Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 10 ] 

09 bře 2011 15:50

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Bude už třeba rychle vydat propozice MS, takže bych rád pořešil jejich podobu. Navrhuji vše ponechat stejně, jako tomu bylo loni, s následujícími výjimkami:

Startovné 100 CZK
Herní systém: pokud se otestuje s úspěchem systém vyvinutý loni (pavouk na 2 porážky, kdy vítězové skupin jdou o kolo dál než druzí, druzí o kolo dál než třetí ze skupin atd.), mohli bychom projednat jeho nasazení na MS
Jury: Pavel Zoufalý, Martin Dostál, Leoš Kofroň (budete-li tedy všichni na místě a souhlasíte-li - pokud by byl nějaký protest, mohl bych se věnovat řízení turnaje i v průběhu jeho řešení a nedocházelo by tak ke zbytečným prodlevám)

Herní systém schválený pro loňský turnaj:
viewtopic.php?f=11&t=202

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

10 bře 2011 14:13

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

To je dobře, že se Ti povedla ta simulace situace a je tudíž vidět, že přeci jen může nastat.

Ohledně toho kritéria jsem si nebyl jist, jestli vyšší počet vyhraných her je z nějakého důvodu lepší, tak jsem si prostudoval pár stránek, které se tímto tématem seriózně zabývají (najdete je na výraz "round robin tiebreaks" a podobné). Nikde jsem si nevšiml zdůvodnění, proč by víc vyhraných her bylo lepší, nicméně narážel jsem na poznámku, že toto kritérium se používá ve sportech, kde je možná remíza. U těchto sportů si umím přestavit, že vyšší počet vyhraných her (popř. vstřelených gólů) může být považován za lepší.

Nemáš Martine nějaké zdroje, hovořící o tomto kritériu i ve sportech, jako je ten náš (tzn. kde nejsou remízy)?

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

11 bře 2011 14:02

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Pokud bychom došli k řešení, tak bych to považoval za užitečnou věc, ani ne tak kvůli MS, jako kvůli tomu, že v sekci pro pořadatele je vzorový rozpis turnaje včetně herního systému ve skupinách. Tam, kdyby se to doplnilo, tak by to možná někomu mohlo ušetřit starosti.

Hlavní ale bude si zdůvodnit, zdali to u nás má uplatnění. Ty sporty, které jmenuješ, mají společné to, že v nich existuje možnost remízy a zároveň - soudě z fotbalu, kde za vítězství je 3 x více bodů než za remízu, se vítězství dává větší váha než 50 %. A z toho důvodu bych ho viděl v těchto sportech logické.

Jinak když bys pracoval s podílem skóre, tak dej bacha na logiku jeho vyhodnocení - v posledních 2 příspěvcích jsi to napsal obráceně (např. 2:1 je lepší než 10:9, ne obráceně).

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

17 bře 2011 21:31

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 14 říj 2008 20:54
Příspěvky: 28
Věk: 54
Bydliště: Rakovník

Ahoj chlapi, jen bych zůstal na startovném 150,- Kč. Je to MS, které je jednou za rok a má svoji váhu.
Míra


Nahoru Nahoru
  Profil ICQ 
 

#

18 bře 2011 23:41

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Já to zkrátím hodně: Naprosto souhlasím, že vyšší počet výher by měl být lepší (v tomto případě bych také nepřihlížel k prohrám). Dobrá práce Martine.
A co se týče startovného na MS, mám stejný názor jako Míra. Tohle není Masters.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

19 bře 2011 21:32

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Asi bude nejpraktičtější celý návrh rozdělit na dílčí návrhy:

Dílčí návrh 1:
Startovné 100 Kč

Dílčí návrh 2:
Startovné 150 Kč

Dílčí návrh 3:
Herní systém - Martinova varianta.

Dílčí návrh 4:
Herní systém stejný jako loni.

Dílčí návrh 5:
Jury: Pavel Zoufalý, Martin Dostál, Leoš Kofroň

Dílčí návrh 6:
Vše ostatní jako loni.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

19 bře 2011 21:38

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Hlasuji pro dílčí návrhy 4, 5 a 6.

Co se startovného týče, zdržím se hlasování. 150 Kč není problém, ale měl by k tomu být důvod. Ten býval, kdy ceny pohárů byly dvojnásobné a účast poloviční. Pokud zůstaneme na 150 Kč, nemělo by se opakovat to co loni, že se na poslední chvíli zjistí, že se nezvládají nakoupit věci, které měli hráči dostat - to startovné by mělo být na kvalitě turnaje znát.

U herního systému bych s vámi Martinovu variantu rád prodiskutoval. Vypadá to zajímavě, ale ještě jsem nepřišel na logický důvod, proč 4:4 je lepší než 3:3. Pokud by někdo za takových okolností na MS vypadl ze skupiny a ptal se vás proč, co byste mu odpověděli?

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

20 bře 2011 01:33

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Martin Dostál píše:
Petr píše:
U herního systému bych s vámi Martinovu variantu rád prodiskutoval. Vypadá to zajímavě, ale ještě jsem nepřišel na logický důvod, proč 4:4 je lepší než 3:3. Pokud by někdo za takových okolností na MS vypadl ze skupiny a ptal se vás proč, co byste mu odpověděli?

jak to říct..odmala kdy sleduji a i se věnuji sportu je tak nějak všeobecně všude ve světě v různých sportech tradováno, že větší počet branek rozhoduje, gól na hříšti soupeře se počítá za "dvojnásobek" atd atd= je lepší..nemám pro to jiné vyjádření a ani vysvětlení než to, že je lepší když dáte víc branek, stejně jako když vyhrajeme větší počet her mohlo by to být bráno jako něco lepšího. Můžeme si toto nastavit dle našeho rozhodnutí, určíme že toto je lepší a nebo toto je stejné a podle toho pojedeme. A vůbec se nemusíme ohlížet na to, že se v našem sportu nehraje na remízu. Ale jak jsem pověděl, netrvám na téhle změně, jen to bylo téma na diskusi, třeba já osobně si tohle do postupového klíče na masteru dám.
A když se mě někdo zeptá odkážu ho že je to v postupovém klíči a že jsme určili, že je to prostě lepší :)

Tyhle příklady z jiných sportů taky znám, ale bohužel mi to nepasuje na ten náš.

Góly na hřišti soupeře - je těžší dát gól na hřišti soupeře, protože soupeř tam má své fanoušky, pro hosty je to psychologická nevýhoda. V kuličkách je však podobný efekt vyloučen.

Považovat lepší 2:2 než 1:1 dává smysl za předpokladu, že se výhra považuje za cennější než 2 remízy. Tam určitá logika je. Ale jaká je ve sportech, kde remízy nejsou?

Zatím jsme se dostali jen k tomu, že v některých (odlišných) sportech to tak mají (stejně jako ve spoustě sportů to asi budou mít zas jinak), ale potřebovali bychom se propracovat k nějakému logickému porozumění, PROČ je to lepší. Když to vezmu do důsledku, stačí se na celou věc podívat opačně a říct si, že výsledek 1:1 je lepší než 2:2, protože v prvním případě hráč ztratil jedinou hru, zatímco v druhém hned 2 hry.

Už se těším, až si nad touto otázkou zapřemýšlíme offline :)

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

20 bře 2011 20:21

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

hlasuji pro dílčí návrhy 2, 4 ,5 a 6


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

21 bře 2011 12:13

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

hlasuji pro dílčí návrhy č.2, 4, 5 a 6


Nahoru Nahoru
  Profil
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron