Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 2  [ Příspěvků: 27 ]  »

01 črc 2013 16:32

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Rád bych dal ke zvážení nákup nějaké mobilní tiskárny, kterou by podobně jako kuličkový notebook mohli využívat pořadatelé. Doposud jsem vždy bral svou, po sezóně ale plánuju stěhování a už nebude k dispozici.

Udělal jsem si rychlý průzkum a zdá se, že ten můj model již není na trhu. 2 varianty jsem našel na Alze ( http://www.alza.cz/tiskarny/prenosne/18843513.htm ) - u jedné uvádí výdrž na baterii až 3 h, u druhé ten údaj nebyl (chtělo by to pročíst nějaké recenze).

Nákup na jednu stranu nepospíchá, ale uvědomil jsem si, že kdybychom ho udělali teď, tak by to přineslo pár drobných výhod:

1. Pavel by možná mohl využít 5% slevu, kterou dostal a platí mu asi 14 dnů (pokud bychom nakupovali na Alze)
2. Já bych si ušetřil cestu pro barevnou cartridge, která mi došla (tu vždy kupuju jen pro kuličky, pro vlastní potřebu mi stačí ČB tisk)
3. U mé tiskárny odchází akumulátor, pokud bychom neměli elektriku, nejspíš bychom ji na MS už nemohli využít (chceme-li použít systém přidělování důlků, který jsme schválili, je tiskárna třeba).

Napište prosím svůj názor a pokud se shodneme na koupi, poprosil bych, abyste si našli chvilku na malý průzkum a navrhli i konkrétní model. Pravděpodobně nám postačí něco za nejnižší cenu, když to koupíme přes net, tak to můžeme otestovat a vrátit, kdyby se ukázalo, že to nefunguje, jak se z popisu zdálo.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Naposledy upravil petr.sejba dne 15 črc 2013 16:36, celkově upraveno 2
Editace datumů pro projednání/hlasování


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

01 črc 2013 19:49

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Na Alze mají dost omezený sortiment a nejlevnější tiskárna s baterií tam vyjde na 7000, což mi přijde přehnané. Pátrám dál :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

01 črc 2013 23:17

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

OK, je možné, že se někde něco najde, já prošel v rychlosti 3 eshopy a našel všude to samé. Ta moje současná tiskárna je HP deskjet 460, pokud by se přecijen někde ještě dala koupit, věřil bych, že by její cena mohla být relativně dole.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

04 črc 2013 20:14

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Zatím jsem taky pořád v relaci kolem 7000. Tvoji tiskárnu Petře jsem už nikde nenašel. Zaměřím se na bazary.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

04 črc 2013 20:31

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Na bazary bacha - ty budou s akumulátorem podobné kvality jako můj :) (a je otázka, jak snadno či zda vůbec by šel koupit nový, popř. za kolik). Možná to bude standardní cenová hladina těch 7,000 - já ji tenkrát taky nekupoval nijak levně, přestože nepřenosné se srovnatelnými parametry stály výrazně méně.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

04 črc 2013 20:51

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

V bazaru tiskárnu. Baterku samozřejmě novou :D


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

05 črc 2013 13:43

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Pokud je Petře ta tvoje tiskárna ještě jinak dobře funkční, dala by se baterie zrepasovat. Pak by měla zase nějaký rok jet jako za mlada.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

05 črc 2013 17:34

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Vidíš, to zní jako zajímavá alternativa. V našem případě jde teda o to, že moje tiskárna bude se mnou ve Španělsku, ale tohle je dobrá informace i v případě nákupu nějaké bazarové. Na netu jsem hledal, v čem ta repase spočívá a našel toto:

Baterii po určitém čase skončí její životnost a repase je způsobem, jak ji znovu oživit na další roky a to za cenu až poloviční oproti nákupu nové baterie, navíc s jistotou kvalitních článků a možností zvýšit kapacitu baterie a tím zvýšit i její užitnou hodnotu.

...což zní jako lepší varianta, než kupovat novou tiskárnu jen kvůli potenciálně špatné baterii u starší tiskárny (samozřejmě za předpokladu, že stáří tiskárny bude patřičně zohledněno v ceně).

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

05 črc 2013 18:28

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Přesně tak Petře. Jde jen o to zjistit, kolik by stál repas a kdo by jej udělal.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

05 črc 2013 23:04

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

O tomhle tak trochu něco vím. Mám v tom školu a v praxi už jsem také takovéhle věci prováděl a mohu zodpovědně říct, že je to blbost. Repase baterky ji dokáže na nějakou dobu oživit, dejme tomu v horizontu pár týdnů, ale pak jde s kapacitou tak rychle dolů, že exponenciální křivka by se zamotala sama do sebe :-) Jinými slovy: zrepasovaná baterka může vydržet klidně 6 hodin v provozu, pak po dalším nabití se bude tvářit, že má plnou kapacitu a totálně odejde po 5ti minutách. Takže baterku rozhodně novou!


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

05 črc 2013 23:21

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Myslel jsem repas jako výměnu článků za nové. Tudíž zůstane jen obal a střeva jsou nové.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

05 črc 2013 23:48

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

A to vyjde levněji? Ten obal je přece jen záležitost pár korun. Drahé jsou právě ty články.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

06 črc 2013 00:14

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

No většinou origo baterie je drahá. Články se dají sehnat relativně za levno. Vídám to u táty, když si dělá takový repas na bateriích do vrtaček atd...

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

08 črc 2013 16:30

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Posunul jsem termín k projednání na neurčito, aby byl dostatečný prostor pro zjištění všech možností.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

14 črc 2013 15:25

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Po zevrubném hledání jsem dospěl k názoru, že nic lepšího než poslal Martin v předcházejícím příspěvku asi neseženeme. Zjistil jsem, že tuto tiskárnu má ve své nabídce i OKAY, čímž by odpadlo poštovné. Proto bych požádal členy VV, aby se vyjádřili k nákupu této tiskárny a hlasování bych rád započal už zítra (15.7). V případě odsouhlasení nákupu bych ji hned koupil, abychom ji už mohli použít na MS.


Nahoru Nahoru
  Profil
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 2  [ Příspěvků: 27 ]  »

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron