6 a svůj návrh stahuji. Není to až tak pro mě zase důležité (i když jsem své argumenty řekl - viz např. dle zákona může spolek založit min. 3 osoby). V současně aktuálním návrhu nového Registračního řádu jsem tedy ponechal "6".

Díky a měj se
Dan


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron