Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 3  [ Příspěvků: 44 ]  »

08 zář 2011 22:41

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Chtěl bych navrhnout změnu v pravidlech.


Jak jsem již ve Frýdku nadhodil, tak bych chtěl zakázat možnost, aby junioři ( nejen ) mohli startovat při jednom turnaji v obou kategoriích ( junioři / dospělí ). Zdá se mi absolutně padlé na hlavu, když se junior nechá postaršit, tak aby mohl startovat i za juniory, protože právě tím postaršením mu zaniká nárok na juniora.

Proto bych chtěl nechat odhlasovat VV změnu v pravidlech. Junior se může nechat postaršit, ale může hrát jen za jednu kategorii ( za dospělé ).



Nynější pravidla vypadají takto: ….. http://www.kulicky.com/soutezni-rad.php

3.2 Hráč spadající věkem do kategorie juniorů má právo nechat se postaršit a hrát za dospělé.

3.3 Hráči mohou v daném turnaji hrát i v obou kategoriích, ovšem pouze v případě, že jim to pořadatel umožní.



Bod 3.3 bych upravil asi takto:


3.3 Hráči mohou v turnaji hrát jen v jedné kategorii.

Termín na rozmyšlení je od teď do 16.9.2011. Termín pro hlasování je od 16.9.2011 do 23.9.2011

Abych to ještě jednou shrnul, navrhuji změnu bodu:

3.3 Hráči mohou v daném turnaji hrát i v obou kategoriích, ovšem pouze v případě, že jim to pořadatel umožní.

na

3.3 Hráči mohou v turnaji hrát jen v jedné kategorii.

S pozdravem Martin Adamec

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Naposledy upravil Martin Adamec dne 18 zář 2011 23:23, celkově upraveno 2

Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

13 zář 2011 20:55

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Měl bych několik připomínek/doporučení k tomuto návrhu:

1. Datum, kdy případná změna vstoupí v platnost - doporučuji od příští sezóny. Změny v pravidlech/soutěžním řádu bych obecně preferoval vždy od nové sezóny, s výjimkou případů, kdy je to skutečně urgentní nebo pokud se protáhne projednání nějakého návrhu jako letos v zimě a byla by škoda hotové řešení o téměř rok odkládat.

2. Doporučuji uvést důvod návrhu (trochu konkrétněji, než že je to padlé na hlavu :) ) a jeho konkrétní přínosy (komu a jak změna prospěje).

3. Návrh je dosti závažným omezením pro naše juniory, doporučuji tedy prodloužit lhůtu pro projednání min. týden po následujícím Masters, na něm provést průzkum mezi samotnými juniory a jejich rodiči, vyslechnout jejich názory a následně zhodnotit, zdali přínosy návrhu (viz. bod 2) předčí jeho negativa.

--

Tento týden možná vyrazím do Vsetína, pokud budete mít zájem, mohu tam část průzkumu provést mezi místními....

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

15 zář 2011 18:57

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Samozřejmě termín jednání můžeme značně protáhnout. Zde nás čas nehoní.
Důvod zákazu hrát ve dvou kategoriích je celkem jednoduchý. Jednak se musí na tohoto hráče mnohdy čekat než dohraje zápas v druhé kategorii a jednak se nám to zdá nesmyslné. Junior si bude muset rozmyslet jestli na to má a nebo ne. Takhle to může jen tak zkusit a nemá v tom žádný risk.
Jak dopadne průzkum je celkem jasné. Dospělí budou pro možnost hraní jen v jedné kategorii a junioři si budou chtít nechat možnost, hrát v obou kategoriích. Takže ve finále se budeme muset rozhodnout svým selským rozumem. Ale každopádně se můžeme vícero zeptat.
Termín hlasování bych tedy posunul od 26. 9. 2011 až 7. 10. 2011 pokud nemáte nic proti.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

18 zář 2011 23:30

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Na opnu ve Srbech, jsme s Martinem Dostálem dělali průzkum. Průzkum dopadl podle očekávání. Většina byla pro možnost hraní jen v jedné kategorii. Padlo tam několik důvodů proč jen jednu, ale i proč dvě. Martin má výsledky průzkumu u sebe ( doufám ). Snad to zde i zveřejní.
Pokud by se změna odhlasovala, navrhoval bych její změnu zavést od nové sezóny.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

21 zář 2011 22:17

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Já jsem udělal slíbený (mini)průzkum ve Vsetíně, takže také mohu přispět výsledky:

Bylo zmíněno, že v juniorech (pokud se vůbec sejdou), zpravidla hraje málo lidí, takže pokud by někdo hrál pouze juniorskou kategorii, tak by se pak zbytek turnaje nudil (jsou tam s rodiči, na které dítě čeká). Pokud by hrál za dospělé, při malém počtu juniorů by pak často docházelo k zániku juniorské kategorie (nebyli by min. 3) a děti, které to vyloženě neumí, by neměly možnost hrát v kategorii, kde mají aspoň nějakou šanci.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

21 zář 2011 22:24

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Martin Adamec píše:
Padlo tam několik důvodů proč jen jednu, ale i proč dvě.


Martin Dostál píše:
V celkovém měřítku vychází jednoznačně pouze pro 1 kategorii, samozřejmě když půjde o průzkum pouze u juniorů a jejich rodičů tak je výsledek jiný.

Kvůli těm důvodům se ten průzkum dělal, jaké byly? S největší pravděpodobností nemáme šanci "od stolu" zjistit všechny možné negativní důsledky, které by změna přinesla, zatímco junioři a jejich rodiče jsou s touto problematikou více spjati a měli by v tomto směru vědět víc. Čísla dospělých, kteří juniorům nepřejí možnost hrát v obou kategoriích, nejsou tak podstatná, alespoň do doby, než někdo přijde s rozumným důvodem, proč to dospělé nějak omezuje.

Citace:
Někdy mi přišlo že nerozeznali termíny "2 kategorie" a "2 soutěže v jednom turnaji" ale je to jenom moje domněnka.

Jaká byla metodika průzkumu?

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

21 zář 2011 22:44

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Malé shrnutí pro a proti na základě informací, které máme v tuto chvíli k dispozici:

Pro:
1. Jednak se musí na tohoto hráče mnohdy čekat než dohraje zápas v druhé kategorii
2. jednak se nám to zdá nesmyslné.

Proti:
1. Nemusí se čekat na hráče, až dohraje zápas v druhé kategorii - není problém stanovit, že junior musí jít k zápasu dospělých třeba v půlce zápasu (soutěž juniorů to nijak neprotáhne, protože jich je málo a dospělí tak čas neztratí). Je to jen o organizaci. Zároveň tu máme pravidlo, že pořadatel start v obou kategoriích umožnit nemusí - takže pokud by to bylo organizačně nezvládnutelné, může ho kdykoliv využít. Na druhou stranu když se sejdou 4 děti jako třeba teď ve Vsetíně na Openu, klidně na ně všichni počkají, protože turnaj vychází tak na 3 h a i kdyby se protáhl o další hodinu, nikomu to nevadilo, spíš naopak.

2. I když se to sice hodně lidem zdá nesmyslné, nikdy z nich ještě nepřišel na to proč.

3. Kategorie juniorů není normální kategorie jako v jiných sportech, kde víte, že když přijdete na turnaj, že budete hrát ve své kategorii. V juniorech dost často musíte hrát za dospělé, protože další junioři nepřijdou. Dobří junioři si pak vedou dobře v NŽ dospělých a pokud by nemohli startovat v obou kategoriích, tak buď budou znevýhodněni v NŽ dospělých (pokud budou startovat za juniory) nebo nebudou mít možnost si zahrát v kategorii, do které věkově spadají - tj. dost nepříjemná volba.

4. Na turnaje většinou chodí minimální počet juniorů (pokud vůbec přijdou). Pokud se nějaký nechá postaršit, díky čemuž nebude moci hrát i v juniorech, tak se může stát, že zbyde méně než 3 junioři a kategorie zanikne, resp. ostatní junioři budou muset hrát za dospělé.

5. Juniorský turnaj vzhledem k počtu účastníků bývá odehrán rychle, junioři by jen čekali na rodiče, když by nemohli hrát i v dospělých.

6. V případě schválení tohoto návrhu je třeba vyřešit, jak by se postupovalo v situaci, kdy pořadatel nechá hrát juniory s dospělými dohromady, co v případě, že omylem nechá někoho hrát v obou kategoriích a co v dalších problémových situacích, které v tuto chvíli nedovedeme předvídat.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

27 zář 2011 20:50

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Citace
Nemusí se čekat na hráče, až dohraje zápas v druhé kategorii - není problém stanovit, že junior musí jít k zápasu dospělých třeba v půlce zápasu (soutěž juniorů to nijak neprotáhne, protože jich je málo a dospělí tak čas neztratí).

Tohle se mi moc nezamlouvá. Je to nefér vůči soupeři v juniorské kategorii - musel by přerušit rozehraný zápas a dlouhé minuty čekat na jeho dohrání. Navíc, blokoval by se zbytečně onen důlek. Nehledě k tomu, že řada hráčů hraje s jedinou sadou kuliček, tak si neumím představit, že je tam nechají ležet a hru v jiné kategorii absolvují s nějakými náhradními, na něž nejsou zvyklí.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

27 zář 2011 22:01

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Jde o to, že mají alespoň nějakou možnost volby. Pokud nastane situace, kdy by za normálních okolností bylo organizačně neúnosné, aby hráli v obou kategoriích, tak zbývají jen 2 možnosti:

1. Budou moci hrát pouze v jedné.
2. Budou moci hrát v obou, ale za výše uvedenou cenu.

Možnost 2 není ideální, ale pro někoho může být lepší mít alespoň takovou volbu, než žádnou. Pokud by ji hráč považoval za neakceptovatelnou, pak není problém, aby startoval pouze v té jedné kategorii.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

30 zář 2011 10:47

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Já osobně jsem pro to, aby junioři hráli na turnaji pouze v jedné kategorii (kterou si sami zvolí), ovšem není to názor radikální a jsem za použití rozumných argumentů v tomto případě poměrně "ukecatelnej".
Pokud by tedy junioři hráli za obě kategorie, mělo by být stanoveno pravidlo (jak psal Petr) že zápasy v kategorii dospělých mají vyšší prioritu a dotyčný junior je povinen tento zápas odehrát přednostně i za cenu přerušení rozehraného juniorského zápasu. Abychom si rozumněli - tím nemyslím přerušení HRY (to pouze v extrémních případech, kdy bude hooodně tlačit čas), ale přerušení ZÁPASU. Jednotlivé HRY netrvají tak dlouho, aby nemohly být dohrány (je to řádově 3-5 minut). Tím by nebyl blokován důlek (klidně by se na něm mohlo hrát) a po odehrání zápasu v dospělácké kategorii si zápas dohrají junioři.
Pokud bude junior hrát za obě kategorie, samozřejmě by měl zaplatit dvojí startovné.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

04 říj 2011 07:59

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 kvě 2010 18:07
Příspěvky: 130
Věk: 44
Bydliště: Vratimov

malyradek píše:
1. junioři i dospělí hrají turnaj ve vlastní kategorii bez možnosti jakéhokoliv výběru (odstraněna možnost ostaršení)
2. junioři i dospělí hrají ve vlastní kategorii samostatný turnaj, junior má možnost ostaršení, ale hraje pouze v kategorii, kterou si vybral
3. junioři i dospělí hrají vlastní turnaj, junioři mají možnost se nochat ostaršit a zúčastnit se obou turnajů
4. hraje se pouze jeden turnaj a vyhlašuje se pouze celkový vítěz
5. hraje se jeden společný turnaj, pokud se zúčastní alespoň tři junioři, vyhlašují se junioři


Můj pohled na tyto varianty jako hráč, ale také zároveň pořadatel.

Variantu 2 budu aplikovat na turnaj Masters, pokud ho příští rok budeme pořádat. Junior má na výběr. Argument, že v juniorech vyhrává a v dospělých je šance na vítězství malá neberu. 90% hráčů kuliček nikdy nic nevyhrálo a přesto chodí, protože je to baví apod.

Variantu 3 budu hrát prakticky na všech turnajích, které pořádáme ve Vratimově. Naši junioři nechtějí hrát s dospělými, není jich totiž moc a pořád vlastně začínají. Ale pokud někdo bude chtít hrát i s dospělými nebudu mu bránit aby nabral zkušenosti.

Variantu 4 a 5 pouze pokud příjde málo juniorů. Což se stalo 28.9. ale i tak jsme juniory odměnili- ale bez bodů do žebříčku.

_________________
www.ddmvratimov.cz


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

04 říj 2011 13:28

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Martin Adamec píše:
Termín hlasování bych tedy posunul od 26. 9. 2011 až 7. 10. 2011 pokud nemáte nic proti.

Je to myšleno Martine tak, že 7. 10. končí rozprava a začíná hlasování? Pro přehlednost bych ty data upravil v názvu vlákna...

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

04 říj 2011 13:31

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Martin Dostál píše:
Metodika průzkumu byla taková, že jsme se dotazovali všech přítomných hráčů na to, zda když se nechá junior postaršit by měl mít nárok hrát, či aby se mu body počítaly ještě do kategorie juniorů. Jasně jsme zmínili, že se nejedná o systém viz Vsetín + letos Frýdek, kdy měli junioři možnost startovat ve dvou kategoriích samostatně, ale že se to projeví i na případném bodování atd.

Přiznám se, že i jako zasvěcený do problému sám otázce moc nerozumím :)

V každém případě výsledky průzkumu, co jsem udělal ve Vsetíně + feedback od Radka ukázaly tolik slabin tohoto návrhu, že pokud někdo nepřijde s nějakým výrazně přesvědčivým argumentem pro, tak mám jasno, jak bych měl hlasovat.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

04 říj 2011 13:37

Offline
Registrován: 14 zář 2010 11:35
Příspěvky: 61

malyradek píše:
1. junioři i dospělí hrají turnaj ve vlastní kategorii bez možnosti jakéhokoliv výběru (odstraněna možnost postaršení)
2. junioři i dospělí hrají ve vlastní kategorii samostatný turnaj, junior má možnost postaršení, ale hraje pouze v kategorii, kterou si vybral
3. junioři i dospělí hrají vlastní turnaj, junioři mají možnost se nechat postaršit a zúčastnit se obou turnajů
4. hraje se pouze jeden turnaj a vyhlašuje se pouze celkový vítěz
5. hraje se jeden společný turnaj, pokud se zúčastní alespoň tři junioři, vyhlašují se junioři


Než budu pokračovat, chtěl bych říct jednu dost důležitou věc, na kterou zapomínáme a Martin mi krásně nahrál na smeč touhle větou:

Citace:
Připadá mi to, že se to hraje kvůli nějakému pitomému poháru, ale to je pouze můj pohled :)


Martine, tenhle pohled, podle mého názoru, není zdaleka jen tvůj, spíš bych ho považoval za většinový (ty jsi ho zformuloval a řekl nahlas) a táhne se, nevědomky, celou diskusí. Jsou to děti a každá trofej pro ně má větší cenu, než pro dospělého (i diplom za 32. místo loni v Libčicích udělal radost). Tohle vidíme především my jako rodiče dotyčných hráčů.

Takže k jednotlivým bodům (formuloval jsem to s tichým předpokladem, že se bude jednat o jednotný model pro všechny turnaje):

1 - Striktní rozdělení kategorií - když se podíváme na žebříčková postavení, výsledky a kvalitu hry některých juniorů, myslím, že není třeba diskutovat o tom, že to je špatná volba

2 - Pro - možnost volby pro juniora,
Proti - nefunkční juniorský žebříček, pokud se nedohodnem např. na tom, že ostaršení automaticky v bodovém hodnocení půjdou nad vítěze juniorky nebo jinak

3 - Pro - možnost volby juniora, jestli chce hrát i s dospělými a tím si zahrát na trochu jiné úrovni a zároveň neztratí šanci na úspěch ve své kategorii. Juniorský žebříček si zachová svou výpovědní hodnotu.
Proti - já jsem se nikdy nezúčastnil turnaje, který byl takto nastavený, takže se nemůžu v tomto smyslu vyjádřit. Spíš jen na úrovni dojmologie - to zdůrazňuju - si myslím, že argumenty, které jsou tu uváděny, nejsou tak závažné a četné a bylo by snažší je překlenout jinak, než změnou SŘ

4 - Tímto jsem chtěl naznačit absurdní variantu zrušení juniorské kategorie

5 - Podle tohoto modelu se, s jedinou výjimkou, hrály všechny turnaje, kterých jsem se zúčastni.
Pro - junioři si zahrají dostatek zápasů (to je jedno proti, které jsem zapomněl u bodů 2 a 3)
- získají možnost si zahrát s dospělými, což pro ně má přínos z hlediska hráčského, ale i psychologického (zase můj synek - je zážitek, když si může zahrát s Dostálem a dalšími elitními hráči - dobře si zahraje, prohra nebolí a většinou jde i o příjemnou "společenskou" událost, dostane rady a hodně povzbuzení pro další hraní)
Proti - co ti slabší a nejmenší? moje odpověď - sejdou se v dohrávkách a tam si zahrají jak se sobě rovnými (zhruba) juniory, ale i slabšími dospělými, u kterých mají o něco větší šanci na úspěšný výsledek
- a co na to žebříček? V těchto turnajích se vyhodnocují ne přímo nejlepší, ale nejúspěšnější junioři - nicméně tuhle nuanci rozdíl oni neřeší, prostě je to tak. A z hlediska žebříčku to vyjde nejspíš nastejno.

Asi vidíte, že jsem zastáncem poslední varianty, důvody proti oddělení kategorií jsem sepsal v jiném příspěvku. Z bodů 2 a 3, které preferuje Martin, jsem pro trojku, (nebo proti dvojce?)

Ještě dodatek - psalo se také o formách ocenění výsledků
Proč by měli junioři dostávat méně hodnotné ocenění? (medaile místo pohárů)
Jejich výsledek je naprosto plnohodnotný v jejich kategorii, tak to přece nebudeme tímto způsobem shazovat - zvlášť proto, že jsou to děti

A ještě jeden dodatek - náš sport je specifický tím, že umožňuje prolínání kategorií bez zásadnějších hendikepů (oproti p.e. hokeji), čímž neříkám, že vůbec neexistují - a proto máme i juniory, ale také 10-letého Mistra světa


Naposledy upravil malyradek dne 04 říj 2011 13:57, celkově upraveno 2

Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

04 říj 2011 13:38

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Pavel Zoufalý píše:
Já osobně jsem pro to, aby junioři hráli na turnaji pouze v jedné kategorii (kterou si sami zvolí), ovšem není to názor radikální a jsem za použití rozumných argumentů v tomto případě poměrně "ukecatelnej".
Pokud by tedy junioři hráli za obě kategorie, mělo by být stanoveno pravidlo (jak psal Petr) že zápasy v kategorii dospělých mají vyšší prioritu a dotyčný junior je povinen tento zápas odehrát přednostně i za cenu přerušení rozehraného juniorského zápasu

To je již teď možné, je to jen věc, jak si to pořadatel zorganizuje.

Martin se zmiňoval o plánu napsat nějaké tipy pro pořadatele, tak tady máš Martine námět na další téma :) Podle současných regulí přesně tohle pořadatelé dělat mohou, jen je třeba, aby si tu možnost uvědomili. Stejně jako se postupně zlepšují v různých organizačních záležitostech, toto je "jen" další z možností, jak za určitých okolností zvládnout organizaci turnaje ještě lépe.

Citace:
Pokud bude junior hrát za obě kategorie, samozřejmě by měl zaplatit dvojí startovné.

Také si myslím, že to v současnosti nic nezakazuje ...a pokud se pořadatel rozhodne být tak hodný, že vybere startovné jen za 1 kategorii, budiž mu poděkováno za dobrou vůli :)

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 3  [ Příspěvků: 44 ]  »

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron