Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 2  [ Příspěvků: 22 ]  »

21 kvě 2015 11:41

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 493
Věk: 44
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

Toto vlákno bylo založeno pro náměty, nápady a připomínky jak vylepšit seznam "Věcí k zapůjčení pro pořadatele", jak tento seznam co nejefektivněji editovat a publikovat (zpřístupnit kuličkářské veřejnosti - zejména pořadatelům).


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

21 kvě 2015 14:28

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 493
Věk: 44
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

Zde příklad, který jsem zpracoval https://docs.google.com/spreadsheets/d/1WziHCCGDaNIGMu_t9bs1ysMMhJE-KIIrxopbNfbP5QA/edit?usp=sharing.

Možná jen místo "vráceno" by tam mohlo být "poslední držitel" ;-)


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

21 kvě 2015 15:11

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Jak to Dane funguje s právama - jak je možnost nastavit kdo může soubor editovat (vpravo nahoře vidím 2 ikony - anonymní pásovec a anonymní kočka :) )? Já zkusil vyplnit jednu buňku, zdá se, že změna se uložila.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

21 kvě 2015 15:45

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 493
Věk: 44
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

Ano práva jdou samozřejmě nastavit :-) já to používám i v našem klubu na vkládání výsledků. Práva má pověřená osoba + já. Tady jsem dal "cvičně" práva všem aby si to mohli vyzkoušet ;-) V ostré verzi to samozřejmě nastavím jen členům VV + např. pořadatelům turnajů Masters.


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

21 kvě 2015 15:52

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Tak to zní dobře. Příjemná je i nenutnost dokument ukládat tradiční cestou (kliknutím na tlačítko "uložit"), zdá se, že to funguje podobně jako databáze Access apod. (co napíšeš je uloženo).

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

24 kvě 2015 22:51

Offline
Registrován: 17 črc 2011 19:04
Příspěvky: 98

taktéž zcela souhlasím, je to výborná pomůcka pro Ty, kteří těchto věcí na turnajích chtějí využít, jednoduché zpracování, přehlednost, nemá připomínek


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

28 kvě 2015 12:30

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 493
Věk: 44
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

Znění návrhu k hlasování:

Předkládám VV návrh na zřízení přehledu věcí k zapůjčení pro pořadatele. Tento seznam (ve formě tabulky v Google dokumentu) bude vždy evidovat posledního držitele zapůjčené věci a bude publikován na internetových stránkách http://www.kulicky.com v sekci „Pro pořadatele“. Dokument bude přístupný veřejně pro každého (s oprávněněím „číst“). Editaci zápisů provádí pouze členové VV, nebo pověření zástupci.

Máte nějaké návrhy na úpravu znění?
Dan


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

28 kvě 2015 17:01

Offline
Registrován: 17 črc 2011 19:04
Příspěvky: 98

se zněním nemám problém, jen pokud by to mělo být takto formulované, je třeba ještě zvážit, jakou cestou se člen VV či pověřený zástupce dozví o tom, že věc již má v držení jiný hráč a je tedy třeba provést editaci zápisu.

Např. hráč Michal má v držení stan a domluví se před turnajem s hráčem Karlem, že mu jej zapůjčí na příští akci. Stan si přendají z auta do auta, někde na parkovišti a v seznamu bude stále uveden Michal. Stan už ale bude u Karla :-) A otázka je: Budou nám všichni hráči tyto změny hlásit?

Tedy: zakomponoval bych do textu ještě povinnost hráče toto nahlásit, protože pokud využije bezplatného zapůjčení, měl by mít i určitou povinnost vůči vypůjčiteli, tedy svazu.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

28 kvě 2015 19:27

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Mě se to docela líbí, ale souhlasím s Lukášem, že by hráči měli mít povinnost toto hlásit, jinak v tom opravdu bude za chvíli zmatek.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

28 kvě 2015 19:44

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Ještě by bylo dobré udělat tabulku pro věci jednotlivě. Např. ty plachty se nemusí vypůjčit všechny, osvětlení halogenové, nebo ledkové atd.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

29 kvě 2015 17:20

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Co mě se týče, tak také dobré. A pokud bude třeba tabulku upravit, tak se prostě upraví a je to.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

03 čer 2015 11:16

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 493
Věk: 44
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

Přepracované a doplněné znění návrhu k hlasování (termín do 5.6.2015):

„ Předkládám VV návrh na zřízení přehledu věcí k zapůjčení pro pořadatele. Tento seznam (ve formě tabulky v Google dokumentu) bude vždy evidovat posledního držitele zapůjčené věci a bude publikován na internetových stránkách http://www.kulicky.com v sekci „Pro pořadatele“. Dokument bude přístupný veřejně pro každého (s oprávněním „číst“). Editaci zápisů provádí pouze členové VV, nebo pověření zástupci. Za zapůjčenou věc je vždy odpovědný poslední zapsaný držitel a to i v případě, že tento předmět bude zapůjčen další osobě. Pokud postoupí tuto zapůjčenou věc další osobě / pořadateli a neohlásí tuto skutečnost Výkonnému výboru, je stále za za tuto věc hmotně zodpovědný. “

Po napsání tohoto doplněného znění mě napadlo zda raději nevytvořit klasický "Výpůjční řád" - ve formě směrnice, která by již zahrnovala i oddíly o vrácení věci v původním stavu, jak se o věci starat ap. Co vy na to?

Máte nějaké návrhy na úpravu znění?
Dan


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

03 čer 2015 13:01

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 493
Věk: 44
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

Návrh "Směrnice" - viz příloha.


Přílohy:
CKS-VV-Smernice-2015-01.doc [42.5 KiB]
393 krát
Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

03 čer 2015 16:43

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Směrnice Výkonného výboru ČKS
č. 1/2015

Směrnice o půjčování věcí pro pořadatele

1) Majetek ČKS je možné půjčovat pouze kuličkovým klubům, nebo fyzickým osobám / pořadatelům, kteří jsou členy ČKS.

2) Vypůjčitel je povinnen majetek ČKS využívat pouze pro účely pořádání kuličkových turnajů, nebo k zajištění dalších akcí, které jsou v rámci ČKS pořádány.

3) O půjčování majetku rozhoduje Výkonný výbor ČKS.

4) Informace o půjčení věcí jsou vedeny v „Přehledu věcí pro pořadatele“.

5) Je povinností vrátit / předat věc v co nejkratší době po skončení účelu, na který byl zapůjčen, případně zajistit aby bylo možné věc půjčit dalšímu pořadateli nejbližšího kuličkového turnaje.

6) Přejímající se zavazuje využívat a opatrovat svěřený majetek tak, aby nedošlo k jeho poškození, zničení nebo ztrátě.

7) V případě poškození, zničení či ztráty věci se přejímající zavazuje, že uhradí veškeré náklady spojené s uvedením věci do původního stavu, případně její náhradu.

8) Součástí této směrnice je seznam „Přehled věcí k zapůjčení pro pořadatele“.

a) Tento seznam (ve formě tabulky v Google dokumentu) bude vždy evidovat posledního držitele zapůjčené věci a bude publikován na internetových stránkách http://www.kulicky.com v sekci „Pro pořadatele“.

b) Dokument bude přístupný veřejně pro každého (s oprávněním „číst“). Editaci
zápisů provádí pouze členové VV, nebo pověření zástupci.

c) Za zapůjčenou věc je vždy odpovědný poslední zapsaný držitel a to i v případě, že tento předmět bude zapůjčen další osobě. Pokud postoupí tuto zapůjčenou věc další osobě / pořadateli a neohlásí tuto skutečnost Výkonnému výboru, je stále za za tuto věc hmotně zodpovědný.

9) Směrnice byla schválena Výkonným výborem ČKS dne 4. června 2015 a nabývá účinnosti dne 5. června 2015.



Vypadá to dobře, ale je třeba pár češtinářských oprav. Sice já a čeština moc nejde dohromady, ale při čtení jsem něco hned našel.

5) Je povinností vrátit / předat věc v co nejkratší době po skončení účelu, na který byla zapůjčena, případně zajistit aby bylo možné věc půjčit dalšímu pořadateli nejbližšího kuličkového turnaje.

c) Za zapůjčenou věc je vždy odpovědný poslední zapsaný držitel a to i v případě, že tento předmět bude zapůjčen další osobě. Pokud postoupí tuto zapůjčenou věc další osobě / pořadateli a neohlásí tuto skutečnost Výkonnému výboru, je stále za za tuto věc hmotně zodpovědný.

Tento bod c) bych možná trošíčku pozměnil. Jen nahradil slovo jiným.

C) Za zapůjčenou věc je vždy odpovědný poslední zapsaný držitel a to i v případě, že tento předmět bude zapůjčen další osobě. Pokud vypůjčitel předá tuto zapůjčenou věc další osobě / pořadateli a neohlásí tuto skutečnost Výkonnému výboru, je stále za tuto věc hmotně zodpovědný.

Toť první postřeh. Možná by tam měl být ještě bod, jak se nahlašuje vrácení či předání věci. I jak se třeba rezervuje a vypůjčuje. U toho bodu c) je to trochu ošemetný. Uvedu teoretický příklad. Co když po turnaji jako "jakýkoliv" pořadatel předám členovi VV třeba párty stan a ozvučení. V tento moment by to měl člen VV přepsat v souboru na stránkách, ale když to nebude schopný online udělat, tak to přepíše třeba až doma. Ale tudíž já jako pořadatel jsem stále zodpovědný za věci mě zapůjčené, které jsem již předal. Jako další možnost je zde, že tento člen VV, který věci přebral je někde zapomene. Co pak. I tyto maličkosti by se měli dořešit.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

03 čer 2015 19:33

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 493
Věk: 44
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

Martine, díky moc. Chválím. Jinak nechal jsem se trochu inspirovat i směrnicemi z jiných organizací a tam je to řešeno tak, že se to předání věci potvrdí písemně. Já se chtěl jen vyhnout zbytečné byrokracii a papírování, ale pokud by to usnadnilo a byl by v tom větší pořádek asi není jiná možnost.


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 2  [ Příspěvků: 22 ]  »

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron