Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 15 ] 

04 bře 2011 01:27

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Již loni jsme řešili s Mírou, pořadatelem letošního mistrovství ČR, že v Rakovníku je dostatek hřišť a tudíž jsou schopni organizačně zvládnou v podstatě jakýkoliv počet hráčů, aniž by to mělo vliv na počty vítězných her, na které se stihne hrát. Shodli jsme se na tom, že by bylo ideální, aby MČR bylo otevřené pro všechny.

Zároveň tento návrh logicky zapadá do celého našeho konceptu budovaného v poslední době - tím, že MČR bude otevřené, si pak skutečně každý může dovolit neúčast (nebo špatný výsledek) na 3 turnajích republikového formátu.

Pro pořádek oficiální znění návrhu:
Mistrovství ČR stejně jako všechny ostatní Masters s výjimkou Turnaje mistrů, je otevřené pro všechny zájemce.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

04 bře 2011 14:11

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

MČR je nejvrcholnější turnaj v roce, takže já bych ho úplně otevřený nedělal. Zúčastnit by se ho však mohli všichni, kteří ke dni konání figurují, nebo kdykoli v minulosti figurovali v NŽ. Aspoň to bude motivovat ty, kteří ještě nikdy nehráli, zahrát si ještě předtím. Petře, pamatuješ na toho pána v teplákách, který se vnutil na MČR a ještě ani nezaplatil? Ten mi tedy lezl krkem.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

04 bře 2011 14:28

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Jj, pan Svoboda :)

Ono s tou kvalifikací, pokud bys ji chtěl, tak to co píšeš, je jediná rozumná možnost. Pokud by kvalifikace byla více omezující, tak se tím akorát vyruší efekt jednoho Masters navíc.

Rozdíl v tom skoro není, akorát otevřený systém umožní start hlavně místním hráčům, kteří by na Open jinam dřív nejeli (hráč nejdřív musí získat nějakou motivaci, pak začne i jezdit jinam). Speciálně v Rakovníku je dost dobrých hráčů díky tomu turnaji, co se tam pořádá na náměstí, ti by si tak mohli zahrát a ze zkušenosti z minulých let by nemuseli být úplně do počtu.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

04 bře 2011 15:46

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Rakovničtí už přece v NŽ jsou.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

04 bře 2011 22:05

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Pavel Zoufalý píše:
Rakovničtí už přece v NŽ jsou.

Já měl na mysli ty, kteří se účastní toho nežebříčkového turnaje - z těch je v NŽ jen zlomek.

V každém případě - ona kvalifikace typu, že může každý ze žebříčku nezvýší prestiž. To, že ke kvalifikaci stačí být třeba poslední na Openu, té soutěži nijak nepřidá. Tohle mělo opravdu smysl jen v minulých letech, kdy hrozilo, že ve velmi nepravděpodobném případě, kdy by kolem procházela skupina 150 skautů, kteří by chtěli ulovit bobříka kuličkování, tak by se turnaj nezvládl hrát na 3 vítězné.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

04 bře 2011 22:41

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Já přece jen zastávám názor, že jakási kvalifikace by na MČR být měla. Nemohu přijít na jiný sport, v němž se pořádá MČR a může se ho zúčastnit každý, kdo jde zrovna okolo.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

04 bře 2011 23:29

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

To je dost dobře možné, ale ty spoty mají zpravidla jinou koncepci národního žebříčku - zpravidla se na základě nějakých výkonostních tříd kvalifikuješ na určitý stupeň soutěže a toho se pak můžeš účastnit. Když to dotáhneš až na ty republikové, pak teprv jsi v NŽ.

My máme koncepci otevřeného národního žebříčku, do které se spíše hodí republikové turnaje (krom turnaje mistrů, u kterého to nevadí, protože se koná jako poslední), neomezovat.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

04 bře 2011 23:54

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Jak psal Pavel, tak bych tam nechal nějaké to ale. Ten turnaj by měl být za odměnu. Je to něco víc. Ale to je už na vás. Nevím kde všude se dá v Rakovníku hrát, ale sám za sebe mohu říct, že raději pojedu do Prahy, než do Rakovníka. I když mam Míru moc rád, tak do Rakovníka se těžko dostávám a myslím, že jelikož je nejvíce hráčů z Prahy, tak by se měli turnaje takového formátu konat právě v Praze. Ale to je pouze věc pohodlí. Stejně tam pojedu i kdybych měl vyrazit už o den dřív. :-)

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

06 bře 2011 11:06

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 14 říj 2008 20:54
Příspěvky: 28
Věk: 54
Bydliště: Rakovník

Ahoj kuličkáři. Nechtěl jsem reagovat, ale musím, protože s Martinem a Pavlem nemohu souhlasit. Martine píšeš, že se do Rakovníku špatně dostáváš. Když budu brát v úvahu, že nemám možnost dopravy osobním vozem, tak se nedostanu (nebo velmi složitě) do Újezdu, Neratovic, Plzně, Koštic, Vratimova, Libčic atd. A druhou věcí je místo pořádání MČR. Určitě nemáš pravdu, že MČR musí být konané pouze v Praze. U nás v Rakovníku už proběhlo několik MČR v stolním tenisu, dráhovém golfu atd. Já s kolegou jsme pořádali v Rakovníku ME v hokejbalu do 16 a 18 let. Když bude třeba MČR v Pardubicích, tak pojedu, protože to je významný kuličkový turnaj a mám zájem na něm hrát. Jen se musí najít organizátor, který se toho zhostí. Pro mne a náš klub je to určitě výzva, kterou nechceme podcenit.
Co se týká kvalifikace, tak určitě by bylo na škodu omezit místní hráče hraním na tomto turnaji. Jak psal Petr, hraní kuliček (hliněných) je v Rakovníku tradice a přitáhnou hráče na takovýto turnaj je dobrým krokem k propagaci. Na druhou stranu si myslím, že nějaké veliké zástupy místních hráčů neočekávám, max. okolo 10.
Míra


Nahoru Nahoru
  Profil ICQ 
 

#

06 bře 2011 13:10

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Ahoj Míro.
Rozhodně nechci tvrdit, že na pořádání turnaje je vhodná jenom Praha. To né. To jsem bral z hlediska pohodlí. Jak jsem psal níže, tak určo přijedu kamkoliv i kdybych měl vyrazit již o den dřív. K pořádání MČR vám držím palce a věřím, že se na něm brzy sejdeme a užijeme si to jako vždy. Zatím ahóóój. :P
Martin

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

06 bře 2011 16:25

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Já jsem nikdy netvrdil, že by se MČR nemohlo konat kdekoliv, kde jsou na to vhodné podmínky. Bavili jsme se o kvalifikaci. Určitě by se našlo dost lidí, kteří by se chtěli zúčastnit takovéhoto turnaje a pak by je zase celý rok nikdo z nás neviděl. To si myslím, že by nebylo přínosem. Co se týče přímo Rakovníku, jaký by byl problém Míro, uspořádat nějaký open, aby se mohli vážní zájemci kvalifikovat?


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

09 bře 2011 15:08

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

To je taky použitelná varianta. Padly tu zatím 3 varianty, pokusím se je před hlasováním zformulovat, aby všechny jasně říkaly co a jak. 2 z nich nejsou moje, takže kdyby se mi nepodařilo interpretovat vaše myšlenky tak, jak jste si to představovali, tak mě prosím opravte.

Návrh 1:
Mistrovství ČR stejně jako všechny ostatní Masters s výjimkou Turnaje mistrů, je otevřené pro všechny zájemce.

Návrh 2:
Mistrovství ČR se mohou zúčastnit hráči, kteří ke dni konání figurují, nebo kdykoli v minulosti figurovali, v NŽ.

Návrh 3:
V případě velkého množství účastníků může pořadatel na místě rozhodnout o kvalifikaci pro hráče, kteří ke dni konání nefigurují, nebo kdykoli v minulosti nefigurovali, v NŽ.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

11 bře 2011 14:07

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Hlasuji pro návrh č. 3.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

13 bře 2011 17:17

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

hlasuji pro návrh č. 3. V minulosti už to tady bylo a osvědčilo se to. Nějak jsem na to pozapomněl.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

16 bře 2011 16:11

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

takže jsem též pro návrh č.3. V praxi se ona kvalifikace asi moc neuplatní. Představa, že přijde třeba 20 kvalifikantů a ostatní budou zatím čekat, není tedy nic moc...


Nahoru Nahoru
  Profil
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron