Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 3 z 3  [ Příspěvků: 44 ]  »

11 říj 2011 15:41

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Jsem jednoznačně pro variantu č.2.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

11 říj 2011 21:51

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

1. junioři i dospělí hrají turnaj ve vlastní kategorii bez možnosti jakéhokoliv výběru (odstraněna možnost postaršení)
2. junioři i dospělí hrají ve vlastní kategorii samostatný turnaj, junior má možnost postaršení, ale hraje pouze v kategorii, kterou si vybral
3. junioři i dospělí hrají vlastní turnaj, junioři mají možnost se nechat postaršit a zúčastnit se obou turnajů
4. hraje se pouze jeden turnaj a vyhlašuje se pouze celkový vítěz
5. hraje se jeden společný turnaj, pokud se zúčastní alespoň tři junioři, vyhlašují se junioři
.
.
.
.
Co se mě týče, tak jsem pro variantu 2. Ale jelikož dle uvedeného datumu se ještě nejedná o hlasování, tak to berte jako můj názor.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

13 říj 2011 21:21

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Martin Dostál píše:
3 - pořadatel neumožní start juniorovi v obou kategoriích (junior hraje pouze mezi juniory) - není to zase naopak omezení juniora v kategorii dospělých?

Samozřejmě omezení to je a přál bych jim, kdyby omezeni být nijak nemuseli. Pokud se start juniora v obou kategoriích nedá zvládnout, tak ovšem nic jiného než toto omezení nezbývá.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

13 říj 2011 21:29

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Martin Dostál píše:
Tuhle variantu jsme řešili s Mírou a Míra myslím následně s Petrem a nezdá se mi to úplně jako špatněj nápad. Je jedno jaké by ty věkové kategorie byly, ale nejdůležitější je se domluvit a rozhodnout právě o možnosti bodového počítání + samozřejmě ohodnocení cenami současně v několika kategoriích na jednom turnaji, když hraje junior v té "nejstarší"

Docela bych ocenil, kdybyste někdo teď na Masters měl chuť zorganizovat průzkum mezi hráči ve věku cca 12 - 15 let + staršími, kteří aspoň tak rok hráli v tomto věkovém rozpětí, abychom zjistili, zdali by o takovou kategorii byl zájem z jejich strany. Systém je na případné přidání nové kategorie připraven.

Jinak ono to tak drsné není, všimni si Davide schválně hráčů mezi 12 - 13 lety, většina z nich právě v tomto věku začíná hrát srovnatelně dobře jako dospělí. Případná další kategorie si myslím, že by mohla být přínosná spíše z psychologického hlediska pro ty, kteří se bojí přechodu do dospělácké katerogie, než že by byla nutností.

V každém případě, pokud zjistíme nějaký zájem cokoliv v této věci činit, doporučoval bych to řešit zvlášť jakožto nový návrh.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

14 říj 2011 11:08

Offline
Registrován: 14 zář 2010 11:35
Příspěvky: 61

Tak už jsem si myslel, že dám pokoj, ale jsem tu zas.
Na jiném místě Petr píše: (cituji zhruba) ... když děláš manažerské rozhodnutí, musíš znát cíl ...
Položme si tedy otázku: Co je cílem změny SŘ? A dodávám: Komu a jak to prospěje?
Mám pocit, že tendence je, na základě nemnoha zkušeností a věcí, které se staly, pojistit si pro pořadatele a dospělé hráče určitý malý komfort navíc na úkor juniorů - navíc pouze těch málo lepších, kteří svými výkony jsou schopni se dostat do závěrečných kol obou soutěží.

Pavel píše něco, co lze přeložit zhruba takto: i junior by měl být schopen si určit před sezónou výkonnostní cíl pro další sezónu - vážně to chceš i po tom mém 7-letém klukovi? - ale obecně - po dětech do 12?

Zároveň Pavel ve své odpovědi naznačuje (?), že ostaršení by platilo celosezónně. Tohle tu zatím nikdo neřešil, jestli na sezónu nebo na každý turnaj zvlášť.
V prvním případě nečekám, že do toho vůbec někdo půjde, a pokud ano, bude to ten z nejlepších - a tím se odřízne od své kategorie na celou sezónu, přestože by tam reálně byl "na bedně". Z toho pro mě plyne další - nevěřím tomu, že by do toho v tomto případě kdokoliv šel a dojde k faktickému rozdělení kategorií (a z možnosti volby se tím stane spíš alibi, proč to tak rovnou neudělat).
Pokud to bude turnaj od turnaje, těch ostaršení nebude o moc víc a navíc tím vznikne guláš v hodnocení do jun. žebříčku, kde to asi vůbec nepůjde nastavit tak, aby to někoho nepoškozovalo.

Tady jsem zhruba sepsal důvody, proč se domnívám, že by došlo k faktické separaci juniorů.
Protože jsou to pořád ty děti, radši si půjdou pro pohár, než pro body mezi dospěláky a kvalitnější hru, zkušenosti. (a pravděpodobně tak bude fungovat ve velké části turnajů i Martin - Mistr světa).

Opět Pavel: někteří junioři nechtějí hrát s dospělými - já dodávám, někteří s těmi dospělými hrát chtějí - a jsou to ti, kteří hrají nejvíc. Ale jsou to zároveň junioři a budou spíš chtít mít výsledky mezi svými, je to pro ně příjemnější (dětské uvažování je opravdu jiné a těžko jim můžeme vkládat svůj způsob myšlení).

A teď trochu čísel:
Z první juniorské desítky byla účast na turnajích, kde se hrála juniorka, následující (bez MČJ)

K.Mišovičová 25
M.Mišovič 21
J.Šlamiar 21
K.Komárková 19
T.Petrus 11
M.Frňka 9 (pouze severní Morava)
J.Malý 7
O.Čejka 5 (pouze Neratovice)
J.Kučera 5
R.Hájková 1 (na desáté místo stačilo umístění na MČJ a jeden Master)
a mimo desítku
M.Pačes 8

Umístění juniorů z první desítky na celkovém žebíčku do 100. místa

17. M.Mišovič
22. J Šlamiar
28. K.Mišovičová
55. K Komárková
66. M.Frňka
69. T.Petrus
87. J Malý
a další dva těsně pod stovkou + M.Pačes 97.

orientační informace o početním obsazení juniorek:
juniorka se hrála na 43 turnajích s takovýmto obsazením:
nejvícekrát se zúčastnilo 5 nebo 6 hráčů - 10x
více než 6 dohromady 13x
nejvíce 13 - 1x
6 a méně tedy dohromady 30x tj. skoro 3/4 turnajů s juniorkou

Co z těchto čísel plyne?

- jaký bude herní systém pro takto málo obsazené turnaje, aby si hráči zahráli?
(podle mé zkušenosti absolvují nejslabší hráči min. 7 zápasů, při skupinách 5 hráčů a v dohrávkách)

- podle četnosti účastí a hlavně v souvislosti s obsazeností turnajů vidíme, že si to mezi sebou budou rozdávat pořád ti samí hráči - to je asi moc bavit nebude (při účasti na alespoň 5 turnajích to vychází - odečítám O.Čejku a M.Frňku, protože se s ostatními na turnajích téměř nesejdou - na 7 hráčů)

- celkový žebříček přijde o 7 hráčů z první stovky, většinou kvalitních, kteří sehrávají spoustu zajímavých zápasů a mají své úspěchy

- tito hráči přijdou o svá umístění a často je pak budou dobývat těžko zpět, protože v konkurenci juniorky výkonnostně nahoru moc nepůjdou, někteří spíš naopak

-


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

14 říj 2011 12:55

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 kvě 2010 18:07
Příspěvky: 130
Věk: 44
Bydliště: Vratimov

Ještě by mě zajímal věk juniorů. Pokud se nepletu tak, Jakub příští sezonu v juniorech končí,
další rok nebo dva by končit měli Martin, Marek, Katka i Karolína.
Dalších moc juniorů hrající výborně i v dospělé kategorii není. Neříkám že se za rok či dva neobjeví.
Možná tento problém vyšumí. A další junioři moc zájem mít hrát s dospělými nebudou.
Nebo se naopak zase objeví "mladá kometa" a bude se to řešit znovu.
Já osobně bych chtěl aby těch komet bylo co nejvíce. Zatím se nám ve Vratimově s mladými moc nedaří.
Teď byli na turnaji dva velmi perspektivní, tak uvidíme co udělá zimní přestávka.

_________________
www.ddmvratimov.cz


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

14 říj 2011 14:05

Offline
Registrován: 14 zář 2010 11:35
Příspěvky: 61

Většinou ti nejstarší jsou nejlepší a mladší musí uzrát. A myslím, že v té první stovce, vždycky najdeš nějaké šikovné juniory. Nebudou to třeba takové hvězdy jako Martin, ale třeba Pepovi je 7 a pokud bude hrát, tak na první padesátku má, v Srbech, tuším, něco vyrůstá, když bude hrát Adam Hájek nebo Roman Novotný, to můžou být hráči první stovky z této generace. A když budeš mít v první stovce nějakých 7 juniorů, jako je to teď, tak si myslím, že v této rostoucí konkurenci je to úspěch. Ale měli by dostat příležitost se vyhrát. (oblíbený příklad na Pepovi: hraje s dospělými, hraje s nimi rád, prohrává, protože ve svém věku nezvládá psychicky koncovky. Ale roste technicky a hlavně takticky a i psychicky, takže když o něco jde s hratelným soupeřem, zvládá to. Tak to bylo trochu mimo mísu, ale ne snad úplně.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

14 říj 2011 16:45

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Pozoruji, že zde se asi povede nekonečná diskuze, tak si dovolím přetisknout část svého příspěvku, který jsem na toto téma napsal v jiném vláknu:
Situace mezi juniory je poněkud specifická. Je jich velmi málo a mezi nimi se ještě vyčlenili dva hráči, kteří ostatní jasně převyšují a hrají si de facto "svoji vlastní soutěž". Nic proti tomu. Jako problematické umožnit start juniorům v obou kategoriích však vidím v tomto: buď se juniorů sejde výjimečně relativně dost (jako se stalo loni na Masteru ve Vsetíně) a pak se skutečně jejich přebíháním do dospělých celková doba turnaje natahuje, ostatní na ně musí čekat, což není rozhodně nijak příjemné. Druhá možnost, junioři se sejdou tři či čtyři a pak je zas otázkou, jakou má taková soutěž smysl, hodnotu a zda za ni udělovat poháry. A též, jak to může zúčastněné dva favority bavit, když nemají kromě vzájemného zápasu žádné rovnocennější soupeře. Pak je jediným efektem skutečně jen ten velmi lacině získaný pohár (a tím opravdu nemyslím otázku placení dvojího startovného, i když to považuji v takovém případě za samozřejmé). A myslím, že ani "zbývajícího" jednoho či dva juniory takové zápasy asi moc nebaví a vlastně pro ně pak není už tak velký rozdíl, když hrají rovnou v kategorii dospělých.
Za optimální tedy považuji, když se při tak malém počtu junioři dohodnou, hrají za dospělé a jejich pořadí se pak určí samostatně dle umístění na turnaji dospělých a ocení medailemi (ostatně, není to tak dávno, kdy se v celé řadě Open turnajů i dospělí oceňovali "pouze" medailemi či diplomem...).
Dovedu si též představit, že sejde-li se třeba pět juniorů, mohu si ti tři, nesrovnatelně slabší, zahrát mezi sebou a Martin s Kubou se zúčastní soutěže dospělých, kam výkonnostně dávno patří.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

14 říj 2011 19:25

Offline
Registrován: 14 zář 2010 11:35
Příspěvky: 61

leos.kofron píše:
Za optimální tedy považuji, když se při tak malém počtu junioři dohodnou, hrají za dospělé a jejich pořadí se pak určí samostatně dle umístění na turnaji dospělých


S tím souhlasím, takhle to funguje v současnosti na naprosté většině turnajů a považuji to za optimální. Nejen při malém počtu.

Na Masteru na Petříně hrálo 8 juniorů, první dva postoupili do pavouka (Katka a Kuba), zbývající skončili v dohrávkách. A tam pro ně začala stěžejní část turnaje (po ztrátě postupu, po kterém taky toužili) - boj o třetí místo a třetí pohár. A konkrétně tady, kromě poražených dospělých, si hráli i mnoho čistě juniorských zápasů. A zase Pepa, který tady dosáhl na životní úspěch - to svoje třetí místo vybojoval v přímých soubojích s dalšími dvěma juniory, kteří pak skončili za ním.
Další příklad - Master v Srbech - účast 11 juniorů, čtyři postoupili a ti ostatní pak hráli v dohrávkách ten pravý turnaj ve vzájemných zápasech.

A protože se tady řeší otázka, zda změnit Soutěžní řád, pak tvrdím, že špatné zkušenosti ze dvou (?) turnajů důvodem ke změně něčeho, co jinak funguje, nejsou.
A většina diskuse spočívá v argumentacích proč ano nebo ne a co by se stalo (tak trochu jsem si s tím začal a vznikla zajímavá debata o juniorech v našem sportu).


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

01 lis 2011 14:18

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Martin Adamec píše:
Abych to ještě jednou shrnul, navrhuji změnu bodu:
3.3 Hráči mohou v daném turnaji hrát i v obou kategoriích, ovšem pouze v případě, že jim to pořadatel umožní.
na
3.3 Hráči mohou v turnaji hrát jen v jedné kategorii.

Hlasuji proti tomuto návrhu.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

01 lis 2011 18:18

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Po předchozí diskuzi, hlasuji také proti tomuto návrhu.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

01 lis 2011 22:27

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Také hlasuji proti tomuto návrhu


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

02 lis 2011 16:26

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Takže můj hlas už je vlastně zbytečný. Tak se alespoň zdržím...:)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

05 lis 2011 19:40

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Návrh byl zamítnut, veřejnost seznámena s výsledky hlasování.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 3 z 3  [ Příspěvků: 44 ]  »

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron