Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 14 ] 

11 úno 2014 00:25

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Asi největším překvapením letošního průzkumu pro mě byla výrazná podpora 7,5 cm důlků. Zde jsou čísla:

Líbilo by se Vám, kdyby se na turnajích MOHLO (nemuselo) hrát na důlku o průměru 7,5 cm?
Rozhodně ano: 16 hráčů -> 41.03%
Spíše ano: 17 hráčů -> 43.59%
Spíše ne: 5 hráčů -> 12.82%
Rozhodně ne: 1 hráč -> 2.56%

84.62 % rozhodně nebo spíše ano a z těch, kteří řekli ne byl jediný, který se přiklonil k možnosti rozhodně ne.

Jak jsem avizoval dávno před průzkumem, pro tak zásadní změnu v Pravidlech si nemyslím, že by stačilo nějakých 55 nebo 60 procent pro. Od 2/3 bych o tom možná uvažoval a od cca 75 % bych to viděl na dostatečnou podporu, abychom se tím zabývali. Ve skutečnosti na otázku odpovědělo kladně dalších téměř 10 % respondentů, díky čemuž nemám obavy tento návrh předložit.

Konkrétní znění návrhu:

Tuto část Pravidel:

Čára hodu je od středu důlku vzdálena 750 cm, důlek má průměr 9 - 11 cm a musí být min. 5 cm hluboký.

nahradit následujícím zněním:

Čára hodu je od středu důlku vzdálena 750 cm, důlek má průměr 7,5 - 11 cm a musí být min. 5 cm hluboký.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

11 úno 2014 09:47

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 15 úno 2007 22:58
Příspěvky: 177

Mě se pořád nelíbí používání těch půlek. To by tak strašně vadilo kdyby to bylo 7-11 cm?


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

11 úno 2014 20:07

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Do 7cm důlku už se nevejde ruka nikomu. Už ty 7,5cm by měly mít pomůcku na vytahování kuliček.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

11 úno 2014 21:09

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Spanker píše:
Mě se pořád nelíbí používání těch půlek. To by tak strašně vadilo kdyby to bylo 7-11 cm?

Ale zase Britům můžeš říkat, že to jsou 3 palce :)

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

12 úno 2014 17:38

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 15 úno 2007 22:58
Příspěvky: 177

Tak rukou bych se neřídil, každý má ruku jinou, mě se taky nevejde ani do toho 7,5cm. Na tom pokusném turnaji jsem měl ruku poškrábanou od důlku, pak jsem si vypomohl igelitovým pytlíkem, který jsem dával do důlku. Takže stejně bude muset být na to nějaká pomůcka, nějaký vnitřní vyndávací důlek. Pokud ne tak by měl mít asi pořadatel povinnost vyndávat kuličky sám, jinak si to neumím představit, když hráči nebudou schopni vyndat sami kuličky co mají dělat.


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

12 úno 2014 17:47

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Vidíš, ten pytlík to je zajímavý nápad. Líbí se mi na něm, že oproti klasickému vyndavátku by měl být použitelný i pokud dojde k drobnému zvětšení důlku v průběhu turnaje. Šiřme tedy tuto myšlenku dál mezi pořadatele...

Jinak desetiny v rozměrech mi nepřijdou jako žádný problém, je to jen psychologická záležitost. Přiznejme si, že kdyby se u nás nepoužívala desítková soustava, ale třeba tucty, nejsíš bychom hráli s 12 kuličkama a ne s 10. Nicméně bylo by to pouze psychologické, nepodepřené nějakým argumentem, že 12 je ideální, 11 málo a 13 moc. Takže když teď máme nějakou velikost dobře otestovanou, nebál bych se odložit pocity z čísel vedle.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

12 úno 2014 21:23

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

7,5 cm důlek nebyl špatný, ale spíš jsem zastáncem 10 cm. V každém případě, by se musel vymyslet způsob, jak kuličky vyndavat. Aby se nepoškozoval důlek (hrana důlku) a aby to bylo i nenáročné. Jak psal Zbyněk, tak od trubky byla ruka trochu odřená. Proto by musel být nějaký dvojitý důlek či tak nějak. Pevný lem a vevnitř nějaká vložka, která by se dala lehce vyndat a zase i zandat, aniž by tím důlek nějak utrpěl. Proto bych se zatím spíš zaměřil na vyladění tohoto důlku. Nějaké nápady, které by šli relativně lehce uskutečnit. Jinak ANO, 7,5 cm důlek má u hráčů velkou budoucnost.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

12 úno 2014 22:00

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Co se vyndavání týče, mám zkušenost nejen z testovacího turnaje. V Modřanech jak napršelo, tak byl problém, že pod trubkou se při vyndavání kuliček vytvářel další prostor a člověk se mohl poškrábat. Ale je dobré vědět, že to byl asi nejlepší možný zátěžový test na 7,5 cm důlky - většinou budou podmínky lepší.

Jinak před pár hodinama jsem měřil víčko od nutely - mělo asi 81 mm - takže na menší důlky kolem 8,5 cm tu máme tip na další vyndavátko. S těmi pytlíky, jak psal Zbyněk, by to bylo dost flexibilní (o trochu větší pytlík se da dát i do trochu menšího důlku). Každopádně to už není otázka pravidel, ale pořadatele, pokud se rozhodne pro menší důlky, tak musí zařídit, aby z nich šly kuličky vyndat.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

12 úno 2014 22:16

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Ještě mě tak napadá, že v případě největší nouze, se dají nějaké relativně přesné vyndavátka i vyfrézovat. Ale to až v případě nouze. Tak né že bych se k tomu dobrovolně hlásil. :-)
A jak jsi psal Petře, tak v Modřanech jak bylo mokro, tak se pod důlkem dělala "kapsa" a mnohdy kuličky nešlo skoro vůbec vyndat.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

18 úno 2014 02:40

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Hlasuji pro tento návrh

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

18 úno 2014 07:00

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Hlasuji pro tento návrh.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

18 úno 2014 19:10

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Hlasuji pro tento návrh.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

22 úno 2014 13:19

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Hlasuji pro tento návrh.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

23 úno 2014 22:10

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Díky za hlasování, návrh byl schválen a zanesen do Pravidel.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na: