Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 3 z 5  [ Příspěvků: 61 ]  »

02 lis 2011 16:28

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

1. 4-členné
2. neomezeně


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

02 lis 2011 20:53

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

1. 3-členné
2. neomezeně

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

03 lis 2011 00:46

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Jen aby nedošlo k nějakému nedorozumění - do 8. 11. jsem nechal čas na rozpravu, pro případ, že byste někdo chtěl podrobněji rozebrat argumenty pro jednotlivé počty hráčů a do 13. 11. potom hlasování.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

04 lis 2011 21:04

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Pokusme se podívat na věc trochu jinak. Hrajeme převážně ve větších městech, kde členská základna je poměrně bohatá. Ale co když se najdou někde v Kotěhůlkách 3 nadšenci, které budou kuličky bavit, založí si klub, budou chodit na turnaje, nicméně ve své malé vísce neseženou nikoho dalšího takto nadšeného. A pak se dozvědí, že se nemohou zúčastnit MČR klubů, protože jich je málo, přestože klub založili naprosto regulerně a podle všech pravidel. Asi jim to vezme vítr z plachet.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

09 lis 2011 13:38

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

hlasuji pro
1. 4-členné
2. neomezeně


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

09 lis 2011 22:17

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

hlasuji pro
1. 3-členné
2. neomezeně


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

10 lis 2011 10:05

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

hlasuji pro
1. 3-členné
2. neomezeně

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

10 lis 2011 18:32

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

hlasuji pro:
1. 3-členné
2. neomezeně

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

13 lis 2011 15:15

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

V druhé části našeho hlasování byly schváleny 3-členné teamy a neomezený počet náhradníků.

Nyní opět prodloužím lhůtu pro projednání návrhu a hlasování (20.11./25.11.), abychom mohli přejít do finální fáze schvalování - rozhodnutí o herním systému.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

14 lis 2011 19:12

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Tady posílám představu od Michala, kterou jsem od něho dostal emailem:

Moje původní vize představovala 4členné týmy, kde by se hrály 4 "dvouhry", dvě "čtyřhry" a jedna "osmihra". Ta by se asi hrála s menším počtem kuliček, neboť 80 kuliček na jednom důlku by už asi bylo opravdu maso.
Systém turnaje se musí určit až podle počtu přihlášených. Trval bych na tom, že zúčastnit se mohou jen předem přihlášené týmy.
V případě že týmy budou 3 členné, tak si myslím, že se to o dost zkrátí, ale bude moct hrát méně lidí. Pochybuji, že některý tým nepošle na plac ty nejlepší. V případě, že byste na tom trvali, hrály by se tři dvouhry, jedna čtyřhra a jedna šestihra.
Já osobně bych se přikláněl ke čtyřem lidem v týmu.
To je velmi v kostce nastíněno, jak jsem si to představoval já. Upřesnění bych Ti ještě dodal.
Ahoj Michal

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

14 lis 2011 19:35

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Řekl bych, že pokud chceme uvažovat o nezvyklých variantách, zejména hře 3 proti 3 na jednom důlku, nemá nikdo z nás sebemenší tušení, jak by se takový herní systém líbil. Může to být kdekoliv mezi totálním nadšením a totálním propadákem - tohle je spíše pocitová záležitost, kterou od stolu jen tak nevymyslíme. Jediný logický rozměr spočívá v optimalizaci potřebného počtu důlků, jak psal Martin.

Navrhoval bych v tomto případě tedy rychlý průzkum, jehož výsledků se nebudeme nutně držet na 100 %, ale ověříme si, zdali některý z našich nápadů není kandidátem na propadák. Poté bych dal dohromady kombinaci her, kterou bude mít pořadatel šanci rozumně odehrát při použití některého ze schválených systémů v Zásadách pro pořádání republikových turnajů.

Pro tyto účely i budoucí online průzkumy jsem nainstaloval script, který jsme dříve používali (ten přišel pryč, když jsem měnil hosting, nyní, kdy už kulicky.com běží na PHP5, který tento script vyžaduje, jsem ho nainstaloval sem - má tedy "pěknou" adresu - pruzkumy.kulicky.com). Povedlo se mi i najít nějakou zálohu, takže by vám měly fungovat uživatelská jména a hesla, které jste měli.

Pro účely navrhovaného průzkumu jsem dal dohromady na základě předchozích příspěvků následující varianty, doplňte mě, pokud by vám nějaká chyběla:

1. Každý hráč jednoho teamu s každým z druhého teamu - 9 zápasů / 3 kola
2. Každý hráč jednoho teamu s jedním z druhého teamu - 3 zápasy / 1 kolo
3. Tříčlenné teamy proti sobě - 1 zápas / 1 kolo
4. 1 zápas jednotlivců, 1 zápas dvojic, 1 zápas trojic - 3 zápasy / 2 kola
5. Kombinace variant 1 a 3 - 10 zápasů / 4 kola
6. Kombinace variant 2 a 3 - 4 zápasy / 2 kola
7. Každý hráč jednoho teamu s jedním z druhého teamu, 1 zápas dvojic, 1 zápas trojic - 5 zápasů / 3 kola
8. Jiné kombinace jednotlivých variant a zápasu(ů) dvojic -> pokud nějakou považujete za reálně hratelnou, dejte vědět a přidám ji

Tříčlenné teamy - varianty:
a) podobně jako turnaje dvojic, ale nastupují trojice - všichni tři členové teamu hrají s jedněmi kuličkami
b) každý hraje sám za sebe, podle pořadí jednotlivých hráčů se určí konečné pořadí, např. vítěz 5 bodů, druhý 4, atd. - součet bodů teamu dá pořadí

Pozn.:
Počet kol je uveden jako ideální, v praxi může být vyšší v závoslosti na počtu dostupných důlků (a herním systému, resp. kolik volných důlků systém bude vyžadovat pro ideální případ)

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Naposledy upravil petr.sejba dne 16 lis 2011 13:26, celkově upraveno 1
Přidána Martinova kombinace do seznamu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

14 lis 2011 21:31

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Jelikož to je turnaj klubů ( týmů ), tak by to mělo být co nejvíce týmové. :wink: Mam takovou představu, že by měli hrát vždy tři hráči najednou proti třem hráčům z jiného klubu.
Příklad: Klub A vyšle na turnaj celkem 9 hráčů. Z nich si může volně volit 3 hráče pro dané kolo ( hru ). Klub B vyšle např. 5 hráčů ( to je jedno ). Hrál by se systém každý klub s každým klubem. Jedno kolo by se hrálo např. na 3 hry ( odpadá možnost remízy ) a každý hráč by měl jen 5 kuliček, tudíž 15 za každý klub. Dohromady máme na důlku 30 kuliček. To je v poho. Je tu však estetický problém. Při počtu např. 14 klubů stačí jen 7 důlků. Otázkou je co by dělali ostatní hráči z početných klubů. Když vezmeme v úvahu, že některý klub bude mít v zastoupení jen 3 hráče, nemůže se zúčastnit případné další doplňkové hry - např. jednotlivců. Dělat v průběhu ještě jinou hru? Zde by to chtělo domyslet. Přiznám se, že si nevím rady. Pokud by jste měli nějaký nápad sem s ním. Hlavně čas. Možná jsem s návrhem mimo mísu, ale je to také myšlenka. :)
Pokud je to blbá myšlenka, tak snad ani dál nečtěte. :D

Hru jak jsem uvedl výše, bych si představoval asi takhle. Každý klub by vyslal 3 hráče.
Hráče č.1., č.2. a č.3. Hráč č.1. by měl trochu více privilegií. On by měl na starosti rozhoz k důlku a začínal by hru. Po té, co by se rozhodlo, který tým má začínat, tak by postupně z jednoho týmu odházeli všichni ( 1.,2. a 3. ) svých 5 kuliček, pak by stejně postupoval i druhý tým. Hráči by se střídali klasicky po cvrnku. A1, B1, A2, B2 atd... než by dostali všechny své kuličky do důlku. V druhém kole by mohli začínat nahazovat svých pět kuliček 2. a v třetím kole 3. To je vcelku jedno, ale bylo by to asi více férové. Tudíž by to vypadalo tak, že první kolo by začínali jedničky, druhé dvojky a třetí trojky. Více to snad rozepisovat nemusím. Co se času týče, tak to moc neodhadnu. Berme v úvahu, že se zde bude dost povídat a taktizovat. Jedna hra bude cca na 15 až 20 minut. To by bylo cca hodinu na jedno kolo. Zde by už byl problém. Turnaj pro 14 klubů na 13 hodin. Možná i déle, což nepřipadá v úvahu. Dá se tento čas utnout na polovinu :?:

Mojí myšlenku máte, tak vás třeba napadne něco podobného, ale reálného.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

14 lis 2011 22:35

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Na tu jednu hru mi to přijde dost o náhodě.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

14 lis 2011 23:01

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Martin píše:
tak by postupně z jednoho týmu odházeli všichni ( 1.,2. a 3. ) svých 5 kuliček, pak by stejně postupoval i druhý tým

Martin Dostál píše:
tady bych byl možná pro, aby se týmy střídali vždy po jednom člověku, přeci jenom 15 kuliček před důlkem už může být dost a to nepočítám 25 pro posledního házejícího.

Něco na tom je, ale stejně to na někoho vyjde. Takže to je celkem jedno. Výhra rozhozu, by tu byla určitě plus a o to jde.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

15 lis 2011 22:25

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Já na to mám úplně stejný názor, jako Martin A. Dokonce i na počtu kuliček jsme se virtuálně shodli:-) Jen s tím rozhozem bych byl pro střídání, jako to píše Martin D. (1-1, 2-2, 3-3). Co se týče počtu důlků i času, je to nejméně náročná varianta. Nehrající zatím můžou trénovat. Důlků by v tomto případě mělo být dost.


Nahoru Nahoru
  Profil
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 3 z 5  [ Příspěvků: 61 ]  »

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron