Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 4 z 5  [ Příspěvků: 61 ]  »

16 lis 2011 13:29

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Doplnil jsem do seznamu Martinovu (D.) variantu, varianta, ke které se kloní Pavel a Martin A., tam již je. Mohu ten průzkum tedy rozeslat s těmito otázkami? Máte případně někdo cokoliv, na co byste si potřebovali udělat průzkum, abych to tam přidal?

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

16 lis 2011 13:31

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Ještě k průzkumu - cílová skupina = každý, kdo byl alespoň párkrát na turnaji, pro rozhodnutí se, zdali by se hráči líbilo hrát to či ono myslím stačí i menší hráčská zkušenost, souhlasíte?

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

16 lis 2011 21:06

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

jj souhlasím

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

17 lis 2011 15:45

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Moc dobrej nápad Martine. Na to bych úplně zapomněl.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

17 lis 2011 16:27

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Jak tu otázku chceš Matine formulovat, resp. za jakým účelem položit? Chceš zjistit preferovaný systém nebo navrhnout 1 sytém pro tento turnaj, který musí být vždy dodržen (či něco jiného)?

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

21 lis 2011 20:36

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Díky Martine za super analýzu průzkumu. Pro mě jeho výsledky znamenají to, že pokud bychom se rozhodli pouze pro jediný způsob hry (jednotlivci, dvojice, trojice), tak by jakžtakž byly použitelní ti jednotlivci. Mnohem více lidí však preferuje nějakou z kombinací, takže jako ideální řešení, které by mělo mít šanci se líbit, bych viděl variantu se 3 zápasy jednotlivců, 1 x dvojice a 1 x trojice (dvojice a trojice -> team hraje s jedněmi kuličkami). Toto řešení by mohli uvítat i příznivci prvních 2 variant, protože zápasů jednotlivců je zde v porovnání s těmi ostatními nejvíc.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

21 lis 2011 23:01

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Ano, ano. Podle výsledků průzkumu (bezva práce Martine) se jeví z pořadatelského hlediska nejlepší varianta č. 6. Ale variantu č. 7 bych také ještě nezatracoval.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

22 lis 2011 09:58

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Zajímavé, jak každý čteme výsledky průzkumu poněkud jinak. Mne z toho vychází, že nejvíce lidí je pro systém každý s každým (varianta č.1 + č.5) - celkem 14 hlasů a tříčlenná družstva proti sobě (varianta č.3,5,6) - celkem 11 hlasů. Tomu tedy nejvíc odpovídá pořadatelsky nejnáročnější varianta č.5.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

25 lis 2011 17:07

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

leos.kofron píše:
Zajímavé, jak každý čteme výsledky průzkumu poněkud jinak. Mne z toho vychází, že nejvíce lidí je pro systém každý s každým (varianta č.1 + č.5) - celkem 14 hlasů a tříčlenná družstva proti sobě (varianta č.3,5,6) - celkem 11 hlasů. Tomu tedy nejvíc odpovídá pořadatelsky nejnáročnější varianta č.5.

Tohle taky dává smysl. V podstatě průzkum říká, že rozhodně ne jen zápasy 3-členných teamů proti sobě a že z nabízených variant není žádná taková, na které by nějaká drtivá většina lidí shodla. Takže ideální se jeví nějaká kombinace zápasů jednotlivců, které si přeje tolik lidí, že by tam chybět neměli a zároveň při všech variantách budou tvořit významné % zápasů + něčeho dalšího. Něco dalšího mohou být právě trojice nebo dvojice + trojice. Obě varianty mi z hlediska průzkumu dávají smysl, z hlediska herního systému pak vidím tyto rozdíly:

1. Varianty 1 + 5 znamená odehrání menšího počtu utkání, protože každé utkání se skládá z 10 zápasů. (zápasem teď myslím např. Franta hraje proti Béďovi, utkáním Rohožky proti Strangalii). Varianty 1 + 5 umožňují remízu, v případě jejího použití musíme tento fakt vzít v potaz. Ve chvíli, kdy dojde k zápasu trojic, tak s největší pravděpodobností už bude utkání rozhodnuto.

2. Z Tvé dedukce se Leoši dá dojít i k názoru, že velmi použitelná možnost je kombinace variant 2 + 5. Tam již máme méně zápasů v každém utkání, možnost remízy tam zůstává. Zápas trojic s velkou pravděpodobností ještě může změnit výsledek zápasu. Pořadatelsky nejhratelnější, skvělá využitelnost důlků, jak ji popisoval Martin.

3. Varianta kombinující 3 zápasy jednotlivců, 1 dvojic a 1 trojic. Počet zápasů v utkání není také velký, ale využitelnost důlků není tak skvělá jako v Martinově variantě. Odehraje se tedy méně zápasů než v ní, ale stihne se jich více než v možnosti uvedené v bodě 1. Remíza nemůže nastat, s velkou pravděpodobností zápasy "nejednotlivců" (dvojice, trojice) budou mít nějaký význam pro průběh utkání (nebude rozhodnuto ještě před nimi).

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

25 lis 2011 17:15

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Martin Dostál píše:
dodávám další možný herní systém:
2 základní skupiny z nichž postoupí předem stanovený počet týmů do K.O. pavouka.

Abychom se nezamotali do slovního spojení "herní systém" - toto spojení zpravidla používáme pro pavouka, skupiny, švýcara apod. Teď nám trochu vstoupilo do řešení jiné problematiky - kolikačlenné teamy a jakým způsobem se utkají mezi sebou. To je to, co bych dořešil s ohledem na to, aby byly hratelné běžné systémy uvedené v Zásadách pro pořádání republikových turnajů a nechal bych na pořadateli, ať si vybere jeden z nich. Mějme na paměti, že si nemůžeme být jisti počtem zúčastněných klubů, takže to může krásně vyjít na každý s každým nebo může být třeba začít hrát ve skupinách - to ale od stolu nevymyslíme.

Citace:
K případným variantám jak vyšel průzkum:
Co takhle schválit třeba i 3 nejlépe hodnocené varianty tak jak to vyšlo z průzkumu a poté je pořadateli předložit s naším doporučením ve stylu..tahle varianta je nejlepší a hlasovalo pro ní tolik a tolik hráčů atd atd?

V zásadě jsem nikdy neviděl velký problém v tom, aby se to nechalo na pořadateli, když jsme však o tomto diskutovali před nedávnem, tak pokud si dobře pamatuji, převládal ve vv názor, že bychom to měli rozhodnout, načež jsme na tom začali pracovat. Dotáhl bych to tedy do konce.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

25 lis 2011 17:49

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Martin Dostál píše:
Petře to jsem pouze doplňoval další možnost do možnejch herních systémů viz viewtopic.php?f=5&t=414&start=45#p2680. Kdybych to hodil to tohoto příspěvku už si to nikdo nepřečte. Vím, že tato otázka není na pořadu dne a že se systém v téhle či jiné podobě vybere až podle počtu účastníků.

OK :)

On mi každopádně tento příspěvek přišel vhod, protože už si nějakou dobu všímám, že v této specifické situaci máme pojem herní systém pro 2 různé věci. Takže skvělá příležitost to zmínit dřív, než bychom se do toho třeba někdo zamotali.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

29 lis 2011 22:54

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Ještě jednou jsem si důkladně prostudoval vaše příspěvky a po zvážení všech pro a proti jsem se rozhodl přiklonit k variantě 7. Variantu 6 bych považoval za téměř stejně vhodnou, pro variantu 7 jsem se rozhodl mj. z důvodu nemožnosti remízy - to by se mohlo hodit v závěrečných kolech turnaje, pokud by bylo tolik teamů, že by se hrálo pomocí pavouka (tam by v případě remízy stejně musel následovat nějaký rozhodující zápas).

Hlasuji tedy pro tuto variantu: Každý hráč jednoho teamu s jedním z druhého teamu, 1 zápas dvojic, 1 zápas trojic.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

02 pro 2011 15:26

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Hlasuji též pro variantu č.7: Každý hráč jednoho týmu s jedním z druhého týmu, 1 zápas dvojic, 1 zápas trojic

Poznámka:
Vzhledem k tomu, že v zápasech jednotlivců se vždy jeden hráč z jednoho týmu utká pouze s jediným soupeřem, měli bychom mít asi představu, jak budou proti sobě nasazováni, aby zas nedošlo k dohadování. Variant je více, nabízím jen některé:
- každý tým předem na každý zápas odevzdá pořadateli lístek, kde budou hráči označeni jako 1,2,3 a ti se utkají se stejným číslem u protihráče
- o složení dvojic se rozhodne losem
- los rozhodne o tom, které mužstvo bude v zápase vedeno jako "domácí" a to musí jako první uvést hráče, který právě nastoupí. Soupeř pak na něj nasadí svého hráče.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

02 pro 2011 18:13

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Hlasuji též pro variantu č.7: Každý hráč jednoho týmu s jedním z druhého týmu, 1 zápas dvojic, 1 zápas trojic

a souhlasím s Leošovo návrhem.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

02 pro 2011 21:12

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Hlasuji též pro variantu č.7: Každý hráč jednoho týmu s jedním z druhého týmu, 1 zápas dvojic, 1 zápas trojic
K Leošovu návrhu mám jeden dotaz. Jak by se označovali a losovali hráči ve vícečlenných týmech? To zřejmě dořešíme v sobotu.


Nahoru Nahoru
  Profil
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 4 z 5  [ Příspěvků: 61 ]  »

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron