Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 2  [ Příspěvků: 20 ]  »

15 dub 2014 14:02

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Po emailové konzultaci s Michalem přicházím s návrhem na podmíněnou změnu počtu hráčů, kteří pro svůj klub získají body do klubové soutěže.

Shrnu fakta:

1. Klubová soutěž byla založena s myšlenkou motivovat k přivedení nových hráčů do našeho sportu.
2. Dle zkušeností to funguje, ale v drtivém množství případů jen ze začátku existence klubu.
3. Dle průzkumu, který jsem si udělal mezi kluby loni, stejného (možná i lepšího - uvidíme časem) výsledku, lze docílit zvýšením počtu hráčů potřebných pro založení klubu.
4. Počet potřebných hráčů pro založení klubu máme od letoška 6 - takže motivační úloha klubové soutěže byla přenesena sem.
5. Dle posledního průzkumu (ale i dlouhodobých feedbacků) je mezi hráči preferovaná varianta, aby se do klubové soutěže započítávali jen 3 hráči klubu (místo současných 6).

Nyní, kdy motivaci k hledání teamových kolegů máme nahrazenu nutností 6 lidí pro založení klubu, již v případě schválení návrhu stačí jediná "maličkost" - udělat to. Nejnáročnější část práce - testování výsledného kódu - slíbil udělat Michal. Bude-li tedy tento návrh schválen, domluvíme potom Michale technické detaily (ve zkratce: jsou 2 možnosti testování - nainstalovat server na Tvůj počítač je jet testy na něm nebo to hodit na testovací server - první možnost je trochu pracnější na přípravu, druhá potom na vlastní testování).

Podmíněnost návrhu:

Návrh tedy předkládám jako podmíněný následujícím způsobem:
Bude-li návrh schválen, nabude účinnosti začátkem příští sezóny (1. 1. 2015) v případě, že se do 31. 12. 2014 podaří technicky zajistit níže navrhovanou změnu a otestovat natolik, že nebudou pochybnosti o bezchybnosti výpočtu NŽ klubů.

Návrh:

Následující část SŘ:
Do národního žebříčku klubů získá každý klub v daném turnaji tolik bodů, kolik bodů do národního žebříčku získá dohromady 6 nejlépe umístěných hráčů daného klubu.
zaměnit takto:
Do národního žebříčku klubů získá každý klub v daném turnaji tolik bodů, kolik bodů do národního žebříčku získají dohromady 3 nejlépe umístění hráči daného klubu.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

15 dub 2014 16:17

Offline
Registrován: 14 lis 2007 09:33
Příspěvky: 183

Jestli to dobře chápu a už hlasujeme, tak hlasuji pro návrh.
P.s. Petře, to testování musíme dobře probrat, abych to pochopil a neměl z toho oči navrch hlavy, asi takhle :roll:


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

15 dub 2014 17:06

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Díky Petře za tento návrh. Na masteru ve Srbech jsme to zrovna probírali s pár lidma. Já jsem rozhodně pro. Jen to teď dokázat doladit až do konce.
Mišáku, hlasovat se může až od 22.4. do 27.4. viz datum v nadpisu. :-)

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

15 dub 2014 20:52

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Michal Petr píše:
Jestli to dobře chápu a už hlasujeme, tak hlasuji pro návrh.
P.s. Petře, to testování musíme dobře probrat, abych to pochopil a neměl z toho oči navrch hlavy, asi takhle :roll:

Chápeš sice ne zcela správně, ale ani ne špatně :) [22.4./27.4.2014] v titulku vlákna označuje lhůty, do kdy se o návrhu jedná a hlasuje (standardně podle jednacího řádu 7 + 5 dnů), nicméně lze hlasovat i dříve (v takovém případě máš později možnost hlas změnit - detaily jsou v jednacím řádu).

Citace:
Petře, to testování musíme dobře probrat, abych to pochopil a neměl z toho oči navrch hlavy, asi takhle

Toho se neboj, pokud ten návrh projde, tak to proberem krok za krokem :)

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

16 dub 2014 08:24

Offline
Registrován: 14 lis 2007 09:33
Příspěvky: 183

Stále se člověk učí a získává nové a nové informace. :wink:


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

23 dub 2014 09:38

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Hlasuji pro tento návrh.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

23 dub 2014 15:10

Offline
Registrován: 14 lis 2007 09:33
Příspěvky: 183

Hlasuji (tentokrát už ve správném termínu) pro návrh.
Tzn. že můj hlas se počítá dvakrát :P


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

23 dub 2014 15:40

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Hlasuji pro tento návrh.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

26 dub 2014 11:06

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Hlasuji pro tento návrh.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

05 kvě 2014 12:01

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Návrh byl schválen, děkuji za hlasování. Michalovi děkuji 2x :)

Prošel jsem scripty a udělal potřebné změny. Script jsem otestoval do té míry, abych měl jistotu, že výsledky, které předávám k testování, nejsou vyloženě nesmyslné. Tzn. zdá se, že to funguje správně, je třeba "jen" ověřit, že někde nejsou nějaké chyby, které nejsou vidět na první pohled.

Když jsem hledal cestu, jak co nejjednodušeji vytvořit testovací prostředí (ať již na serveru nebo na počítači), narazil jsem na pár pracných zádrhelů, díky čemuž jsem došel k názoru, že rychlejší bude, když výpočet nechám proběhnout na svém počítači a předám k testování napočítané výsledky. Zde tedy jsou.

Podklady pro testování:
http://test.marblehost.com/vysledky-archiv.php (přehled všech výsledků turnajů, odsud vedou odkazy na jednotlivé výsledkovky, kde jsou k nalezení napočítané body)
http://test.marblehost.com/Pro-Michala.zip (konečné národní žebříčky z jednotlivých let, jak byly napočítány testovacím scriptem)

Co s tím?
Ve scriptu v jednom místě je naprogramovaná podmínka, že pokud je rok 2015 nebo vyšší, započítávají se body 3 nejlepším hráčům klubu, je-li 2014 nebo nižší, pak šesti (aby to správně fungovalo i v případě, že by se někdy musely znovu spočítat výsledky starých turnajů). Pro účely testování jsem tuto podmínku upravil tak, že do roku 2009 včetně se započítává 6 hráčů, od roku 2010 3.

V zazipovaném souboru jsou výsledky národních žebříčků spočítaných již upraveným scriptem. Je třeba tedy porovnat skutečné výsledky národních žebříčků - http://www.kulicky.com/narodni-zebricek-archiv.php - s testovanými daty. Národní žebříčky dospělých a juniorů by měly vyjít zcela stejně, protože těch se schválená změna nijak netýká. Na první pohled jsem rozdíly nenašel, ale ze zkušeností z předchozích testováním vím, že to chce projít opravdu všechno - i na první pohled nepatrná chyba se může časem načítat a dělat neplechu.

Ve chvíli, kdy se přesvědčíme, že se nic nepokazilo v počítání "normálního" NŽ, je na řadě klubovka. Do roku 2009 včetně jel testovací výpočet se 6 započítávanými hráči za klub, takže výsledky by měly být také zcela stejné. Od roku 2010 už by se měly lišit - zde nelze již nic porovnávat a je třeba ručně spočítat jednotlivé turnaje a ověřit, že scriptem napočítané výsledky jsou správné. Nejpraktičtější by mi přišlo si udělat tabulku v excelu a do ní vkládat napočítané hodnoty - po spočítání každé sezóny z ní pak na vedlejší list zkopírovat pouze 12 nejlepších výsledků, z toho max. 6 Masters.

Možné nesrovnalosti:
Pokud se výsledky někde liší o 1 setinu bodu, jedná se s největší pravděpodobností o záležitost zaokrouhlování.
Pokud některé výsledky na první pohled (výpočet :) ) nebudou sedět, pravděpodobnou příčinou je to, že došlo v té době nějaký hráč hrál za jiný klub. Výsledky klubovky jsou počítány podle toho, v jakém klubu hráč byl k datu konání turnaje.

OT: Určitou zajímavostí může být, že ačkoliv se díky započítávání pouhých 3 hráčů dosti snížil celkový počet bodů, které jednotlivé kluby v žebříčku získaly, na jejich pořadí to mělo minimální vliv.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Naposledy upravil petr.sejba dne 05 kvě 2014 12:03, celkově upraveno 1
Překlepy


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

06 kvě 2014 00:17

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Díky Michale, mrknu na to všechno, myslím, že by to mělo jít. Zatím s testováním dej pauzu, než zjistím okolnosti těch 2 rozdílných výsledků. Mám představu, čím by to mohlo být (nejspíš se jedná o banalitu), ale bude mi chvíli trvat to prověřit.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

06 kvě 2014 08:24

Offline
Registrován: 14 lis 2007 09:33
Příspěvky: 183

Petře, děkuji že mi připisuješ takové zásluhy, ale musím čestně přiznat, že to počítal Martin Dostál, jemu patří dík. Já než si přečetl Tvůj příspěvek, tak on už to měl spočítané.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

07 kvě 2014 13:21

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Tož díky Martine! Mě to přišlo nějaké povědomé to použití barev pro zpřehlednění v excelu :)
Edit: podívat se na odesílatele zprávy by bývalo také řešení :) Nějak jsem automaticky předpokládal, že si píšu s Michalem...

Rozdílné výsledky v roce 2010

Tak jsem se v tom pořádně popitval a v každém případě se zdá, že ty výsledky, které to počítá nyní jsou správně. U těch rozdílných výsledků v archivu jsem nepřišel na 100 % na přesnou příčinu - jediné, co mě napadá, je to, že co je na stránce s archivem NŽ se netahá z databáze na serveru, ale každý rok po skončení sezóny to tam manuálně kopíruju a mohl jsem udělat nějakou chybu (i když opravdu nechápu jak).

Když si v archivu NŽ klikneš na jméno hráče do roku 2010, je vidět "stará statistika" - tyto statistické stránky byly generovány programem, který to právě do roku 2010 počítal. Příklad u Kačky:
http://www.kulicky.com/j0000000801.php (generováno původním programem)
http://www.kulicky.com/statistiky-hrace.php?id=801 (aktuální statistiky).

Současným scriptem se přepočítávaly i NŽ před rokem 2010 kvůli kontrole a jak je z těchto odkazů vidět, vyšly body stejně. Jen do roku 2010 se někde najdou rozdíly 1 setiny bodu kvůli jinému způsobu zaokrouhlování (script výsledky počítá mnohem přesněji než na setiny bodu, ale další desetinná místa se kvůli přehlednosti na stránkách nezobrazí - pokud si to dobře pamatuju, v případě prvního scriptu se prostě uřízlo vše od tisícin dál, v případě aktuálního se zaokrouhluje matematicky).

Stručně shrnuto:

Původní i současný script v r. 2010 spočítal stejné výsledky, do dnešní doby script prošel takovým testováním, že pravděpodobnost, že tyto výsledky jsou správně, se limitně blíží 100 % -> vše by mělo být v pořádku a je možno dál propočítávat výsledky s tím, že jak se mi povedlo manuálně nakopírovat rozdílné výsledky do archivu bohužel zůstává záhadou.

Abych ušetřil zmatku případné budoucí generace testerů, tak jsem to v archivu opravil.

Usnadnění testování

Na testovací stránce jsem přidal do výsledkových listin sloupec "klub" - příklad lze vidět zde: http://test.marblehost.com/vysledkova-l ... php?id=198

Není tam název klubu, (chtěl jsem to tak, ale zasekl jsem se na tom dlouho), ale jeho číslo (id) v databázi. Aby se s tím dalo dobře pracovat, před číslem klubu je znak "~", což umožní používat ctrl+f, aniž by to místo čísla klubu nacházelo i jiná čísla na stránce. Dělal jsem to s ideou, že by testování mohlo být snazší takto:

Vezmu jako příklad tyto výsledky: http://test.marblehost.com/vysledkova-l ... php?id=198

1. Dole mrknu na výsledky klubů
2. Vyhrál klub číslo ~7 - označím si "~7", ctrl+c zkopíruju
3. Ctrl+f, ctrl+v a mám zvýrazněné hráče tohoto klubu
4. Spočítám první 3, stejný postup aplikuju pro další kluby

Nebude tak třeba pracně hledat přestupy v sekci pro VV.

Pozn. hráči bez klubu jsou označeni číslem 0.

Data z jednotlivých turnajů

Na ty se dostaneš kliknutím na ikonu u příslušného turnaje: http://test.marblehost.com/vysledky-archiv.php

Data započítávaných lidí jednotlivého klubu v daném turnaji

Ty bohužel nikde nejsou - script funguje tak, že si vždycky seřadí hráče z jednotlivých klubů podle počtu bodů a započítá 3 nebo 6 nejlepších výsledků (ale nikde neukládá, kdo to byl).

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Naposledy upravil petr.sejba dne 07 kvě 2014 13:54, celkově upraveno 1
Doplnění


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

25 zář 2014 15:38

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Super práce Marťas. Díky

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

25 zář 2014 15:51

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Super Martine, díky moc, 100 turnajů bez chyby a ze 4 různých roků je myslím dostatečný reprezentativní vzorek na to, aby bylo velmi pravděpodobné, že script funguje dle očekávání (mám na mysli pravděpodobnost hraničící s jistotou).

Za sebe se domnívám, že tedy testování bylo dostatečné k tomu, aby byla splněna podmínka, se kterou jsme tuto změnu schvalovali. Ostatní, jste stejného názoru?

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 2  [ Příspěvků: 20 ]  »

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron