Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 5 z 6  [ Příspěvků: 79 ]  »

21 říj 2011 23:53

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Už jenom dodatek. Pokud budu nucen půjčit si od někoho v průběhu turnaje kuličky, pak právě formulace mého návrhu by měla zajistit, ze budou také přeměřené. Howg a dobrou noc :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

24 říj 2011 18:25

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

A už je tu první nutný případ, kterých bychom mohli definovat spousty. Po nějaké době bychom také mohli vydávat pravidla kuliček knižně, pro ty movitější z nás i vázané v kůži :-)
Většina hráčů už si v současné době nosí 2 i více sad na kuličky a měli by si je nechat přeměřit všechny. Tak si je potom mohou vzájemně půjčovat a bude vše OK. Odpadne přeměřování kuliček v průběhu turnaje a také diskuze o tom, co jsou to v tomto případě "nutné případy", které se opravdu obávám, že by časem nastala.
Pokud pořadatel nemá přeměřené kuličky, které má připraveny k zapůjčení, měl by tak učinit také. Dokonce si myslím, že pořadatel by měl být první, který má kuličky v pořádku. Já sám mám v současné době doma cca 3000 kuliček určených jak k prodeji, tak k zapůjčování při turnajích a přeměřené je mám všechny. Ano, byla s tím trocha práce, ale mám jistotu, že nemohu prodat, ani půjčit neregulérní kuličku.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

27 říj 2011 12:31

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Jj, to jsem chtěl. Dík za posunutí, na to jsem zapomněl.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

27 říj 2011 18:39

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Pavel Zoufalý píše:
Každý hráč je povinen nechat si přeměřit všechny kuličky (sady kuliček), které má pro daný turnaj připraveny (nebo k dispozici).

Spíš připraveny - já jich mám připraveno tak 25 na každý turnaj a k dispozici v autě několik tisíc :)

Když jsme u těch formulací, napadá mě, jestli by nebylo nejelegantnější z mého původního návrhu Každý hráč je povinen nechat si před zahájením turnaje přeměřit všechny kuličky, se kterými bude v daném turnaji hrát vypusit před zahájením turnaje. Věta Každý hráč je povinen nechat si přeměřit všechny kuličky, se kterými bude v daném turnaji hrát se pak logicky vztahuje i na případy, o kterých psal Radek i Pavel.

Co si o tom myslíte?

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

27 říj 2011 19:25

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

admin píše:
Pavel Zoufalý píše:
Každý hráč je povinen nechat si přeměřit všechny kuličky (sady kuliček), které má pro daný turnaj připraveny (nebo k dispozici).

Spíš připraveny - já jich mám připraveno tak 25 na každý turnaj a k dispozici v autě několik tisíc :)

Když jsme u těch formulací, napadá mě, jestli by nebylo nejelegantnější z mého původního návrhu Každý hráč je povinen nechat si před zahájením turnaje přeměřit všechny kuličky, se kterými bude v daném turnaji hrát vypusit před zahájením turnaje. Věta Každý hráč je povinen nechat si přeměřit všechny kuličky, se kterými bude v daném turnaji hrát se pak logicky vztahuje i na případy, o kterých psal Radek i Pavel.

Co si o tom myslíte?


Petře zde Ti ale vzniká problém, že si hráč nechá přeměřit kuličky jen jednou ( někdy poprvé ) a pak je již nemusí přeměřovat. Tudíž pokud se během několika turnajů zdeformují, tak to ani nezjistí a bude neúmyslně hrát např. s nevyhovující kuličkou. Dle pravidel si nechal kuličky přeměřit, ale je to již dávno. Možná už moc polemizuji, ale myslím, že je to tak.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

27 říj 2011 19:42

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Jak to myslíš, jako že se mu zdeformují tak, že se mu zvětší a za pár turnajů neprojdou? :)

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

27 říj 2011 21:58

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Já také nechápu, jak se mohou kuličky zdeformovat, aby byly větší. Nicméně věta každý hráč je povinen nechat si přeměřit všechny kuličky (sady kuliček), které má pro daný turnaj připraveny mi přijde lepší, protože hráč nemusí vědět předem, s kterými kuličkami bude hrát. Soupeř bude mít stejné, já si je budu nucen vyměnit a sáhnu po sadě, se kterou jsem hrát nechtěl (ale připravenu ji mám).


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

27 říj 2011 23:45

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Nedávno, myslím že Pavel, říkal, že se mu po turnaji neprotáhla kulička měrkou. Asi se trochu zešišatila. Už si to přesně nepamatuji, ale myslím, že to bylo tak. Jestli ne, tak mě Pavle oprav. Tudíž nejspíš došlo k deformaci tvaru kuličky. Sice si to také neumim moc představit, ale stát se může cokoliv.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

28 říj 2011 08:36

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Souhlasím s upravenou Petrovou formulací. Teď je jen otázku, co bude následovat, když hráč svoji povinnost nesplní...


Naposledy upravil leos.kofron dne 01 lis 2011 15:39, celkově upraveno 2

Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

31 říj 2011 19:23

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

A jak chcete zajistit, že když si hráč vezme jinou sadu kuliček, že si je nechá přeměřit? To ovšem platí i pro přeměřování na začátku turnaje. Tam by se ale dalo hned zjistit, kolik má kdo sad. Ale nedovedu si představit, že by to někdo evidoval, tím méně kontroloval.
Martin D. už přišel s přijatelným návrhem, co bude následovat. Při prvním provinění pouhé tytyty! a při opakovaném se řídit čl. 8.4.
Zase podle uvážení pořadatele, nebo případné poroty.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

31 říj 2011 19:25

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Ještě pro Martina A: Kulička mi zůstala v té Kosťově měrce, ale když se s ní zakvrdlalo (s měrkou), tak propadla. Stejně jsem pak tu šišku vyhodil :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

01 lis 2011 14:42

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Pavel Zoufalý píše:
Nicméně věta každý hráč je povinen nechat si přeměřit všechny kuličky (sady kuliček), které má pro daný turnaj připraveny mi přijde lepší, protože hráč nemusí vědět předem, s kterými kuličkami bude hrát. Soupeř bude mít stejné, já si je budu nucen vyměnit a sáhnu po sadě, se kterou jsem hrát nechtěl (ale připravenu ji mám).

To právě ten můj návrh řeší - je jedno, jestli hráč plánuje s kuličkami hrát, je jedno, má či nemá-li je připraveny pro turnaj - prostě musí přeměřit všechno, s čím nastoupí k jakémukoliv zápasu, ať se děje co se děje kolem.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

01 lis 2011 14:44

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Martin Adamec píše:
Nedávno, myslím že Pavel, říkal, že se mu po turnaji neprotáhla kulička měrkou. Asi se trochu zešišatila. Už si to přesně nepamatuji, ale myslím, že to bylo tak. Jestli ne, tak mě Pavle oprav. Tudíž nejspíš došlo k deformaci tvaru kuličky. Sice si to také neumim moc představit, ale stát se může cokoliv.

Nejsem technik a nemohu zešišatění kuličky nějak exaktně vyloučit, ale měl bych mnohem pravděpodobnější vysvětlení pro takovou událost. Jak jsem již psal dříve, kuličky nejsou 100% kulaté. Jednou je proměříš, projdou, podruhé padnou do měrky jinou stranou a neprojdou.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

01 lis 2011 22:34

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Po troše zamyšlení se mi také líbí Petrem upravená formulace.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

02 lis 2011 21:01

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Takže aby jsme se pohli.
1. hlasuji proti Pavlovo návrhu
2. hlasuji pro Petrovo návrh - Každý hráč je povinen nechat si přeměřit všechny kuličky, se kterými bude v daném turnaji hrát.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 5 z 6  [ Příspěvků: 79 ]  »

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron