Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 2 z 2  [ Příspěvků: 25 ]  »

25 lis 2014 20:44

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Osobní projednání bude určitě kvalitnější.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

11 pro 2014 14:43

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Prodloužil jsem tedy lhůty pro projednání a hlasování, abychom měli ještě pár dnů, kdyby nás něco podstatného k tématu napadlo po našem setkání 2. ledna.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

02 led 2015 21:31

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Na základě našeho offline jednání zde dávám finální návrh, pro pořádek jej označím číslem 4. Vychází z návrhu č. 2, je zde doplněno pouze jedno slovo:

Nahradit současný čl. Pravidel 3.3.2 takto:

Po ukončení hry je poražený hráč zodpovědný za kontrolu počtu kuliček soupeře v důlku a tuto kontrolu mu soupeř vždy musí umožnit bezprostředně po ukončení hry. Pokud zjistí, že jeho soupeř nemá všechny své kuličky v důlku, pokračuje se ve hře. Sebráním jakékoliv své kuličky z hrací plochy potvrzuje vítězství soupeře, které platí i v případě, že se následně zjistí, že soupeř neměl v důlku všechny své kuličky. Pokud domnělý vítěz sebere soupeři jakoukoliv kuličku z hrací plochy a následně se zjistí, že nemá všechny své kuličky v důlku, prohrál tuto hru.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

10 led 2015 00:03

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Hlasuji pro návrh č. 4

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

10 led 2015 12:19

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Hlasuji pro návrh č. 4


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

11 led 2015 11:56

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Hlasuji pro návrh č. 4

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

12 led 2015 16:49

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Tato diskuze trvala dost dlouho na to, aby každý mohl vyjádřit své názory a připomínky. Dospěli jsme (i po ústním jednání) k formulaci, která je výstižná a poměrně jasná. Podle mne není nutno na již odhlasovaném článku nic měnit. Připadal bych si, že jsem tu (a celý VV) pro srandu!


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

16 led 2015 10:48

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Ale pánové :)

Díky za hlasování, návrh 4 byl schválen.

Vlákno ponechám ještě nějaký čas nezamčené pro možnou diskuzi o Martinových postřezích. Ačkoliv nemám úplně stejný názor jako Martin, přijde mi jeho příspěvek podnětný a vzhledem k tomu, že nemění smysl schváleného pravidla, tak lze hráčům toto schválené pravidlo představit a v případě nějaké změny jen stručně informovat, že v Pravidlech se vyskytla změna formulace upřesňující původní myšlenku (s čímž si hráči v praxi nemusí lámat hlavu).

Řekněme si, co si o Martinově formulacích myslíme a pokud se někde nalezne shoda taková, že návrh bude mít šanci na schválení, můžeme otevřít nové vlákno pro hlasování o pozměňujícím návrhu. Popř. pokud někdo z VV to uzná za vhodné, tak samozřejmě jako vždy může návrh oficiálně vznést. Zároveň to může od května sloužit jako podnět pro VV v novém složení, pokud by měl jiný názor než my.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

16 led 2015 10:49

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Martin Dostál píše:
Nějak mi *vadí*, že jednou používáte termín "soupeř" pro výherce, poté pro prohravšího a je to, může být matoucí kor pro někoho, kdo toto pravidlo nevytvářel tak jako vy a hlavně pro hráče, kteří se dosud nevyrovnali se změnou před minulou sezonou.

Já si vzpomínám, když jsem si v hlavě procházel, jak bych návrh formuloval, kdyby to neudělal někdo jiný a při tom myšlenkovém pochodu jsem narazil právě na tuto záležitost. V tu chvíli mi právě přišlo dobře, že se maximálně šetří výrazy "vítěz" a "poražený", protože když se mluví v první větě o kontrole kuliček, tak ještě není jisté, kdo je vítěz a kdo poražený.

Možnosti, jak to řešit, vidím jen 2:
1. používat všude výrazy "domnělý vítěz/poražený" či nějaké sinonymum (předpokládaný...)
2. ponechat současnou verzi

Přiznám se, že jak jsem nad těmito forumulacemi strávil nějaký čas, tak asi objektivně nedokážu posoudit, zda by bylo přehlednější pro člověka z vnějšku "se vyrovnávat" s výrazy "domnělý vítěz/poražený" již na začátku tohoto článku (ono se to tam i tak vyskytuje na konci, kdy mi to ale přijde, že popsaná situace dobře napovídá, co je tím myšleno) nebo to, že slovo soupeř není vždy ten samý hráč (nicméně jak jsem si to znovu procházel, je použito správně - soupeř = ten druhý hráč a vždy je uvedeno, kdo je ten první).

Martin Dostál píše:
Dále zde není jasně určeno, kdo vyndavá kuličky z důlku, což také bude po ukončení hry předmětem nedorozumění a hádek.

Tady předpokládám, že pro kontrolu počtu kuliček v důlku bude zpravidla potřeba je vyndat (a když ne potřeba, tak bych to považoval za pohodlnější). Takže "poražený":

1. buď svého práva na kontrolu kuliček využije a zároveň je nejspíše vyndá -> problém vyřešen
2. nebo je v nějakém % případů nevyndá či práva na kontrolu počtu kuliček nevyužije -> vše proběhne stejně jako před zavedením loňského pravidla (14 let Pravidla neřešila, kdo kuličky vyndavá a pokud není něco, o čem nevím, tak s tím žádný problém nebyl)

Je za tím Martine ještě nějaká myšlenka/zkušenost, než jak jsem to pochopil já?

Martin Dostál píše:
musí umožnit bezprostředně po ukončení hry
bezprostředně po ukončení hry musí umožnit

Mě to zní lépe, Leoši, Ty z nás asi máš ve věcech jako správný slovosled v Češtině, co si o tom myslíš?

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

22 led 2015 17:58

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Tady šlo hlavně a především o to, aby pravidla nedefinovala, kdo bude kuličky vyndavat! Ještě jsem se nesetkal s případem, že by je nechtěl vyndat žádný z hráčů, ale naopak v loňské sezoně jsem se poměrně často (cca v 70%) setkal s tím, že kuličky vyndaval vítěz, protože ten téměř pokaždé dřepí u toho důlku, což vlastně bylo porušení pravidel. Sám jsem to dělal také a kdo ne, ať hodí kamenem :-) Pokud by se ve velmi vzácných případech hráči nedohodli, kdo kuličky vyndá, tak to přísluší samozřejmě poraženému, neboť ten je zodpovědný za kontrolu kuliček.
Co se týče výrazu "bezprostředně", je to nejdůležitější slovo v dané větě a podle mne je v současné formulaci na ně kladen větší důraz.


Nahoru Nahoru
  Profil
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 2 z 2  [ Příspěvků: 25 ]  »

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron