Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 6  [ Příspěvků: 79 ]  »

13 čer 2011 19:31

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Pravidla kuliček stanovují, že průměr kuličky nesmí být větší než 16,5 mm. Ale co když je? Co s tím? Při přeměřování kuliček před MČR jsem hráčům vyřadil 42! kuliček a to ještě nevím, kolik jich vyřadila Verča, která mi pomáhala. Hráči mají každou chvíli jiné kuličky a některé z nich prostě nevyhovují. Takže já bych navrhoval toto:
Soutěžící je povinen na požádání pořadatele předložit své kuličky ke kontrole (tato věta již je v čl.2.3 a já bych ji doplnil)
Každý hráč má právo nechat si před započetím turnaje přeměřit svoje kuličky (pořadatelem, nebo kterýmkoliv členem VV).
Každý hráč má právo před jednotlivou hrou, v průběhu hry, nebo bezprostředně po ukončení hry, nechat přeměřit kuličku(y) svého soupeře.
Zjistí-li se, že hráč má nevyhovující kuličku(y) před započetím hry, je povinen je vyměnit za vyhovující.
Zjistí-li se, že hráč má nevyhovující kuličku(y) v průběhu hry, je povinen ji okamžitě vyměnit za vyhovující, přičemž jeho soupeř získává jeden cvrnk navíc (cvrnká 2x za sebou).
Zjistí-li se, že hráč má nevyhovující kuličku(y) bezprostředně po ukončení hry, posune se ve výsledkové listině daného turnaje o 1 místo zpět.
Zjistí-li se, že hráč OPAKOVANĚ (byť na různých turnajích) hraje s nevyhovujícími kuličkami, budou mu tyto odebrány a posune se ve výsledkové listině turnaje, na kterém toto bylo zjištěno o 5 míst zpět.
Měrky na kuličky má zatím Petr a já, v dohledné době dodám potřebný počet všem členům VV a nejčastějším pořadatelům. Časem pak všem zájemcům.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

13 čer 2011 20:31

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

V principu souhlasím, je to něco, co hráče motivuje, aby se aktivně zajímali o to, zdali jejich kuličky odpovídají pravidlům. Pokud ruku v ruce se schválením tohoto pravidla bys dokázal zajistit i měrky, tak je to perfektní.

Princip tedy ok, ke konkrétnímu provedení bych se hlouběji zamyslel nad následujícím:

1. Přeměření kuliček v průběhu hry - to může být problém z důvodu vracení kuliček na původní pozici, zejména když jsou 2 (a více) jich u sebe a vrátit je zpět může být problém (jen kvůli tomuto problému jsme většinu zimy řešili pravidlo ohledně zvedání kuliček). Zkusil bych tedy přemýšlet o řešení, kdy by se měřilo mimo hru. Např. změření až po hře, přičemž pokud neprojdou a hráč s většími kuličkami vyhrál, hra se opakuje (je to jen okamžitý nápad ilustrující možnosti řešení, neváhejte přijít s lepšími řešeními).

2. Něčím takovým, jako je výše uvedený příklad, bych řešil zjištění po ukončení hry. Pokud bychom aplikovali doslova to, co je v návrhu, tak bychom se mohli dostat k tomu, že někdo skutečně skonči na 31. místě ze 30. hráčů :)

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

13 čer 2011 20:57

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Když by takovýto hráč skončil poslední, tak by pochopitelně zůstal poslední. Když se dokáže umístit na posledním místě, tak ať si hraje třeba s medicinbalem :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

13 čer 2011 21:01

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Přeměření kuliček v průběhu hry by podle mne bylo dost důležité a byla by to asi nejčastější varianta. Když jsou 2 kuličky u sebe a ta jedna je větší, tak to soupeř vidí. Jindy nemá možnost porovnávat.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

13 čer 2011 21:19

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Pavel Zoufalý píše:
Přeměření kuliček v průběhu hry by podle mne bylo dost důležité a byla by to asi nejčastější varianta. Když jsou 2 kuličky u sebe a ta jedna je větší, tak to soupeř vidí. Jindy nemá možnost porovnávat.


Myšlenka je taková, že při té hře to hráč může vidět, ale měření proběhne až po ní.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

13 čer 2011 21:44

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Jak ale zajistit, aby hráč po hře nedal na přeměření úplně jiné kuličky? Já věřím, že k tomuto by se nikdo z nás úmyslně neuchýlil, ale lidé jsou různé.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

13 čer 2011 21:50

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Pavel Zoufalý píše:
Jak ale zajistit, aby hráč po hře nedal na přeměření úplně jiné kuličky? Já věřím, že k tomuto by se nikdo z nás úmyslně neuchýlil, ale lidé jsou různé.

To bych řešil úplně stejně, jako kdyby se měřilo okamžitě. Za každých okolností musí hráč požádat rozhodčího o přeměření, což může udělat klidně v průběhu hry, pokud hraje s někým, ke komu nemá důvěru.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

14 čer 2011 14:39

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Já k tomu všemu mám jen jednu poznámku: aby se to naopak nestalo běžnou součástí taktiky prohrávajícího hráče, že nechá uprostřed hry přeměřit soupeřovy kuličky, jen aby ho tím rozhodil a vyvedl z tempa... Třeba v hokeji, když mužstvo nechá přeměřit soupeřovu hokejku a ta je v pořádku, je pak potrestáno dvouminutovým trestem samo...


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

16 čer 2011 16:25

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

A co to udělat jako s tím zvedáním kuličky? 1x za hru by měl hráč možnost nechat přeměřit jednu soupeřovu kuličku (která se mu evidentně nezdá). V případě, že je velká, musí se okamžitě vyměnit, soupeř získává jeden cvrnk navíc a zároveň se tomuto hráči bezporostředně po ukončení hry přeměří všechny kuličky.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

01 črc 2011 20:29

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Ještě bych to pozměnil - možnost přeměřit soupeřovu kuličku by měl hráč 1x za zápas, ne za hru. Aby se to fakt nezvrhlo.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

02 črc 2011 15:17

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Už si nepamatuji, s kým z vás jsem o tom mluvil offline a s kým ne, takže pro některé se možná budu opakovat:

Pokud souhlasíte, posunul bych termíny pro projednání hlasování u tohoto vlákna na 10. 12. / 15. 12. Jedná se o záležitost, která zrovna nehoří, kterých se během sezóny možná i několik dalších najde a pro hráče bude jistě přehlednější, když změny v pravidlech přijdou najednou, mezi sezónami a ne několikrát za sezónu. Nám to také dá více času na řešení.

Souhlasíte?

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

03 črc 2011 18:23

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Pravda, že toto téma se dá řešit i v zimě. Takže souhlasím s odložením.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

04 črc 2011 20:51

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

No, mně se nezdá, že by to nehořelo. Pravidla jsou pravidla a v tomto případě jsou (i když třeba nevědomky) soustavně porušována. A tak strašně zahlceni problémy momentálně nejsme. Možná by se to dalo odložit po MS, ale až na zimu mi to přijde dlouho.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

04 črc 2011 22:06

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

V pořádku, pokud na to máte čas, budu jedině rád, pokud tuto práci uděláte. Mě teď čekalo i nadále bude čekat extrémní množství úkolů vyšší priority, takže se tomuto tématu nemohu věnovat do hloubky, nicméně dám vám osnovu, co je třeba vzít v potaz a co udělat:

1. Přehodnotit, zdali nové pravidlo bude obsahovat nějaký postih či nikoliv. K této myšlence mě vede zkušenost ze Vsetína, kdy se ukázalo, že může být za hranicí našich možností vyrobit absolutně přesnou měrku. Přesnější informace mohou poskytnout Pavel a Martin - nevidím přesně do technických detailů, ale byl jsem svědkem jejich rozhovoru, z něhož jsem pochopil, že Pavel je schopen vyrobit měrky a Martin se nabídl, že to udělá nějakou technologií, která by měla být ještě lepší. Ačkoliv výsledkem byly perfektní měrky od Martina, ukázalo se, že nejsou všechny absolutně stejné - a to i přesto, že Martin použil "vyšší" technologii. S přihlédnutím k těmto limitujícím okolnostem bych se stavěl kladněji k řešení, které bude spíše preventivní (např. právo nechat přeměřit kuličky soupeře před hrou/mezi hrami) a bez sankcí. Těžko bychom řešili situaci, kdy by někdo byl penalizován a pak by se ukázalo, že jinou měrkou by jeho kulička prošla.

2. Pokud by nové pravidlo bylo v něčem "revoluční", např. právě nějaké postihy za větší kuličky, měl byste někdo udělat včas průzkum mezi hráči a jeho výsledek zohlednit ve finálním návrhu.

3. Někdo by měl nové pravidlo oznámit veřejnosti a zejména pak odpovídat na dotazy, které zpravidla v takových situacích přicházejí.

4. Výstupem by měl být konkrétní text s uvedením, kam patří, popř. co nahrazuje.

5. Pokud by pravidlo bylo takového charakteru, že se pořadatel bez měrky neobejde, je třeba zajistit, aby k datu, od kterého pravidlo bude platit, měli všichni pořadatelé z celé republiky měrky fyzicky k dispozici.

6. Vyřešit veškeré další nepředpokládané úkoly z tohoto vyplývající.

Je tedy třeba domluvit, kdo co udělá (pod pojmem udělat ovšem nemám na mysli to, že místo toho, abych 1 den já dělal tuto práci, budu 1 den vysvětlovat, jak to udělat - prostě předpokládám samostatné řešení).

--
Ještě jedno OT týkající se obecných změn v Pravidlech - tak i tak doporučuji si jasně stanovit nějaký systém, ideálně dávání návrhů s předstihem (kdykoliv v průběhu roku) a termínu projednání/schválení do půlky prosince. Důvody:

1. Veřejnost bude vnímat negativně časté změny v Pravidlech. Čím víc změn v průběhu roku, tím hůře. Stálo by zato vždy zvažovat, zdali změna spěchá či nikoliv. Vzhledem k tomu, že Pravidla bez větších problémů fungují 12 rokem, zdá se být dost nepravděpodobné, že by nějaké změny tak pospíchaly.

2. Ponechání tématu ve fóru i více měsíců umožní každému z nás pracovat právě ve chvíli, kdy nejsou úkoly vyšší priority.

3. Navrhované termíny pro projednání sahají až za konec sezóny, po němž je méně nejrůznějších úkolů vyplývajících z aktuálních potřeb něco rychle řešit - tzn. měl by v závěru na to být ten nejlepší čas.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

05 črc 2011 08:47

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Myslel jsem to tak, že vyřešit bychom to měli nyní, s výsledkem seznámit všechny hráče, aby byli připraveni na nové pravidlo, až vejde v platnost. V platnost by mohlo vejít klidně až příští sezonu, nejdříve však až budeme mít kvalitní měrky. Toto už je také na dobré cestě.
Pokud by bylo schváleno znění (mimo jiné) že hráč má kdykoliv v průběhu turnaje (ne však při hře) nechat si přeměřit vlastní kuličky, pak by v případě, že bude hrát s většími, nějaká sankce následovat měla.


Nahoru Nahoru
  Profil
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 6  [ Příspěvků: 79 ]  »

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron