Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 2 z 2  [ Příspěvků: 25 ]  »

13 čer 2016 08:43

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 493
Věk: 44
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

Ahoj Petře, děkuji za Tvé postřehy / podněty.

Mám k tomu pár reakcí.

Nejdříve bych vás rád informoval, že naše paní pronajímatelka souhlasí s umístěním sídla svazu na adrese (a mém současném trvalém bydlišti): "Vykáňská 1355/11, 100 00 Praha 10 - Strašnice" a ve čtvrtek by mi měla přinést písemný "Souhlas" s ověřeným podpisem. Počkám na to až mimořádná Valná hromada schválí stanovy (včetně nového sídla svazu) a odešlu vše na Rejstříkový soud.

NOZ např. na tomto odkazu:
http://business.center.cz/business/prav ... ast1h2d3o2

petr.sejba píše:
Nechcete si bod d) - členské příspěvky - ponechat v kompetenci jako VV?


Nový občanský zákoník (dále jen "NOZ") opravdu uvádí v § 235 že "Stanovy mohou určit výši a splatnost členského příspěvku nebo určí, který orgán spolku určí výši a splatnost členského příspěvku a jakým způsobem." Takže zde je ještě prostor k diskuzi. Každopádně je obvyklé a demokratické, že k tomuto tématu by se měla vyjádřit celá členská základna. Umím si představit zase opačnou situaci, že ve VV bude 5 členů jiného smyšlení než nyní ;-) kteří mohou třeba nereálně schválit nesmyslnou výši čl. příspěvku atd. Já osobně jsem pro demokratičtější variantu a tuto otázku bych svěřil do pravomoci VH.

petr.sejba píše:
Umím si představit, že VH schválí něco prakticky nerealizovatelného a VV s tím pak nic nenadělá (VV nemůže změnit rozhodnutí VH, i kdyby VH schválila sebevětší blbost). Stačí si vzpomenout na VH v Zákolanech, i když jsem předem všechny předsedy klubů žádal, ať případné návrhy pošlou předem, aby se o nich mohla vést diskuze ještě před VH, stejně tak někteří (ok, jeden) neučinili a hlasovalo se o nápadech, které vznikly na místě a nad nimiž bylo přemýšleno ne více, než desítky sekund. Je statisticky nevyhnutelné, aby při takovém způsobu jednání se dříve či později schválila nějaká hloupost.


Petře, tady by to hrozit nemělo. Je zvykem, že zásadní body, které nejsou obsaženy v programu (v pozvánce na VH) by se neměly na VH vůbec projednávat (v případě, že někdo předloží nějaký důležitý bod až na místě v den konání VH, musí s tím souhlasit všichni ostatní členové spolku / svazu; i nepřítomní na VH; myšleno se zařazením takového bodu do programu).

petr.sejba píše:
Co říkáte na formulaci "Funkční období členů výkonného výboru je čtyřleté, pokud Valná hromada nerozhodne jinak"? Pokud byste jakékoliv příští volební období chtěli mít nečtyřleté, museli byste nejdříve změnit stanovy a udělat související administrativní opruz, zatímco tato formulace ponechává defaultní 4-leté období, ale případná změna je odhlasovatelná i bez změny stanov.


Tady s tímhle mám problém delší dobu. Jiná než pevně dané číslo (počet let) ve stanovách by bylo na konzultaci s právníkem. NOZ v § 246 říká: "Neurčí-li stanovy funkční období členů volených orgánů spolku, je toto období pětileté." - Proto si nejsem v tuto chvíli jistý zda formulace “pokud VH nerozhodne jinak” by byla v pořádku dle NOZ. Zde jsem tedy také pro jasné vymezení délky funkčního období členů VV.

petr.sejba píše:
Jinak věta "Počet členů výkonného výboru schvaluje valná hromada (počet musí být lichý)." byla vypuštěna úmyslně?


Na to jsem se teď díval a po pravdě už nevím. Návrh jsem zpracovával již v listopadu 2015. Každopádně může být - zejména info o lichosti doplněná. Taktéž o počtu členů VV (nemám s tím problém i v jiných spolcích rozhoduje o počtu VH).

petr.sejba píše:
Pokud se rozhodnete pro 4-leté volební období VV, nebylo by lepší změnit i frekvenci konání VH na 4 roky? Bereme-li v potaz fakt, že VH, krom výjimečných případů jako schválení změny stanov, stejně jen volí VV, se to zdá být praktické. Podotýkám, že se jedná o řádnou VH, nic vám nebrání svolat mimořádnou, kdykoliv byste tak potřebovali. Na druhou stranu, ponecháte-li to ve stanovách takto, tak byste tu VH svolat měli opravdu každé 2 roky, i kdyby se na ní neřešil jediný návrh.


Tohle bohužel Petře nepůjde. Porušili bychom zákon. NOZ v § 248 říká: "Členskou schůzi svolává k zasedání statutární orgán spolku nejméně jedenkrát do roka." Navíc VH nevolí jen členy VV. Musí řešit i jiné záležitosti. Navíc bude nově řešit i výši členského příspěvku atd. ;-) Každopádně nemám problém s jednáním VH dálkovou formou. Osvědčilo se již na podzim při hlasování o koncovce “z. s.” a byla 100% účast klubů, které mohly hlasovat.

V této věci se mi hodně zamlouvá i možnost “dílčích schůzí VH” (§ 255 Dílčí členské schůze) a bylo by vhodné asi doplnit do stanov, že to umožňujeme. Až budeme mít více klubů v ČKS (než nyní) lze toto formou uspořádat dílčí schůze VH třeba 3 (jednu v Chebu / Západě Čech) další pak v Praze a poslední třeba v Prostějově. Možnost konání dílčích VH však musí být stanovena ve stanovách. - Tato možnost je využitelná (dle Komentovaného znění NOZ) zejména u spolků s rozsáhlou členskou základnou regionálně členitou, kdy by svolávání členů k jednání do jednoho místa bylo pro členy časově i finančně náročné a současně je zájem členů se podílet na rozhodování ve věcech spolku přímo. Víme, že např. dělat to na Masteru a projednávat důležité věci není moc praktické :-(

petr.sejba píše:
V nově navrhované verzi je vypuštěna poslední možnost zániku kuličkového klubu (zánik právnické osoby) - je to tak opravdu myšleno nebo se jedná o omyl? Na jednu stranu mi přijde nemožné, aby zaniklý kuličový klub byl klubem registrovaným u ČKS, na stranu druhou tato nemožnost se zdá tak zjevná, že ji možná není nutné mít ve stanovách :)


Díky :-) ANO, patrně omyl. Zmátlo mě možná to, že jsem vypustil v úvodu právnické osoby (myšleno např. Obecní úřad, nebo firma, jenž zastupuje na VH statutární orgán, např. starosta ap.); a nechal jsem jen jednotlivce a kluby. ANO, pokud klub zanikne - mělo by to být i důvod ke zrušení členství.

petr.sejba píše:
Jinak doporučuji pověřit Pavla funkcí spell-checkera :) Je tam pár překlepů a co já si pamatuju, tak právě Pavel vždy chyby v mých textech odhaloval nejefektivněji ze všech :)


To ano a činím tak vždy než něco pustím do světa. Svého nešvaru jsem si vědom, píšu vše strašně rychle a nemám čas na pravopis ;-) Čistopis by měl být samozřejmě bez chyb a za každou korekturu budu jen rád :-)

Díky Petře za postřehy ke stanovám.
Měj se,
Dan


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

13 čer 2016 13:37

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Vidím, že to máš Dane dokonale nastudované, super práce! Jediná drobnost, co mi po pročtení Tvých odpovědí úplně není jasná, je ta 2-letá frekvence VH. Pokud jsem něco nepřehlédl v logice věci, tak jestliže NOZ stanovuje roční frekvenci, tak by oproti mému původnímu návrhu (4 roky) se ve stanovách měla upravit právě na ten 1 rok?

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

13 čer 2016 20:32

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 493
Věk: 44
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

Jestli se jedná o bod č. 6.2. je to tak. Víc očí víc vidí :-D
Ten údaj bych úplně vypustil - o četnosti zasedání, jelikož to upravuje zákon a ten to říká jasně.
Díky :-)
Dan


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

14 čer 2016 00:45

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Dan-Bes píše:
Jestli se jedná o bod č. 6.2. je to tak. Víc očí víc vidí :-D
Ten údaj bych úplně vypustil - o četnosti zasedání, jelikož to upravuje zákon a ten to říká jasně.
Díky :-)
Dan

To mi zní jako ještě lepší řešení...

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

30 čer 2016 09:31

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 493
Věk: 44
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

Ahoj Výbore,

1) tohle by již měl být finální čistopis návrhu Stanov, můžete ještě projít a zkontrolovat pravopisné chyby, případně zaslat dotazy, nechat komentáře:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

(také zasílám verzi v příloze, můžete stáhnout a zanechat úpravy/poznámky i v této verzi a pak mi jí odeslat emailem zpět)

2) včera mi bytná hodila do schránky dlouhoočekávající souhlas vlastníka nemovitosti s umístěním spolku (..) viz příloha. Omezila ho pouze tím, že je udělen jen na dobu co budu prezidentem já. Což je samozřejmě trochu nemilé, ale co se dá dělat, dokud se nenajde stálé sídlo, nebo nějaký jiný zájemce, budeme to muset ponechat zatím takto.

Pokud bude z vaší strany vše OK začnu zasílat tento návrh předsedům klubů.

Poté hned také svolám "mimořádnou valnou hromadu" - elektronickou formou, budou tak mít možnost hlasovat opravdu všechny kuličkové kluby (které splňují podmínky k hlasování a účasti na valné hromadě).

Děkuji za spolupráci,
Dan


Přílohy:
2016-06-13-souhlas-svaz.pdf [272.54 KiB]
367 krát
2016-stanovy.doc [52.5 KiB]
374 krát
Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

04 črc 2016 15:34

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 493
Věk: 44
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

Dnes jsem odeslal předsedům kuličkových klubů email:

Milé předsedkyně, milí předsedové kuličkových klubů :-)

I)

Nadešel čas abychom se vrhli na úpravu Stanov (podle Nového občanského
zákoníku je nutné doplnit a upravit některé náležitosti do konce roku
2016). První část - a to přidání koncovky "z. s." za název spolku - již
máme od prosince 2015 úspěšně splněnou.

Finální podobu návrhu nových stanov naleznete zde:
https://docs.google.com/document/d/1XaR ... sp=sharing


Srovnání aktuální verze stanov s novým návrhem naleznete na tomto odkazu
(můžete zanechávat i komentáře):
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Během dnešního dne (nejpozději zítra) rozešlu všem předsedům klubů
pozvánku na mimořádnou valnou hromadu (elektronickou formou). Hlavním
bodem bude zejména schválení nových stanov. Tyto stanovy spolu s dalšími
dokumenty ("Souhlas s umístěním sídla spolku" ad.) následně odešlu na
Rejstříkový soud k zaevidování.

Aktuální přehled kuličkových klubů, které se mohou zúčastnit této
mimořádné valného hromady (dálkovou / elektronickou formou) naleznete
zde:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

(Valné hromady se mohou zúčastnit pouze kluby (zástupci), které se
zúčastnili za posledních 12 měsíců k datu konání valné hromady alespoň 3
turnajů započítávaných do NŽ).

II)

Dále bych chtěl všechny předsedkyně / předsedy kuličkových klubů
poprosit o spolupráci při aktualizaci údajů na webu ČKS a také ve
svazovém archivu klubů:
http://www.kulicky.com/

Prosím tedy o zaslání odpovědi (i v případě, že se nic nemění) s
aktuálními údaji o vašem klubu:

1) Celý název klubu
2) Jméno a příjmení předsedy / předsedkyně klubu
3) Aktuální oficiální email klubu (kontakt na předsedu klubu)
4) Aktuální telefon
5) Případně další údaje: FB stránky, webové stránky

Děkuji za pozornost a přeji všem hezký den :-)

Daniel Beseda, prezident ČKS
info@kulicky.com
777 23 13 24


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

10 črc 2016 13:46

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Tak jsem si pročetl nové stanovy, obsahově samozřejmě souhlasím, protože tomu předcházely dlouhé diskuze, ale mám 2 připomínky:
1) V bodě 5.4 se členové pro neplacení členských příspěvků vyškrtnou a pro závažné porušení členských povinností vyloučí. Nebylo by lepší slovo "vyškrtnutím" také nahradit slovem "vyloučením" ?
2) V bodě 5.3 jsou dva odstavce b)
Jiné chyby jsem nenalezl.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

10 črc 2016 13:54

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 493
Věk: 44
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

Díky Pavle :-) podívám se na to. Samozřejmě jsem pro sjednocení a vyloučení je uvedeno i v zákoně (pokud nejsou placeny příspěvky), takže za mě OK.


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

18 črc 2016 15:25

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 493
Věk: 44
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

Díky Pavle, Stanovy opraveny dle Tvých nálezů:

https://docs.google.com/document/d/1XaR ... sp=sharing
a
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Dan


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

08 srp 2016 08:01

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 493
Věk: 44
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

Toto vlákno uzavírám.
Stanovy byly schváleny a veškeré dokumenty odeslány (03.08.2016) na Rejstříkový soud (Městský soud v Praze). Čekáme na potvrzení a zapsání údajů do "Veřejného rejstříku".


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 2 z 2  [ Příspěvků: 25 ]  »

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron