Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 15 ] 

06 dub 2011 19:08

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Na turnaji v Plzni jsme mj. probírali ne zcela vyhovující článek omezující kouření, jak je nyní uveden v Pravidlech. Takže zde je návrh na změnu:

1. Přesunout článek týkající se kouření z Pravidel do Soutěžního řádu jako bod 7.3 (sekce Povinnosti hráče, kam si myslím, že se nejlépe hodí).

2. Místo čl. 3.18 Pravidel:
Při hře je dovoleno kouřit pouze se souhlasem soupeře.

použít v soutěžním řádu následující formulaci:

Kouření je povoleno pouze ve vzdálenosti větší než 10 m od všech účastníků turnaje, v menší vzdálenosti pouze se souhlasem všech hráčů v tomto okruhu.

---
Zdůvodnění: Současné znění Pravidel zapomíná na to, že kouřením může být obtěžován nejen soupeř, ale i hráč na vedlejším hřišti. Návrh v tomto znění toto řeší a zároveň pamatuje na situace, kdy se např. na menším Openu sejde skupina kuřáků (kteří se tak mohou domluvit na kouření).

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

07 dub 2011 20:48

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Já bych to asi neřešil nějakým stanovením vzdálenosti od účastníků turnaje. Nedovedu si představit, že se někde posadím, pak tam přijde nějaký nekuřák a já se zvednu a poodejdu o kus dál.To bych se asi ulítal. Co to zakázat cca 5 - 10m od hřiště?


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

07 dub 2011 20:51

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

No právě, to bych Ti schválně hned udělal :)

Ale vážně, proč ne, jen bych ještě popřemýšlel nad lepším výrazem než hřiště - moje původní idea byla, aby se to vztahovalo např. i na prostor prezentace, kde se může zdržovat dost hráčů a který může být i kus od hřiště.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

10 dub 2011 23:22

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Petře jak píšeš, že by to chtělo doladit i místo kde se dělá prezentace atd...., tak by se tam možná mohla dát slovní formulace "v prostoru konání turnaje". Ale věta Kouření je povoleno pouze ve vzdálenosti větší než 10 m od všech účastníků turnaje, v menší vzdálenosti pouze se souhlasem všech hráčů v tomto okruhu., tak podle mne řeší také vše. Je zde jasně dáno, že se to týká i prezentace, protože zde jsou hráči. Ale je pravda, že by mohl být celkem problém s určováním vzdálenosti. Proto bych ještě možná k tomu dodal, že by mohlo být vyznačené místo pro kuřáky. Zde bude jasné, že se tam kuřáci budou zdržovat a hráči, kteří nekouří se budou tomuto místu vyhýbat. Protože jinak už vidím, jak kuřáci budou před nekuřáky utíkat, aby náhodou nebyli blízko nich a nebylo to proti pravidlům. :)
Takže jako jedna z formulací by mohla být: "V prostoru konání turnaje, je zakázáno kouřit ve vzdálenosti minimálně 7m od hráče s výjimkou místa vyhrazeného pro kuřáky. Toto místo bude vyznačeno pořadatelem vždy před započetím turnaje."
Ale jako mínus mne zde napadá, jak určit co je ještě prostor konání turnaje. U oploceného místa by to bylo jasné, ale zde by to mohl být zase další háček. Proto bych možná zůstal u první a asi i nejjednodušší varianty. Berte to jako nápad a podnět k dalšímu zamyšlení.
Zatím čusík Martin :P

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

10 dub 2011 23:30

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Možná by stálo zato slovně zahrnout hřiště + prostor prezentace a zákaz vztáhnout na x metrů (např. těch 10) od těchto míst. Případné vyhrazení míst pro kuřáky bych rozhodně dal jako možnost a ne povinnost, i bez toho může být pro mnohé pořadatele dost náročné srovnat si v hlavě, co všechno je třeba pro organizaci turnaje udělat.

Technicky bych se ještě zamyslel nad variantou, kdy prezentace a místo, kam se chodí hlásit výsledky, nejsou totožné - napadá vás nějaké slovo, které je zahrnuje? Abychom dokázali definovat všechna místa, kde by se mohli vyskytovat hráči a tam kouření omezit.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

11 dub 2011 14:24

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Takže na základě naší online i offline komunikace upravuji svůj původní návrh takto:

1. Přesunout článek týkající se kouření z Pravidel do Soutěžního řádu jako bod 7.3 (sekce Povinnosti hráče, kam si myslím, že se nejlépe hodí).

2. Místo čl. 3.18 Pravidel:
Při hře je dovoleno kouřit pouze se souhlasem soupeře.

použít v soutěžním řádu následující formulaci:

Kouření je povoleno pouze ve vzdálenosti větší než 10 m od prostoru konání turnaje.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

11 dub 2011 17:19

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Ta poslední varianta bude asi nejrozumnější. Snad jsou v našich řadách inteligentní hráči a bude jim jasné o co jde. Že to nemá být buzerace, ale zlepšení turnaje a ty metry jsou +-.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

14 dub 2011 11:15

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Hlasuji pro tento návrh (viewtopic.php?f=5&t=327#p1843).

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

19 dub 2011 19:50

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Upřímně, mne se celé tohle vymezení "kuřáckých práv", určením vzdálenosti počínaje a třeba budováním kuřáckých koutků konče, příliš nezamlouvá. Navíc, jak zde i zaznělo, s kolemjdoucími kuřáky stejně nic nepořídíme. Stále si myslím, že je to hlavně věc slušnosti a ohledu a ač sám naprostý nekuřák, nikdy jsem s tímhle na turnaji problém neměl. Samozřejmě, že Petrem navrhovaná úprava je možná, ale já bych se pro tentokrát zdržel hlasování (to tu snad ještě nebylo!!). I tak zůstává možnost zbývajícími hlasy tohle prosadit...


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

19 dub 2011 20:24

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Je pravda, že mi to je také trochu proti srsti, ale spíš by to chtělo znát názor více lidí (hráčů). Chtělo by se to optat, komu to jak vadí a jak by si představoval případné řešení. A popř. se i zeptat samotných kuřáků. Nevím jestli se již někdo neptal. Pokud ano, tak by mne zajímal výsledek. Ale rozhodně jsem pro nějaký návrh omezení kouření v okolí hráčů.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

21 dub 2011 13:50

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Protože v původní lhůtě do 18. 4. hlasovali pouze 2 členové VV, prodlužuji dobu pro hlasování do 25. 4. 2011.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

21 dub 2011 16:15

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

hlasuji pro tento návrh viewtopic.php?f=5&t=327#p1843

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

21 dub 2011 21:45

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

http://kecy.roumen.cz/roumingShow.php?f ... _66581.jpg :)

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

25 dub 2011 08:59

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Pokoušel jsem se vymyslet nějakou jinou formulaci, ale zatím marně. Mě se nelíbí to konkretizování vzdálenosti. Já pořád nevím, jak by se to mělo měřit. V zásadě nejsem proti, ale určitě by se to dalo formulovat jinak. Časem určitě na něco přijdu. Protentokrát se tedy též zdržuji hlasování.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

28 dub 2011 21:41

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Návrh byl schválen 3 hlasy. Pokud někoho napadne v budoucnu lepší formulace, není problém tuto otázku znovu otevřít.

Nový článek jsem přidal do SŘ a vymazal starý z Pravidel + informoval ve fóru hráče o změně.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron