Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 7 ] 

30 říj 2013 21:07

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Máme na stole pár podnětů týkajících se Pravidel. Dříve, než se do toho pustíme, mám to pro vás návrh změny struktury Pravidel, se kterým přišel Petr Honců a následně jsem tam ještě já pár článků zpřeházel. Došlo pouze ke změně některých nadpisů sekcí (např. místo "vlastnosti kuliček" je nyní "vlastnosti kuliček a hřiště") a k přemístění jednotlivých částí pravidel tak, aby tvořily logické, pro nováčka snadněji pochopitelné celky. Jinak zde nejsou žádné změny. Oproti původnímu Petrovu návrhu jsem udělal i sekci týkající všech fází hry (např. článek o tom, co se stane při posunutí kuličky vnějším vlivem, pokud by byl jen v sekci pro cvrnkání, tak by vlastně přestal platit v případě, když vám někdo kopne do kuličky ještě při házení).

Kvůli nedokonalému formátování tady ve fóru (při kopírování se ztratí nadpisy, odrážky apod.) naleznete původní Petrův i můj následný návrh v pdf přílohách. Petr tam má krom návrhu lepší struktury i lepší definice některých událostí ve hře a také několik nových návrhů. Tyto věci asi budou na delší diskusi a bude to chtít probrat je jednu po druhé, takže pro začátek berte Petrův dokument jako podklad, z kterého jsem čerpal a můj dokument jako oficiální návrh. Teprve poté, co projednáme strukturu, vás začnu zásobovat konkrétními návrhy na změny, doplnění atd. :)

A ještě důvod návrhu lepší struktury Pravidel:

1. Nová struktura se snaží vysvětlovat věci týkající se hry v tom pořadí, jak se to ve hře odehrává. Teprve poté v každé sekci jsou obecné záležitosti, které mohou nastat jednou za čas. Pro člověka, co to čte poprvé, by to mělo být pochopitelnější. Když se na to podíváte očima člověka, co to nikdy nehrát, tak díky tomu, jak se postupně různě nabalovaly nové části Pravidel, tak je z toho celkem slušný guláš.

2. Chystá se překlad do angličtiny (ten současný v sobě nemá zahrnuty změny v posledních letech). Tento překlad je určen zejména těm, kteří se nemohou naučit pravidla na našich turnajích, takže nám pochopitelnější struktura ušetří zbytečné dotazy. Stejně tak v brzké době bude třeba překlad do Španělštiny - chtělo by to tedy mít dotažené ve všech ohledech tak, aby se toho v budoucnu muselo měnit co nejméně, neboť každá takové změna vygeneruje další práci s překlady (toto je argument zejména pro následné návrhy, které se budou týkat zpřesňujících formulací i řešení situací, ve kterých v současné chvíli je třeba rozhodnutí pořadatele).

Podklady:
Petrův původní návrh:
Příloha:

Můj návrh, vycházející z výše uvedeného dokumentu:
Příloha:

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Naposledy upravil petr.sejba dne 15 lis 2013 16:06, celkově upraveno 1
Prodloužena lhůta k hlasování, neboť v původní lhůtě hlasovali pouze 2 členové VV


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

08 lis 2013 21:49

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Hlasuji pro tento návrh.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

09 lis 2013 19:24

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Hlasuji pro tento návrh.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

15 lis 2013 16:55

Offline
Registrován: 14 lis 2007 09:33
Příspěvky: 183

Hlasuji pro návrh.

Přesto mám ovšem pár připomínek :
1) zdá se mi že už to s těmi pravidly nějak přeháníme, hledáme na všechny možné situace různá pravidla,
myslím, že málokdo bude znát vše ohledně pravidel.
2) přijde mi, že jsou tam ještě nějaké nejasnosti, ale já se v tom nechci pitvat, zkusím to prostudovat
někdy v klidu a když tak to napíšu.
Mějte se krásně


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

15 lis 2013 22:50

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Hlasuji pro návrh.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

16 lis 2013 12:55

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Hlasuji pro tento návrh.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

24 lis 2013 18:32

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Díky za hlasování, návrh byl schválen.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron