Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 9 ] 

15 lis 2013 16:47

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Podobně jako u Pravidel přicházím s návrhem přehlednější struktury Soutěžního řádu. Podněty ohledně návrhů změn v SŘ, které mám připraveny, jsem do toho nijak nezakomponovával - jde jen o strukturu, aby ji snadno chápal i ten, kdo kuličky nikdy nehrál + doplnění/vynechání některých samozřejmostí/neaktuálních údajů. Z důvodu pracného formátování většího objemu textu naleznete znění návrhu v pdf příloze.

V textu jsem na několika místech zpřesnil formulace nebo doplnil některá fakta tak, aby odpovídala skutečnosti - např. výsledky se neodesílají ČKS, ale zadávají v hráčském účtu. Vměstnal jsem tam kvalifikaci na Turnaj mistrů přesně tak, jak byla kdysi schválena (žádná změna, jen text, který se válel v hloubi diskusního fóra, bude takto jasně na očích všem v místě, kde by ho asi laik hledal). U nežebříčkových turnajů jsem doplnil nutnost odeslat výsledky (nejde bez toho spočítat body do NŽ pro další turnaje).

V návrhu jsem vyškrtl jsem bod 1.7 - v době, kdy byl tento bod schválen, četlo SŘ více lidí na papíře než na internetu. Dneska tento článek působí dost zbytečně:
1.7 Výsledkové a termínové listiny jsou zveřejňovány na internetu na adrese http://www.kulicky.com. Stejně tak o něco dále jsem smazal toto: Průběžné výsledky národního žebříčku budou zveřejňovány na internetu na adrese http://www.kulicky.com.

Dále jsem vypustil následující body, které v praxi nejsou téměř využívány a v podstatě se nejedná o pravidlo, ale jen o návod, jak zjednodušeně spočítat pořadí klubů na turnaji. Společně s následným popisem, jak se vypočítává klubový NŽ může být tato část pro někoho i matoucí:

5.1 Umístění jednotlivých členů klubu se boduje následovně: Počet bodů za 1. místo = počet účastníků, za každé další místo o 1 bod méně.

5.2 V případě, že více hráčů skončí na stejném místě, získají všichni body za nejnižší společnou pozici (např. při umístění na 13. - 16. pozici dostanou body za 16. místo).

5.3 Pořadí klubů se určí součtem bodů 6-ti nejlépe umístěných hráčů každého klubu (za klub může startovat neomezený počet hráčů).

5.4 Pokud více klubů získá stejný počet bodů, o jejich pořadí rozhodne pozice nejvýše umístěného hráče každého klubu v daném turnaji (vyšší pozice = lepší umístění klubu). V případě shody rozhodne pozice druhého nejvýše umístěného hráče atd.). Nepodaří-li se takto určit pořadí, pořadatel rozhodne buď o společném umístění (zpravidla pokud jde o poslední příčky) nebo o rozhodujícím zápase, do kterého každý klub nominuje 1 svého člena.


U čl. 1.2 jsem odstranil toto: Tyto turnaje mají vyšší bodové ohodnocení než Open. - tato informace je zakotvena v níže v sekci týkající se NŽ.


Přílohy:
soutezni-rad-navrh-zmeny-poradi-jednotlivych-clanku.pdf [44.81 KiB]
514 krát

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Naposledy upravil petr.sejba dne 29 lis 2013 19:02, celkově upraveno 1
Prodloužena lhůta k hlasování, neboť v původní lhůtě hlasovali pouze 2 členové VV
Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

24 lis 2013 18:30

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Hlasuji pro tento návrh.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

25 lis 2013 00:07

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Úprava je na místě, též hlasuji pro tento návrh.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

29 lis 2013 22:14

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Já s tím vcelku souhlasím, jen bych tam nechal to, že pořadí klubů se určí součtem bodů 6-ti nejlépe umístěných hráčů každého klubu. Jak jsem zjistil z rozhovorů s hráči, tak tohle ještě není úplně všem jasné.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

30 lis 2013 00:03

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Pavel Zoufalý píše:
Já s tím vcelku souhlasím, jen bych tam nechal to, že pořadí klubů se určí součtem bodů 6-ti nejlépe umístěných hráčů každého klubu. Jak jsem zjistil z rozhovorů s hráči, tak tohle ještě není úplně všem jasné.

Těch 6 lidí tam Pavle pořád je uvedeno - to, co jsem navrhoval vyškrtnout, je v podstatě jen duplicitní "návod, jak spočítat pořadí na turnaji bez počítače".

V mém návrhu (viz. pdf příloha) je to jasně uvedeno hned v prvním čl. týkajícím se klubového NŽ:
6.1 Do národního žebříčku klubů získá každý klub v daném turnaji tolik bodů, kolik bodů do národního
žebříčku získá dohromady 6 nejlépe umístěných hráčů daného klubu.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

30 lis 2013 15:31

Offline
Registrován: 14 lis 2007 09:33
Příspěvky: 183

Jde- li opravdu jen o tuto kosmetickou úpravu, tak jsem pro.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

30 lis 2013 15:36

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Pozorně jam si návrh pročetl a hlasuji pro něj.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

30 lis 2013 20:36

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Tak v tom případě také hlasuji pro tento návrh.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

23 úno 2014 17:49

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Díky za hlasování, návrh byl schválen a text jsem aktualizoval na stránkách.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron