Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 2 z 3  [ Příspěvků: 44 ]  »

04 říj 2011 13:51

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Martin Dostál píše:
Když se nechá junior postaršit není už vlastně junior, ale dospělý a tudíž by neměl mít nárok hrát za juniora. Taky jsem uvedl, že kdyby se našla jiná formulace než postaršení už bych s tím takový problém mít nemusel.

Formulaci můžeme změnit, i když jde jen o slovíčkaření.

Místo:
3.2 Hráč spadající věkem do kategorie juniorů má právo nechat se postaršit a hrát za dospělé.
3.3 Hráči mohou v daném turnaji hrát i v obou kategoriích, ovšem pouze v případě, že jim to pořadatel umožní.

By mohl zůstat jediný článek:
3.x Junioři mohou v daném turnaji startovat v obou kategoriích, ovšem pouze v případě, že jim to pořadatel umožní.

...pojem postaršení je tak možno zcela vynechat.

Citace:
Další mínus je zdržování na turnaji

K tomu bych připomněl, že to je opět problém organizace a nikoliv soutěžního řádu. Pokud by start juniora v obou kategoriích byl organizačně neúnosný, čl. 3.3 SŘ jasně říká, že to pořadatel může zatrhnout. Na druhou stranu to co píše David - start juniorů v dospělých na Openech, kde se to v klidu stíhá - často vídám i ve Vsetíně - a zdá se to být jako velmi osvědčený systém.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

04 říj 2011 14:08

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 kvě 2010 18:07
Příspěvky: 130
Věk: 44
Bydliště: Vratimov

malýradku:
2- podle tebe jak píšeš, by mohlo dojít k této situaci:
junior, který se postarší, prohraje všechny zápasy skončí na posledním místě bude bodově zařazen výš, než vítez turnaje juniorů
3- takhle se turnaje hrají nejvíce u nás ve Vratimově a ve Vsetíně, a důvod? Protože většina juniorů nemá na to hrát s dospělými, a chtějí si zahrát mezi sebou. Ale najdou se i vyjímky, které nechtějí ztratit body do juniorského žebříčku, ale s dospělými hrají více než dobře.
5- popíšu situaci, která nastala na našem turnaji. 5 juniorů bylo nalosováno do 4 skupin, tj. v jedné byli dva junioři v ostatních po jednom. Všichni skončili na posledních místech ve skupině, takže jednomu juniorovi stačilo vyhrát JEDEN zápas nad druhým juniorem a VYHRÁL celou kategorii., protože poslední ze skupin nepostupovali do pavouka.

To byli jen moje postřehy a pocity, které jsem získal za dobu pořádání turnajů. I když to moc dlouhá doba není. :wink:

_________________
www.ddmvratimov.cz


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

04 říj 2011 14:34

Offline
Registrován: 14 zář 2010 11:35
Příspěvky: 61

Co píšeš o bodu 2 je jen takový nápad - protože nějaký způsob by měl existovat, jinak je juniorský žebříček v tomhle modelu postavený na hlavu - ale ano, je to tak, protože hrál v silnější konkurenci - a máš tu zajímavou situaci, která pro dítě vznikne - "mám jít mezi dospělé, abych měl body nebo do juniorky, kde mám velkou šanci na pohár?"
Ohledně 3 : tady to je složité, protože zase z "pražáckého" pohledu (v první devítce žebříčku je sedm, kteří jsou angažovaní především na pražských turnajích) to vidím zase spíš pro hru mezi dospělými
to co píšeš o té pětce - je to tak - ale když vyhrál alespoň ten jeden stěžejní zápas, nebude poslední, a ostatní si to o to druhé místo rozdají regulérně v dohrávkách. A co naděláš, los není spravedlivý a v delším horizontu se to srovná.
Ale nevím, jestli jsme neuhnuli od tématu, nicméně to tam zkusím trochu vrátit:

Nechal bych buď na pořadateli, nebo na dohodě, jak se bude hrát, ale teď mě taky napadlo, jestli by tohle rozhodnutí nemohlo padnout na základě nějakého žebříčkového výpočtu


Naposledy upravil malyradek dne 04 říj 2011 14:40, celkově upraveno 1

Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

04 říj 2011 14:40

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 kvě 2010 18:07
Příspěvky: 130
Věk: 44
Bydliště: Vratimov

Uhli jsme od tématu, ale byli to "příběhy ze života".

Už jsem si asi svůj názor ustálil. A někde jsem ho už psal.
Na Masters dám vybrat- buď kategorie juniorů nebo dospělých.
Na ostatních turnajích, které pořádám a okolnosti (počet startujích) tomu nezabrání tak mi účast juniora ve dvou kategoriiích nevadí.

_________________
www.ddmvratimov.cz


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

04 říj 2011 14:48

Offline
Registrován: 14 zář 2010 11:35
Příspěvky: 61

Komentář: jedná se tu o změně SŘ, jejímž smyslem v počátku bylo, vybrat jeden z těchto modelů jako oficiální.
Můj osobní názor - jak chceš hodnotit Masters turnaje pro žebříček, když jsme se před chvílí shodli (aspoň je to můj pocit), že takto pojatý model se bude těžko hodnotit pro jun. žebříček a Masters jsou právě turnaje zásadního významu


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

04 říj 2011 14:54

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 kvě 2010 18:07
Příspěvky: 130
Věk: 44
Bydliště: Vratimov

Pokud chce junior uspět v juniorském žebříčku, tak si zvolí juniorský turnaj.
Tady rozhodnou pouze priority juniora.

Když se podíváš na výsledky letošních Mastrů tak jich z 24 umístění na bedně získalo trio Martin, Katka a Jakub 19!!!!!!!!
Na ostatní juniory tím pádem zůstalo pouze 5 umístění na stupních vítězů.
Je toto motivace pro ostatní juniory?

Ale v kategorii dospělých je to podobné- možnost být do 3 místa má tak odhadem 20 lidí (z 350 co jich je v žebříčku).
Já jsem taky ještě žádný turnaj nevyhrál. Hraju, protože mě to baví.
Ale pokud máme na turnajích juniory tak je odměňujeme aspoň malou drobností všechny.

_________________
www.ddmvratimov.cz


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

04 říj 2011 19:49

Offline
Registrován: 14 zář 2010 11:35
Příspěvky: 61

Martin Dostál píše:
Může se stát, že se turnaje zúčastní 5 juniorů. 3 junioři by chtěli hrát za J a 2 J za D. Za momentálního stavu 3 J jdou do J a mají svoje hodnocení a bodování - J, a zbylí 2 J hrají pouze s dospělými a i o body pouze do kategorie D. Tím, že by se schválila varianta 5 by jsme defakto zvýhodnili J, kteří chtějí hrát za D a znevýhodnili J, kteří chtějí hrát pouze za J.

Mám pocit, že ti tady nerozumím, možná by pomohl nějaký ilustrativní příklad.
Ale není to obráceně, že teď jsou zvýhodnění ti, kteří hrají juniorskou soutěž, protože ti, kteří šli hrát za dospělé, nejsou ve své kategorii hodnoceni do jun. žebříčku? Z tohoto pohledu by se naopak srovnaly šance.

Jestli to teď platí tak jak píšeš (že je možné, aby se jun. takto rozdělili), jedná se o formu varianty 2, která se mi právě z tohoto důvodu (problematické hodnocení jun. kategorie) nezamlouvá
Nepromítá se tu taky to, co jsme si napsali s Davidem o rozdílných situacích v juniorské kategorii konkrétně ve Vratimově a Praze?


Naposledy upravil malyradek dne 04 říj 2011 20:32, celkově upraveno 1

Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

04 říj 2011 20:13

Offline
Registrován: 14 zář 2010 11:35
Příspěvky: 61

asi mi to došlo, zřejmě jsem pochopil jinak "chtějí hrát pouze za J" (nemyslíš to ve smyslu "výhradně mezi sebou" ?)
V tom případě s tebou z herního hlediska souhlasím, z výsledkového a hodnotícího hlediska si naopak stojím za svým.
A v tom případě - kudy z toho ven?
Když se vrátíme k diskutovaným variantám, tohle řeší nejlíp trojka, ale zase jinde už jsem uvedl důvody, proč mi nesedí oddělení samotných juniorů - proto pětka


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

04 říj 2011 22:18

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

admin píše:
Martin Adamec píše:
Termín hlasování bych tedy posunul od 26. 9. 2011 až 7. 10. 2011 pokud nemáte nic proti.

Je to myšleno Martine tak, že 7. 10. končí rozprava a začíná hlasování? Pro přehlednost bych ty data upravil v názvu vlákna...


Ahoj Petře.
Tento termín byl pouze střelený od boku. Zatím bych asi neudával přesný termín, protože jsme se zatím moc nedomluvili, tak aby jsme se neuvedli do časového presu. Pokud máš návrh na nějaký termín, tak se mu nebráním a klidně můžeme termín změnit v názvu vlákna.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

06 říj 2011 09:17

Offline
Registrován: 14 zář 2010 11:35
Příspěvky: 61

Martin Dostál píše:
Citace:
Toto vidím právě z toho pohledu, že J, který si vybral hrát v kategorii D není znevýhodněn. On si totiž vybral hrát za D tudíž počítá s tím, že pro něj body ani pohár v kategorii J nebudou.


A opačný názor: junioři, kteří půjdou hrát do dospělých nebudou hodnoceni v juniorech tzn.
- juniorka se zredukuje jen na část hráčů (intuitivně tušíme, že spíš těch slabších), neboli juniorská soutěž se bude týkat jen někoho
- tím pádem juniorský žebříček ztratí vypovídací hodnotu
- a moje oblíbené - jsou to děti. Jestli mu řekneš "vyber si - já si myslím, že si líp zahraješ s dospělými, ale tím pádem nemůžeš dostat pohár (medaili) v juniorech a ani body do žebříčku" - jak myslíš, že se rozhodne hráč (dítě), který by jinak do těch dospělých šel?
(Pepa má na háku body (i když taky ne úplně), radši by hrál s dospělýma - nebo smíšeně ještě radši - ale to ocenění nebo aspoň umístění v juniorské části je to, co nejvíc řeší, což asi víš z turnajů). Neboli junioři ti půjdou pryč z celkového žebříčku a tolik hráčsky neporostou (a taky si asi tolik nezahrajou, protože je jich málo)

Martin Dostál píše:
Citace:
a bod 5, by právě zvýhodnil juniory, kteří chtěli hrát za dospělé = měli by umístění i body za D + za J a ty junioři, kteří chtěli hrát pouze za J by to znevýhodnilo právě proto, že by museli hrát v kategorii dospělých a zároveň by se jim to počítalo i mezi juniory, ale tak, že by tam byli i ti 2 junioři, kteří se v odstavci výše nechali postaršit :)


Tohle by naopak vyrovnalo šance i pro ty, kteří mají zájem hrát i v dospěých. Do žebříčku by se počítali všichni zúčastnění junioři, všichni by měli svou šanci a všichni mají právo těšit se na ocenění v juniorské kategorii

Resumé: Na turnaji musí být vždy juniorka pohromadě (kvůli žebříčku i šanci na cenu)
(modely 2,3,5)
Junioři by měli mít šanci se poměřit i s dospělými (3,5)
Na základě buď určité dohody nebo rozhodnutím pořadatele zvolit jednu z těchto
variant. Pořadatel by měl rozhodovat na základě nějaké "průměrné" kvality hráčů
Je mi jasné, že 3 se bude volit tam, kde je juniorská kvalita obecně nižší
(p.e.Vratimov, jak píše David) a 5 tam, kde jsou zúčastnění junioři výkonnostně
schopni si to rovnocenně rozdat i s dospělými z první alespoň stovky - Praha,
na základě mé zkušenosti i pohledu na žebříček


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

06 říj 2011 12:13

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 kvě 2010 18:07
Příspěvky: 130
Věk: 44
Bydliště: Vratimov

Další možností jak vyřešit toto dilema.
Nyní je celkem drastický přechod z juniorů do dospělých (pro 95% juniorů).
Ukažte mi jiný sport, kde od 13 let jste nuceni hrát s dospělými bez své vlatní kategorie.

Zavést další kategorii.

1. junioři- do 12 let- hrají pouze ve své kategorii (jsou to ještě děti a VĚTŠINOU proti dospělým mají malé šance)
2. dorost 13 - návrh 15 let- ti by hráli už v kategorii dospělých, ale navíc by měli své vlastní hodnocení
3. dospělí- stejně jako teď

Pokud by junior chtěl dá se postaršit na dorostence, ale už na celou sezonu ztrácí možnost hrát v kategorii junior.

Samozřejmě je to jen návrh, ale co třeba to pomůže tuto situaci řešit.

_________________
www.ddmvratimov.cz


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

06 říj 2011 12:57

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 kvě 2010 18:07
Příspěvky: 130
Věk: 44
Bydliště: Vratimov

Chápu.

Na Masters bych zavedl hraní pouze v jedné kategorii.
Na opstatních turnajích se dá zvládnout hraní v obou kategoriích, to bych nechal na organizátorech.

_________________
www.ddmvratimov.cz


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

06 říj 2011 14:29

Offline
Registrován: 14 zář 2010 11:35
Příspěvky: 61

David Böhm píše:
Na Masters bych zavedl hraní pouze v jedné kategorii.
.


Celkem chápu tvůj pořadatelský pohled, nicméně - Mastry jsou bodově "nejvýživnější" nejen pro ten trojnásobek, ale i díky velké účasti. Je tudíž logické, že je to příležitost k zisku dobrých bodů a právě tímto návrhem hráče o tuto šanci v jedné kategorii připravuješ. Na Opnech to nedoženou
Příklad (zase ten Pepa): Je 87. na žebříčku s 360 body, hrál (pouze) 2 Mastry za 265 bodů,
tedy bez nich by měl bodů 95 a spadl by na 140. místo a měl by ještě horší pozici pro nasazování, než má teď.
A když půjde do dospělých, bude to mít v juniorech takhle: Teď je 8. s 689 body, hrál dva Mastry za 506 bodů, takže by měl 183 bodů a 24. místo v juniorech - tak tady je to už opravdu hodně dramatický. To se pak těžko rozhoduje

(S tou velkou účastí to platí jen u dospělých)


Naposledy upravil malyradek dne 06 říj 2011 14:41, celkově upraveno 2

Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

06 říj 2011 14:30

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Zavést další kategorii.

1. junioři- do 12 let- hrají pouze ve své kategorii (jsou to ještě děti a VĚTŠINOU proti dospělým mají malé šance)
2. dorost 13 - návrh 15 let- ti by hráli už v kategorii dospělých, ale navíc by měli své vlastní hodnocení
3. dospělí- stejně jako teď

Nezlobte se, ale už se v tom začínáme nějak moc babrat. To bychom mohli začít uvažovat i o zvláštních kategoriích pro seniory, třeba 41-50 let, 51-60 let a nad 60 let. Také to bývá v řadě sportů běžné a má to svoji logiku, protože stejně jako děti nedokážou ve většině případů konkurovat dospělým, taktéž senioři už jsem v mnohem znevýhodněni, třeba se jim třese více ruka, mají problém s ohýbáním apod.
Vraťme to do nějakých rozumných mezí. Nebo začneme za chvíli více diskutovat a řešit, než hrát.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

07 říj 2011 21:03

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Také se mi zdá, že se to zbytečně komplikuje. Kategorie juniorů včetně věkového limitu byla zavedena po zralém uvážení a na základě ankety, jíž se zúčastnili jak rodiče, tak hráči, kteří v té době byli ještě juniory. Tady bych nic neměnil.
A teď k jednotlivým bodům:
Bod 4 je samozřejmě také možnost, ale odmítám o něm diskutovat
Bod 5 funguje na mnoha turnajích, kde se nesejde dostatečný počet juniorů, ale danou problematiku neřeší. Spousta juniorů s dospělými hrát nechce.
Bod 1 se mi nelíbí z důvodu nemožnosti výběru juniora zahrát si s dospělými i když "na ně má"
Bod 2 já osobně preferuji. I junior by si měl ujasnit, co od dané sezony (ne jen jednotlivého turnaje) očekává.
Bod 3 - v zásadě nejsem proti (i když preferuji bod 2). Tady bych to nechal na pořadateli.


Nahoru Nahoru
  Profil
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 2 z 3  [ Příspěvků: 44 ]  »

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron