Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 15 ] 

02 dub 2015 12:11

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Martin Dostál mě informoval emailem, že neuspořádá turnaje, které mu byly svěřeny - tj. Masters 13. 6., MČR dvojic 19. 9. a turnaje mistrů 17. 10. (ke kterému se váže ještě jeden nežebříčkový - idea byla udělat nežebříčkový pro kvalifikované, mj. proto, aby vyhlášení národního žebříčku mělo dobrou diváckou kulisu). Martin se v emailu podrobně rozepsal o důvodech a na jeho konci uvedl, že by byl rád, aby nešel nikam dál. Nechávám si ho tedy pro sebe a pokud vás zajímá cokoliv z toho, co v emailu je (nebo si myslíte, že by mohlo být), obraťte se prosím s dotazem přímo na Martina.


Možná řešení:

Vidím tu pár možných řešení, neváhejte přidat své vlastní, pokud máte lepší nápad. Lhůtu pro projednání a hlasování jsem stanovil kratší než je obvyklé, protože v případě, že by v konečném důsledku došlo ke zrušení 1 či více Masters, znamenalo by to toto:

1. Počet Masters v roce by tak klesl na 8 či 9. V obou případech by to znamenalo, že při započítávání 60 % uskutečněných Masters do NŽ, by se jich započítávalo 5 namísto současných 6. Bylo by třeba změnit v administraci nastavení s platností od začátku roku (což technicky tedy není žádný problém).

2. Výše uvedené by mělo vliv i na plovoucí NŽ a bylo by samozřejmě třeba spočítat body zpětně za již uskutečněné turnaje letos. Vzhledem k jinému počtu započítávaných Masters i v plovoucím NŽ, by došlo s pravděpodobností hraničící s jistotou k posunům v tomto žebříčku.

3. Protože plovoucí NŽ má vliv na koeficienty turnajů a tím na bodové zisky na všech pozicích, mírně by se změnily bodové hodnoty na všech již uskutečněných turnajích.

4. Pokud dojde k přepočítání národního žebříčku před Masters v Zákolanech, změny budou zanedbatelné oproti variantě, kdy bychom bylo ochotni čekat např. 2 měsíce, jestli se přihlásí náhradní pořadatel. Prostě čím dříve rozhodneme, tím menší následky to způsobí.


Varianta 1:

Zrušení těchto turnajů s okamžitou platností.


Varianta 2:

Pavel avizoval ochotu turnaje uspořádat v případě nutnosti.


Varianta 3:

Vyhlášení rychlého výběrového řízení na pořádání těchto turnajů. Navrhoval bych od okamžiku případného schválení tohoto návrhu do neděle 12. 4. & v následujícím týdnu rozhodnout ještě před Masters v Zákolanech.

Tato varianta nevylučuje variantu 2, kdy Pavel může být mezi kandidáty.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

02 dub 2015 16:24

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Já bych ještě navrhnul v Zákolanech dát hráčům rychlou anketu právě o tom počtu masterů v roce a o počtu bodovaných masterů v roce a podle výsledků to třeba odsouhlasit na fleku se zpětnou platností od této sezony. Stejně jsem zamýšlel tuto anketu v průběhu roku udělat, tak proč ne už tam? Jinak jsem pro variantu 3 protože jsem fakt vytížen, ale v případě, že se k pořádání nikdo nepřihlásí, tyto turnaje uspořádám, pokud nebude odsouhlasen menší počet masterů. Ale patrně ne turnaj dvojic, nebo v jiném termínu. Přece jen bych se chtěl letos dostat na dovolenou. V létě to u mne nepřichází v úvahu.
A jedna věcná - do 7.3. fakt nestihneme odsouhlasit nic :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

02 dub 2015 17:17

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Pro snažší orientaci označme toto jako variantu č. 4:

Pavel Zoufalý píše:
Já bych ještě navrhnul v Zákolanech dát hráčům rychlou anketu právě o tom počtu masterů v roce a o počtu bodovaných masterů v roce a podle výsledků to třeba odsouhlasit na fleku se zpětnou platností od této sezony. Stejně jsem zamýšlel tuto anketu v průběhu roku udělat, tak proč ne už tam? Jinak jsem pro variantu 3 protože jsem fakt vytížen, ale v případě, že se k pořádání nikdo nepřihlásí, tyto turnaje uspořádám, pokud nebude odsouhlasen menší počet masterů. Ale patrně ne turnaj dvojic, nebo v jiném termínu. Přece jen bych se chtěl letos dostat na dovolenou. V létě to u mne nepřichází v úvahu.


Citace:
A jedna věcná - do 7.3. fakt nestihneme odsouhlasit nic :-)

Pravda, překlep v datu jsem opravil.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

02 dub 2015 19:18

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 15 úno 2007 22:58
Příspěvky: 177

Nějak jsem úplně nepochopil, proč zrušení turnaje v budoucnosti by mělo ovlivnit žebříčky z minulosti a turnaje v současnosti. Ale to mě tak momentálně netrápí, já o body nehraju, jenom v tý souvislosti mne napadlo, že turnaj se může zrušit kdykoliv, a to i když by byl uspořádán a z nějakého dodatečného důvodu se nezapočítá (nedodaná výsledková listina, nějaký protest a pod.)
Nevím kdy jak přesně proběhla změna v organizacích turnajů, ale tak nějak jsem to bral, že v základu je pořadatelem všech turnajů ČKS (členové VV) a případní ochotní další pořadatelé jim v tom v podstatě jen vypomohou. Nějak jsem vycházel z historie, když několik let veškeré hlavní turnaje pořádal jen VV nebo jen sám prezident a pak se začali postupně objevovat další pořadatelé, kteří si vzali nějaký turnaj na starost a vypomohli a VV (prezident) uspořádali zbytek. Z toho co píšete vypadá, že se někdy nějak ten systém obrátil.


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

02 dub 2015 19:26

Offline
Registrován: 14 lis 2007 09:33
Příspěvky: 183

Já osobně bych hlasoval pro variantu 1, již dlouho tvrdím, že Masterů je stejně hodně, ale nebráním se variantě 4, tedy nechat pro to hlasovat v Zákolanech.
Stejně jako Zbyněk ale nechápu, jak může ovlivnit současný žebříček to, že se neuspořádá nějaký turnaj v budoucnosti :?:


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

02 dub 2015 20:26

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

S tím ovlivněním bodů je to takto:

1. Je 10 Masters, započítává se 60 % = 6. Pokud by bylo 9 Masters, započítávalo by se jich 5,4 = 5 po zaokrouhlení.

2. Těch 5 by se započítávalo i do plovoucího NŽ (12-měsíčního) namísto 6. A to již od začátku roku (jinak to ani nastavit nelze).

3. Když se do plouvocího NŽ započítá 5 Masters místo 6, pohne to s výsledky v tomto žebříčku.

4. Pořadí v plovoucím NŽ má vliv na koeficient turnaje. Koeficient turnaje má vliv na bodové ohodnocení turnaje. Zjednodušeně řečeno, když na turnaj přijde Petr Šejba, který je 10. v plovoucím NŽ místo Petra Šejby, který je 11., bude na turnaji o trochu bodů více. Není to moc, ale čím více turnajů, tím víc se rozdíly nasčítají. Navíc tyto rozdíly pak zvyšují další odchylky v plovoucím NŽ oproti jeho současné verzi.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

02 dub 2015 20:29

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Spanker píše:
Nevím kdy jak přesně proběhla změna v organizacích turnajů, ale tak nějak jsem to bral, že v základu je pořadatelem všech turnajů ČKS (členové VV) a případní ochotní další pořadatelé jim v tom v podstatě jen vypomohou. Nějak jsem vycházel z historie, když několik let veškeré hlavní turnaje pořádal jen VV nebo jen sám prezident a pak se začali postupně objevovat další pořadatelé, kteří si vzali nějaký turnaj na starost a vypomohli a VV (prezident) uspořádali zbytek. Z toho co píšete vypadá, že se někdy nějak ten systém obrátil.

Hodně dávno :) Výkonný výbor má řídit svaz, nikoliv dělat veškerou práci. Je to běžný model ve všech zavedených sportech a dokud jsme nebyli dostatečně zavedení, tak hold vedení muselo pořádat na úkor jiné práce.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

03 dub 2015 09:24

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Jsem pro variantu 4 a podle výsledků ankety se pak může postupovat dál.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

03 dub 2015 14:04

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Ještě přidám variantu č. 5 - kombinace varianty 3 a 4.

Tzn. podle této varianty by se udělal průzkum v Zákolanech, ale zároveň by bylo vyhlášeno výběrové řízení na pořadatele. Pokud by po průzkumu bylo rozhodnuto pokračovat s 10 Masters ročně, bylo by možno následující týden hned schválit pořadatele (nebo vědět, že nejsou).

--
Ještě pro jistotu poznámka ohledně případného snížení turnajů Masters - schválením menšího počtu Masters pro letošek (či i do budoucna) by nekončila naše práce. Bylo by třeba projednat, zdali zvolíme některou z následujících možností:

1. Nebudou žádné související změny v Soutěžním řádu -> to by znamenalo 5 Masters a 7 Open započítávaných do NŽ (chceme to takto?).

2. Vrátí se systém z dřívějška - 6 Maters z 9 (či 8) se započítá a k tomu 6 Openů.

3. Přidržíme se principu, že se započítává stejný počet Masters a Open a zároveň zůstane v platnosti 60 % započítávaných Masters (tj. v tomto případě 5 Masters + 5 Open) -> 10 turnajů ročně ovlivňujících NŽ je stále dostatečně vypovídající.

4. Někdo přijde s lepším nápadem.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

03 dub 2015 16:01

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Já jsem samozřejmě myslel, že podle výsledků ankety se v Zákolanech hned rozhodne co dál. Takže vlastně varianta 5. :-)
Co se týče započítávaných turnajů, byl bych i do budoucna pro variantu 3 (stejně openů i masterů). Ale proti ostatním variantám nic nemám. Přiklonil bych se k tomu, co půjde snáze naprogramovat.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

03 dub 2015 16:34

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Co se naprogramování týče, script umí jakékoliv počty, je to třeba jen nastavit. Jinak varianta 3 mi také přijde nejlepší (pokud by došlo tedy ke snížení počtu Masters) - počet započítávaných Openů by optimálně neměl převyšovat počet započítávaných Masters (o výsledcích NŽ by měly rozhodovat zejména národní turnaje, větší počet započítávaných Openů a tím i jejich větší váhu na stav NŽ by znesnadňoval pozici hráčům z oblastí, kde je dlouhodobě nižší koeficient na Openech, tj. prakticky všem mimopražským).

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

06 dub 2015 00:23

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Hlasuji pro variantu č. 5.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

07 dub 2015 15:39

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Hlasuji pro variantu č. 5.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

07 dub 2015 20:20

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Hlasuji pro variantu č. 5.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

08 dub 2015 13:39

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Díky za hlasování, návrh byl schválen.

Informoval jsem potenciální pořadatele prostřednictvím fóra a emailu zaslaného na všechny aktivní kluby.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron