Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 3 z 6  [ Příspěvků: 79 ]  »

06 říj 2011 14:44

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

David Böhm píše:
Mě by spíš zajímalo kolik kuliček neprojde měřením, když si u Petra koupím pytlík.
A taky o kolik.
Podle mě v jednom 2-3 ks ve druhém třeba 8-9.

2 - 3 je asi reálné číslo s tím, že když máš štěstí nebo smůlu, může tam být odchylka nahoru či dolů. Pak tu jsou čínské kuličky, které zpravidla projdou všechny, nicméně jejich kvalita bývá taková, že se hodí spíš na půjčování na veřejných akcích než na sport.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

06 říj 2011 17:52

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 kvě 2010 18:07
Příspěvky: 130
Věk: 44
Bydliště: Vratimov

Já jsem nechtěl něco nebo někoho kritizovat. Mě osobně nevadí koupit si 2O kuliček a klidně ať jich 5 neprojde.
Pořád mám 5 náhradních. Jen jsem to uvedl jako možnost a zetat se, právě že do toho nevidím.

Já totiž pořád vidím problém s měřením kuliček před turnajem. Ve Frýdku nám zůstal kelímek vadných.
A někdo si pro ně po turnaji nepřišel.
A navíc někteří si nechají změřit sáček ale hrajou s jinou sadou.
Víš jak to pořadatel neohlídá.

Ale v tom případě má tedy právo zasáhnout soupeř (i když já si budu myslet, že soupeřovy kuličky jsou proměřené tak si jich moc nebudu všímat).

_________________
www.ddmvratimov.cz


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

06 říj 2011 21:20

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

V mnoha sportech je na konci ( turnaje, závodu ... ) dopingová zkouška. Tak co u prvních třech po dohrání jejich posledních zápasů udělat ihned přeměření kuliček. Víme, se kterými kuličkami hráli a je hotovo. U nějakého " Lojzíka " na 30 místě, vás to už neškrabe. Jen stále nevíme, jak by se to trestalo a zda to vůbec tedy nějak trestat.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

07 říj 2011 20:13

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Já se pokusím vysvětlit proč byl stanoven rozměr 16,5 mm. Všichni (Mexičani, Číňani atd) výrobci cvrnkacích kuliček uvádí rozměr 16 mm, ne 16,5. Kuličky však nejsou přesné a po spoustě měření se zjistilo, že 95% kuliček se vejde do rozměru 16,5 mm. Takže hráči, kteří si kuličky zakoupí hrají vlastně se 16 mm kuličkami z nichž některé jsou o trochu větší. Rozdíl 0,5 mm není tak problematický, zatímco rozdíl 1 mm už je dost výrazný. Zkuste si to. Takže s ohledem na toto byl stanoven tento rozměr.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

07 říj 2011 22:03

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

David Böhm píše:
Já jsem nechtěl něco nebo někoho kritizovat. Mě osobně nevadí koupit si 2O kuliček a klidně ať jich 5 neprojde. Pořád mám 5 náhradních. Jen jsem to uvedl jako možnost a zetat se, právě že do toho nevidím.

Však to taky tak bylo pochopeno (+ učiněno) :)

Citace:
A navíc někteří si nechají změřit sáček ale hrajou s jinou sadou.
Víš jak to pořadatel neohlídá.

To už si myslím, že by bylo posléze na pořadateli, aby situaci posoudil a řešil (pokud soupeř podá protest, pokud ne, asi mu to nevadí). Článek o nesportovním chování (umožňující měkčí i tvrdší sankce) se na toto myslím vztáhnout dá, protože pokud by bylo na velkém turnaji měření vyžadováno, hraní s jinýma, neproměřenýma kuličkama - to mi už přijde jako takový ošklivý, nepěkná věc :)

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

07 říj 2011 22:06

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Martin Adamec píše:
V mnoha sportech je na konci ( turnaje, závodu ... ) dopingová zkouška. Tak co u prvních třech po dohrání jejich posledních zápasů udělat ihned přeměření kuliček. Víme, se kterými kuličkami hráli a je hotovo. U nějakého " Lojzíka " na 30 místě, vás to už neškrabe. Jen stále nevíme, jak by se to trestalo a zda to vůbec tedy nějak trestat.

To je tak trochu nedostatek toho nápadu :) K čemu měřit po turnaji, navíc bez záruky, že měřenými kuličkami hráč odehrát celý turnaj. Navíc mohu z vlastní zkušenosti říct, že se kuličky v průběhu soutěže dají ztratit či zničit a je třeba jejich výměna.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

12 říj 2011 20:50

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Projednání této záležitosti nám končí za týden. Byl tu nějaký úvodní návrh, poté tu padly různé argumenty, asi by stálo zato, aby každý, kdo něco navrhoval, tu napsal finální podobu svého návrhu, abychom předešli situaci, kdy hlasujeme o něčem, co by i sám navrhovatel třeba trochu pozměnil.

Zde je můj návrh - do Zásad pro pořádání republikových turnajů doplnit následující odstavec:
Před začátkem turnaje proběhne přeměření kuliček všech účastníků.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

12 říj 2011 21:14

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Petře, tato věta není špatná, ale neřeší nám problém co s hráči, kteří si pak vezmou jiné kuličky, nebo budou hrát s většími. Pokud se nepletu, tak jsme se ještě nerozhodli zda to trestat a nebo ne. A pokud to trestat, tak jak.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

12 říj 2011 21:37

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

No ona to řeší :) právě tak, jak jsem psal několik příspěvků výše - tím se to ponechá na rozhodčích (jako tomu je nyní). Trestání vidím dost problematické - nevím, jestli jsem to již nezmiňoval - ale i proměřená kulička může neprojít, pokud není zcela kulatá (jednou projde, podruhé ji dáš do měrky jiným směrem a neprojde). Toto s použitím jisté dávky rozumu rozhodčí posoudí jinak, než hraní s 18 mm kuličkou.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

12 říj 2011 22:05

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Já bych to nějakým způsobem trestal při recidivě. Ale byl bych rozhodně pro odebírání kuliček, které neprojdou.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

12 říj 2011 22:18

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Nemůžeš lidem odebírat jejich kuličky, jsou jejich majetek. V extrémních případech (kuličky na zakázku) by se mohlo jednat až o trestný čin.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

12 říj 2011 23:20

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

FAkt nevím, ale zkusím hodit tento návrh. Co třeba při opakováném (dvojím či trojím) přistěžení prostě onomu hráči zastavit činnost na nějakou určitu dobu, přpadně na nejbližší master?


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

13 říj 2011 21:04

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Něco takového by mi dávalo určitý smysl (i když je tu pořád ta možnost, že jednou proměřená kulička podruhé neprojde). V principu se to nevylučuje s povinným přeměřením na Masters, které by dle průzkumu mělo mít výraznou podporu. Fungovat by mohlo obojí současně.

Máte nějaký nápad, jak to technicky pořešit, aby s tím nevznikla nová pravidelná práce?

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

17 říj 2011 22:06

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Já bych tu větu o přeměřování napsal trochu jinak: Každý hráč je povinen nechat si před zahájením turnaje přeměřit všechny kuličky, se kterými zamýšlí při daném turnaji hrát.
To proto, že mnoho hráčů používá více sad kuliček a také při této formulaci je jasné, že když kuličky prošly a hráč přesto bude hrát s nějakou větší, tak to patrně nebude náhoda. To už by na sankce bylo.
Souhlasím s použitím bodu 8.4.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

17 říj 2011 22:35

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

To je dobrá formulace, souhlas, ještě bych tam poupravil jedno 2 slova:

Každý hráč je povinen nechat si před zahájením turnaje přeměřit všechny kuličky, se kterými bude v daném turnaji hrát.

...to pro případ, kdy by se někdo chtěl chytat slovíček a tvrdil, že s těma 5-centimetrovýma kuličkama hrát nezamýšlel :)

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 3 z 6  [ Příspěvků: 79 ]  »

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron