Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 5  [ Příspěvků: 61 ]  »

15 zář 2011 16:31

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Při posledním průzkumu padl návrh od SKK Rohožky na uskutečnění MČR klubů příští rok. Návrh se mi jeví jako hodný zvážení, proto jej předkládám k oficiálnímu projednání. Potřebujeme se domluvit, zdali:

1. Uspořádat - ano či ne
2. Pokud ano, tak jak (počet lidí za klub, herní systém)

Termín pro projednání/hlasování jsem zvolil s ohledem na fakt, že očekávám slíbené návrhy od SKK Rohožky a zároveň, aby to bylo schváleno do konce sezóny, kdy se budou muset vyřešit termíny hlavních turnajů pro příští rok.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

15 zář 2011 16:33

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Kopíruji email od Davida Böhma - jeho reakci na zmínku o možném MČR klubů ve výsledcích průzkumu:

Nápad na Mistrovství ČR klubů mne nadchl.
Ihned jsem se dal do vymýšlení jak by šlo uspořádat.
V žebříčku je letos 15 klubů- budeme tedy počítat že turnaj by se hrál pro 16 klubů.
Pokud by se přihlásilo méně klubů tak nejlepší ze žebříčku nasadit dál.
Moje varianta je pavouk na dvě prohry,

Za každé družstvo by na jeden zápas bylo nominováno 5 hráčů.
(Pak je tady možnost pouze 3 hráči, což je dobré pro kluby s málo hráči)
Ale každý klub by mohl do každého zápasu nominovat jiné hráče, aby si zahrálo víc hráčů.
Pokud by hráčů bylo naopak málo, může hrát hráč více zápasů za klub.

Každý zápas by tedy byl minizápasem 5 hráčů ze dvou klubů na 3 vítězné sety- hráči vítězného klubu by museli tedy vyhrát 3 zápasy.

Dvojice by se losovaly.
Např.:
A1 - B1 3:2, A2 - B2 0:3, A3 – B3 3:1, A4 – B4 2:3, A5 – B5 3:1
Klub A tedy vyhrál 3:2 na zápasy a postupuje.

Tímto systémem pro 5 hráčů by se hrál mezi kluby 40 zápasů (každý 3 – 5 zápasů) =
maximálně 200 zápasů pokud se všechny hrály na 5 zápasů.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

30 zář 2011 11:06

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Klidně bych to uspořádal, nápad je to dobrý.
A moje představa - herní systém podle počtu přihlášených klubů (každý s každým by v tomto případě mohlo vyjít).
Hráli by vždy 3 hráči proti 3. Což znamená, že soutěže by se mohl zúčastnit jakýkoliv klub, protože podmínka pro založení klubu jsou alespoň 3 hráči. V případě vícečlenných klubů by se mohli hráči na jednotlivé zápasy libovolně střídat.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

11 říj 2011 15:10

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Martin Dostál píše:
2. počet hráčů - 6 - Na každém turnaji se do klubové soutěže počítají výsledky nejlepších 6ti hráčů. Pokud bude jiný počet absolutně by to postrádalo celou logiku věci.

Myslím, že u MČR klubů lze vážně uvažovat o cca 3 - 4 hráčích za klub. S klubovou soutěží se to má tak, že sice je dobré mít 6 lidí, pokud chce team uspět, nicméně pro účast v klubovce stačí i jediný hráč. Na MČR klubů, soudě z navrhovaných systémů, bude zřejmě třeba mít daný počet hráčů, aby team mohl vůbec nastoupit.

Citace:
herní systém
- můžeme nechat proti sobě hrát vždy nejlepší proti nejlepším z klubu, 2 proti 2, 3 proti 3 atd
- náhodný los
- každý z klubu proti každému z opačného klubu (přichází v úvahu pouze při malém počtu klubů či hráčů za týmy)

Pokud by pro vás byl přijatelný počet 3 hráčů za klub, mohlo by se hrát systémem každý z klubu proti každému z opačného klubu, takže by nemohlo dojít k remíze a zároveň by byl zápas klubu odehrán za cca 45 minut (zápas na 2 vítězné hry, hrají se vždy 3 zápasy současně). Zde by se od oka hodil zřejmě systém skupin + KO na 1 porážku. Další schůdná varianta mi přijde hrát každý z klubu proti každému z opačného klubu, zápasy jednotlivých hráčů na 1 vítěznou hru - bylo by odehráno za cca 15 min. + něco na prodlevy mezi zápasy. Pak by se asi mohlo zvládnout hrát celé mistrovství systémem každý s každým.

Citace:
- jestliže klub nebude mít plné zastoupení zápasy budou automaticky skrečovány ve prospěch týmu s větším či plným zastoupením, rozhodně bych nedělal náhradu příchozí za nepříchozího.

Dobrý nápad, to umožní start i teamům, kterým by na poslední chvíli někdo odpadl.
******************
Citace:
Dále měl Jirka ještě představu o možné soutěži týmů jako zpestření sezony - opět počet 4 a týmy by se mohly tvořit napříč kluby. Nevím jestli to bylo myšleno jako MČR týmů, s tímto bych byl opatrnej, už se k tomu vyjadřoval Petr loni, abychom neměli za chvíli 15 MČR všech možnejch týmů o počtech 2-6 atd atd. - toto jestli řešit tak asi buď po mailu nebo nové vlákno ať to není zmatené.

Co se domluvit, že příští sezónu zavedeme MČR klubů - jednorázová akce - a na základě ohlasů a zkušeností se za rok pobavíme o tom, jestli navíc realizovat i tento nápad?

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

11 říj 2011 15:18

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Pavel Zoufalý píše:
V případě vícečlenných klubů by se mohli hráči na jednotlivé zápasy libovolně střídat.

Je tu i možnost dovolit B team. V případě menšího počtu startujících by se tím trochu více zaplnilo startovní pole, na druhou stranu "hrozí", že 1 team teoreticky nepustí na bednu nikoho dalšího.

Jaký na to máte názor?

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

11 říj 2011 23:05

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Na mistrovství týmů by mělo hrát zápas více hráčů najednou, jako je tomu na MČR dvojic. Já navrhoval 3, protože je to ještě přehledné a kuličky se do důlku v pohodě vejdou. Taktéž číslo 3 budu hájit jako dostačující počet pro účast na mistrovství. Jak už jsem uvedl, minimální počet pro založení klubu jsou 3 lidé. A pokud by pak bylo odsouhlaseno mistrovsví klubů s povinnou větší účastí, tak to by snad bylo nefér pro 3 členné týmy. A B tým bych také nepovoloval. Tým s větším počtem hráčů by měl opravdu velkou výhodu. Podle mne by úplně stačilo, kdyby na každý zápas mohl dosadit libovolné hráče. Proti slabšímu týmu papírově slabší, proti silnějšímu silnější. Aspoň se procvičí také v taktice :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

11 říj 2011 23:58

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Máš na mysli hrát 3 hráči proti 3 na jednom důlku? Já myslel každý s každým jako v Německu, jestli si pamatuješ ten systém. Ty trojice mi přijdou až moc podobné dvojicím (až na to, že si cvrnkneš jednou za 6 tahů).

Už se těším na Tvou taktiku, já bych teda takticky nasadil nejsilnější na všechny zápasy :)

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

12 říj 2011 20:36

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

No já její souvislost nechápu.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

12 říj 2011 21:27

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Martin Dostál píše:
zeptám se tu na jednu otázku.
Je jednodušší pro kluby sehnat(sejít se, mít zastoupení atd ) počet 6ti hráčů na jeden jednotlivý turnaj konkrétně teď na MČR klubů a nebo je jednodušší sehnat a shánět je na celou sezonu aby se tým mohl poprat o jakýkoliv úspěch v celosezónní soutěži klubů?
Vypadá to tak, že otázka s tímto tématem možná nemusí moc souviset, ale souvisí s ním.


Také nevím, jak to Martine přesně myslíš. Těžko seženu hráče jen na jeden turnaj. Buď ty hráče mam a nebo ne. Když už někdo vstoupí do klubu, tak snad hned zase neodejde. Přeci nebudu shánět hráče jen na tento turnaj. Pokud se bojíš této možnosti, tak by se to dalo ošéfovat, že hráč musí mít odehrané např. aspoň 3 turnaje za tento klub - to by se týkalo jen tohoto turnaje MČR klubů.
Možná jsem totálně mimo tvojí myšlenku, ale přišlo mi, že jsi to tak nějak myslel.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

12 říj 2011 21:39

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Pavel Zoufalý píše:
Na mistrovství týmů by mělo hrát zápas více hráčů najednou, jako je tomu na MČR dvojic. Já navrhoval 3, protože je to ještě přehledné a kuličky se do důlku v pohodě vejdou. Taktéž číslo 3 budu hájit jako dostačující počet pro účast na mistrovství. Jak už jsem uvedl, minimální počet pro založení klubu jsou 3 lidé. A pokud by pak bylo odsouhlaseno mistrovsví klubů s povinnou větší účastí, tak to by snad bylo nefér pro 3 členné týmy. A B tým bych také nepovoloval. Tým s větším počtem hráčů by měl opravdu velkou výhodu. Podle mne by úplně stačilo, kdyby na každý zápas mohl dosadit libovolné hráče. Proti slabšímu týmu papírově slabší, proti silnějšímu silnější. Aspoň se procvičí také v taktice :-)


Aby hráli na jednom důlku vždy 3 hráči z klubu najednou mi přijde dost ostrý. Spíše bych preferoval jednotlivce.
K počtu hráčů na účast na mistrovství se klidně přikloním ke 3 minimálně. Je to věc každého klubu, kolik povolá svých hráčů na tento turnaj. Někdo bude chtít pouze vyhrát a nasadí jen těch pár nejlepších a někdo si to bude chtít užít a vystřídá se u nich např. i 20 hráčů. To bych už nechal na každém klubu, ať si vyberou.
A co se týče počtu týmů z jednoho klubu, tak jsem pouze pro jeden. Jak je již napsáno výše, tak by bylo pro ostatní kluby dost těžké obsadit přední pozici a navíc by tyto týmy mohli spolu i taktizovat. A to si nechci ani představit, že by první 3 místa obsadil jen jeden klub.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

12 říj 2011 22:02

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Já na tom, aby hráli 3 hráči na jednom důlku, nevidím nic ostrého. Poslední dobou, když máme při turnajích čas, tak hrajeme dohromady na 1 důlku třeba i 15 lidí a je to úplně v pohodě.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

12 říj 2011 22:18

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Pavle to sice jo, ale nikdo neví kdy hraje. :-)
Záleží s kolika kuličkami by se hrálo a jak. Čím víc kuliček, tím víc nebezpečí jejich posunití, zašlápnutí atd.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

13 říj 2011 21:15

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Martine, když děláš manažerské rozhodnutí, první věc, kterou si potřebuješ definovat, je cíl daného rozhodnutí. Cíl musí být priorita, na kterou se zaměřuješ.

Druhá věc je to, jak cesta k cíli ladí s jinými kroky, které již byly učiněny. Pokud ladí, je to perfektní, pokud ne, nedá se nic dělat. V praxi málokdy bývají ty nejlepší cesty perfektní. Někdy (což myslím ale není tento případ) jsou ty nejlepší cesty špatné a je třeba je upřednostnit před ještě horšími.

Cíle klubové soutěže a MČR klubů se dost liší. Zatímco klubovou soutěž jsem poprvé vyhlásil na jednom turnaji jen a pouze jako motivaci přivést co nejvíc lidí (a i v nynější podobě má motivovat k tomu, aby klub měl aspoň tolik lidí, aby se členská základna klubů dala srovnávat alespoň s malými teamy v jiných sportech), přičemž - na druhou stranu - se jí lze účastnit byť s jediným aktivním hráčem - MČR klubů má být prestižní akcí, pro kterou bude stanovený počet hráčů nezbytně nutný. K tomu, aby to prestižní akcí skutečně bylo a neskončilo to fiaskem s 5 účastníky, je třeba nastavit podmínky s ohledem na současný stav členské základny v klubech.

Přes to všechno bych byl rád, kdyby vývoj na klubové scéně směřoval takovým směrem, aby brzo mělo smysl navrhovat 6 či více hráčů za klub.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

17 říj 2011 21:22

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

V hlídání toho kdo je na řadě problém nevidím. Ted jsme hráli na Petříně v 10ti a bylo to úplně v pohodě i když lidé, jak docvrnkávali, tak končili, takže se pořadí stále měnilo. To v případě turnaje nehrozí, skončí všichni najednou.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

18 říj 2011 21:37

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Díky za vaše názory, protože nám zbývají poslední 2 dny do konce hlasování, rozdělil bych diskusi na několik logických bodů, o kterých můžeme hlasovat.

1. Uspořádání MČR klubů příští rok (ano - ne)
2. Počet startujících za klub
3. Herní systém

...pokud se shodneme na bodu 2, bude vyřešní bodu 3 mnohem snazší.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 5  [ Příspěvků: 61 ]  »

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron