Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 8 ] 

12 lis 2010 19:01

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Mám téměř hotové otázky do následného průzkumu, jsou připravené v systému, takže zbývá posledních pár maličkostí:

1. U jedné otázky se čeká na vyjádření autora nápadu.

2. Pro Martina - mluvili jsme o otázce týkající se fóra, předpokládám, že to máš někdy v plánu formulovat, radši to sem ale píšu, protože tohle vlákno může sloužit jako dobrý checklist.

3. Pro všechny - v poslední době jsem několikrát sliboval, že určité věci půjdou do průzkumu. Nerad bych na něco z toho zapomněl, proto pokud jsem někomu něco takového slíbil, mrkněte prosím, jestli otázka je skutečně uvedena v seznamu níže.

4. Pokud kohokoliv napadá nějaká opomenutá otázka k aktuálně diskutovaným tématům, dejte prosím vědět.

----------
Formát otázek ano/ne u konkrétních návrhů z fóra je asi jasný, stejný formát jsem použil i pro otázky týkající se pořadatelů Masters. Tam je to z toho důvodu, že ne všichni se zúčastnili turnajů pořádaných těmito kandidáty a kdybychom omezili průzkum pouze na ty, kteří mají potřebné zkušenosti, aby si mohli udělat objektivní názor na všechny kandidáty, vzorek by byl zbytečně malý. Takto každý může hodnotit pouze ty, s nimiž má zkušenost (otázky jsou nastaveny jako nepovinné, takže není třeba se vyjadřovat ke všem kandidátům). Při vyhodnocení průzkumu pak bude klíčové procento odpovědí ano vs. ne, nikoliv absolutní počet hlasů pro některý z turnajů.
----------

Zde je tedy seznam otázek, které jsem doposud vložil do systému:

Pořadatelé turnajů Masters v roce 2011

Kandidáti na pořádání turnajů Masters v příštím roce byli požádáni o zodpovězení otázek, které by vám mohly pomoci při rozhodování. Odpovědi všech, kteří se odpovídat rozhodli, společně s některými dalšími příspěvky, které mohou prozradit plány a ambice jednotlivých pořadatelů, si můžete prostudovat na forum.kulicky.com/viewtopic.php.


Přáli byste si, aby 1 z turnajů Masters v roce 2011 pořádal klub HVS Rakovník?

* Ano
* Ne
* Bez odpovědi

Přáli byste si, aby 2 z turnajů Masters v roce 2011 pořádal klub HVS Rakovník?

* Ano
* Ne
* Bez odpovědi

Přáli byste si, aby 1 z turnajů Masters v roce 2011 proběhl v Srbech (Jarda a Zdeňka Zachovi)?

* Ano
* Ne
* Bez odpovědi

Přáli byste si, aby 1 z turnajů Masters v roce 2011 pořádaly kluby z Vratimova?

* Ano
* Ne
* Bez odpovědi

Přáli byste si, aby 1 z turnajů Masters v roce 2011 pořádal klub SKK Rohožky (hlavní organizátoři Martin Dostál a Pavla Kvasničková)?

* Ano
* Ne
* Bez odpovědi

Přáli byste si, aby 1 z turnajů Masters v roce 2011 pořádal klub SKK Rohožky (hlavní pořadatel Jiří Pavlů)?

* Ano
* Ne
* Bez odpovědi

Přáli byste si, aby 2 z turnajů Masters v roce 2011 pořádal klub SKK Rohožky (hlavní pořadatel Jiří Pavlů)?

* Ano
* Ne
* Bez odpovědi

Přáli byste si, aby 1 z turnajů Masters v roce 2011 pořádal klub Snaživí kuličkáři (hlavní pořadatelé Leoš a Lukáš Kofroňovi)?

* Ano
* Ne
* Bez odpovědi

Přáli byste si, aby 1 z turnajů Masters v roce 2011 pořádal klub SKK Elim Vsetín?

* Ano
* Ne
* Bez odpovědi

Přáli byste si, aby 1 z turnajů Masters v roce 2011 pořádal klub Strangalia team?

* Ano
* Ne
* Bez odpovědi

Přáli byste si, aby 1 z turnajů Masters v roce 2011 pořádal klub Snaživí kuličkáři (hlavní pořadatel Jakub Fuss)?

* Ano
* Ne
* Bez odpovědi

Přáli byste si, aby 1 z turnajů Masters v roce 2011 pořádal klub SKK Rohožky (hlavní pořadatelka Lenka Nedvědová)?

* Ano
* Ne
* Bez odpovědi

Přáli byste si, aby 2 z turnajů Masters v roce 2011 pořádal klub SKK Rohožky (hlavní pořadatelka Lenka Nedvědová)?

* Ano
* Ne
* Bez odpovědi

Přáli byste si, aby 1 z turnajů Masters v roce 2011 pořádal Ondra Lebowski?

* Ano
* Ne
* Bez odpovědi

Přáli byste si, aby 1 z turnajů Masters v roce 2011 pořádal klub HA-HA?

* Ano
* Ne
* Bez odpovědi

Záležitosti z diskusního fóra

Souhlasíte s navrhovaným článkem 3.11 Pravidel v následujícím znění?

Při posunutí jedné či více nepohybujících se kuliček (např. kopnutí do kuličky) se kulička vrátí na původní pozici. Nelze-li původní pozici zjistit, řeší se situace takto:

* Jde-li o kuličku hráče, který zavinil její posunutí, umístí ji na čáru hodu, odkud pokračuje cvrnkáním kdykoliv během dané hry (za předpokladu, že je na řadě).
* Jde-li o kuličku hráče, který nezavinil její posunutí, ve chvíli, kdy má pokračovat ve hře, ji hází znovu z čáry hodu. Poté ještě pokračuje ve hře jedním cvrnknutím, přičemž může hrát libovolnou kuličkou.

Dojde-li k ovlivnění pohybu jedné či více kuliček vnějším faktorem, který se pohne kdykoliv od okamžiku odhození nebo cvrnknutí do kuličky až do zastavení všech pohybujících se kuliček, umístí hráči po vzájemné dohodě tyto kuličky na místo, kde by dle jejich předpokladu skončily. Nedojde-li k dohodě, řeší se situace takto:

* Pokud došlo k poškození zahrávajícího, ten si vybere jednu z následujících variant:
1. Ponechání kuličky na její pozici.
2. Umístění kuličky do místa, kde došlo k ovlivnění jejího pohybu.
3. Nový hod/cvrnk.

* Pokud došlo ke zvýhodnění zahrávajícího, jeho soupeř vybere jednu z následujících variant:
1. Ponechání kuličky na její pozici.
2. Umístění kuličky do místa, kde došlo k ovlivnění jejího pohybu.
3. Nový hod/cvrnk.

Pokud se hráči neshodnou, zda došlo k poškození či zvýhodnění zahrávajícího, pokusí se rozhodčí učinit rozhodnutí na základě informací hráčů či hodnověrných svědectví. Nebude-li rozhodčí schopen situaci objektivně posoudit, nařídí nový hod/cvrnk.

---
Více o tématu, zejména důvody, proč návrh vypadá takto, naleznete na forum.kulicky.com/viewtopic.php

* Ano
* Ne
* Bez odpovědi

Přejete si, aby Pravidla zakazovala zvedání kuličky, kterou hráč nebude v daném cvrnku hrát?

* Ano
* Ne
* Bez odpovědi

Přejete si, aby Pravidla zakazovala zvedání jakékoliv kuličky za všech okolností?

* Ano
* Ne
* Bez odpovědi

Přejete si, aby Pravidla zakazovala zvedání jakékoliv kuličky s výjimkou situací, kdy kuličku nelze zahrát bez úpravy terénu pod ní?

* Ano
* Ne
* Bez odpovědi

Přejete si, aby Pravidla zakazovala zvedání jakékoliv kuličky za všech okolností, ovšem pouze v určitém okruhu od důlku?

* Ano
* Ne
* Bez odpovědi

Přejete si, aby Pravidla zakazovala zvedání jakékoliv kuličky s výjimkou situací, kdy kuličku nelze zahrát bez úpravy terénu pod ní, ovšem pouze v určitém okruhu od důlku?

* Ano
* Ne
* Bez odpovědi

Přejete si, aby v případě zákazu úpravy povrchu pod kuličkou, umožňovala Pravidla následující řešení?

V případě, kdy by se nemohla kulička zvednout a povrch upravit, by se mohla "vzít" a hodit "znovu" ze základní čáry - není to nový hod, je to prostě "cvrnk" nahrazený hodem místo toho, aby se ze základní čáry kulička cvrnkala.

* Ano
* Ne
* Bez odpovědi

Přejete si, aby v případě zákazu zvedání kuličky platilo pravidlo, že jakoukoliv kuličku na hřišti je možno zvednout v případě, že se na tom oba soupeři domluví?

* Ano
* Ne
* Bez odpovědi

Jakou částku byste stanovili jako maximální startovné na turnajích Open?

Do tohoto pole může být zapsán pouze číselný údaj

Jakou částku byste stanovili jako maximální startovné na turnajích Masters?

Do tohoto pole může být zapsán pouze číselný údaj

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

16 lis 2010 11:15

Offline
Registrován: 23 říj 2009 16:59
Příspěvky: 45

Psal jsem, že chci dělat MR žen a dětí společně (pokud to odsouhlasí výkonný výbor).
Samostatně MR juniorů dělat nebudu, princip byl v tom, že při společné akci je možnost, že se zůčastní i matky dětí přihlášených a ženy přivedou i děti ze svého okolí. Rušit MR žen proto, že jako nežebříčkový turnaj není zajímavé (pro některé stávající hráčky a muže, kteří z toho nemají už vůbec nic) se dá vyřešit formou openu (jen pro ženy) v rámci MR.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

18 lis 2010 00:32

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Martin Dostál píše:
připomínky k online průzkumu

MČR v Rakovníku - do online průzkumu bych toto vůbec nedával, Míra je jediný zájemce o pořádání MČR - měl by dostat automaticky - řešil bych to na úrovni VV

Turnaj Mistrů - do online průzkumu bych toto vůbec nedával, Jirka je jediný zájemce o pořádání turnaje mistrů - měl by dostat automaticky - řešil bych to na úrovni VV

MČR juniorů - do online průzkumu bych toto vůbec nedával, Ondra je jediný zájemce o pořádání MČR juniorů - měl by dostat automaticky - řešil bych to na úrovni VV

S výběrem pořadatelů to letos bude určitá generálka na další léta - zatím bylo vždy zájemců méně než termínů, takže se řešilo jen to, jestli turnaj schválit nebo si to radši vv uspořádá sám. Teď konečně můžeme mluvit o nějakém výběru a tím i zdravé soutěživosti mezi pořadateli, která by mohla přinést své ovoce v podobě ještě zajímavějších turnajů než doposud.

Aby tomu tak bylo, tak bych doporučoval ten systém výběru, jak teď, tak i do budoucna, pojmout tak, abychom maximálně využili tohoto "konkurenčního prvku". Za nejlepší bych považoval nejdříve vybrat tolik pořadatelů, kolik je turnajů a pak teprve přidělovat jednotlivé akce. Sice v tomto konkrétním případě u MČR nepředpokládám nějaké překvapivé hlasování, když všichni víme, jak kvalitní turnaje mají pořadatelé z Rakovníka za sebou, ale teoreticky na tyto turnaje by mohl kandidovat jediný pořadatel, který by při konečném srovnání nebyl mezi x nejlepšími, kterým by se jinak turnaj přidělil.

Citace:
Dále Ondra nežádá o žádný z 10ti turnajů Masters, takto jak to je připravené to vypadá že ano.

Ondra tam má MČR juniorů, což je normální Masters (pro juniory tedy), protože se budou schvalovat pořadatelé Masters, tak si myslím, že by bylo přehlednější vše řešit v rámci jednoho návrhu.

Citace:
MČR žen - tento turnaj bych vůbec nepořádal, zrušil bych ho (nevím proč se tomuto tématu vyhýbáme, už zde bylo pár debat a názorů "proč ano ženské mistrovství, když ne mužské mistrovství")

Tohle jsem považovat z 90 % za vyřešené poté, co jsem loni dostal informaci, že holky své mistrovství chtít nebudou. Zbývajících 10 % "práce" bych viděl v tom, že výkonný výbor jednoduše tento turnaj nikomu nepřidělí + že se určí alternativní název pro další potencionální mistrovství ČR (dvojice + žen, pokud by se někdy něco změnilo a opět byl o tento turnaj zájem).

Citace:
Koncepce výběru turnajů Masters - byl bych pro, kdyby dotázaní vybrali pouze 10 turnajů Masters z toho důvodu, aby se nad tím zamysleli v podobném duchu jak o tom bude přemýšlet VV. VV také bude muset vybrat 10 turnajů i když se jim bude líbit třeba turnajů 12.

Tak jsem to původně taky zamýšlel, ale pak jsem si uvědomil jednu - myslím, že hodně podstatnou - věc. On může nastat přesně opačný případ - někomu se bude líbit méně turnajů. A co je ovšem nejdůležitější - jen minimum lidí bylo na turnajích všech kandidátů. Jediným takovým jsem vlastně díky Vratimovu já :) Takže tím, že se někdo může vyjádřit k téměř všem turnajům a jiný třeba jen k 1 nebo 2, můžeme získat nějaké objektivní názory na všechny kandidáty.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

18 lis 2010 00:35

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Lebowski píše:
Psal jsem, že chci dělat MR žen a dětí společně (pokud to odsouhlasí výkonný výbor).
Samostatně MR juniorů dělat nebudu, princip byl v tom, že při společné akci je možnost, že se zůčastní i matky dětí přihlášených a ženy přivedou i děti ze svého okolí. Rušit MR žen proto, že jako nežebříčkový turnaj není zajímavé (pro některé stávající hráčky a muže, kteří z toho nemají už vůbec nic) se dá vyřešit formou openu (jen pro ženy) v rámci MR.

S tím MČR žen to Ondro vypadá, že z jejich strany o to nebude zájem. Nejpřesnější informace v tomto může podat Pavel, který poslední mistrák žen pořádal.

Co se přidržet konceptu MČR juniorů + open pro všechny? Třeba se díky tomu krom matek dětí zúčastní i otcové, kteří stejně jako matky mohou přivést děti ze svého okolí, ne? :)

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

19 lis 2010 00:56

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Martin Dostál píše:
Ano, máš pravdu, že může kandidovat pořadatel, kterej nemá vůbec žádné zkušenosti atd nebo nebude ve výběru 10ti nejlepších a proto bych právě tyhle výjimky jako jsou republiky + turnaj mistrů(o který podle mě není mezi pořadateli moc velký zájem) nejdříve řešil na úrovni VV a pak teprve při předběžnym "schválení" VV, že je kandidát
vhodný na pořádání tohoto turnaje uskutečnil online průzkum.
Může nastat situace, kdy ani Míra(republika), ani Jirka(turnaj mistrů) a ani Ondra(republika juniorů) nebudou v 10ti nejlepších pořadatelích pro mastery, vybereš jiných 10 pořadatelů, kteří o tyto 3 turnaje nebudou mít zájem a uděláš co? 3 turnaje budeš pořádat ty a na ostatních 7 turnajů budeš mít 10 schválených kandidátů a tudíž další 3 kandidáti budou muset z kola ven? blbost :)

Můžeš mít samozřejmě pravdu, do hlavy konkrétním pořadatelům nevidím. Já bych očekával, že z 10 vybraných pořadatelů budou mít alespoň někteří zájem o ty nejprestižnější turnaje, ale samozřejmě to může být subjektivní.

Mě jde o to, abychom hlavně nějak využili té zdravé konkurence, když ji tu konečně máme. A abychom také nevytvořili určitý precedent s tím jediným kandidátem na daný termín - stejně tak by třeba Leoš mohl říct, že je jediný kandidát na jediný prázdninový masters (možná není, teď jsem to nekontroloval - jen to myslím jako příklad).

V každém případě bych schválil i pořadí "náhradníků". Nelze totiž vyloučit, že 2 či více schválených pořadatelů bude trvat na stejném termínu a na jiný nepřistoupí. Samozřejmě věřím v rozumnou dohodu, ale jedna věc je, že v ni věří, druhá věc je, že by bylo neprofesionální se na to spoléhat. Takže jako zadní vrátka pro takovou situaci bych schválil další pořadí pořadatelů, kteří by byli osloveni, pokud by přidělení jednotlivých termínů nějak selhalo. Tento model by se dal použít i pro turnaje typu MČR.

Citace:
dobře, v tom případě bych ty otázky formuloval takto + to samé u Míry a i Jirky:
Přáli byste si, aby MČR juniorů(MČR, turnaj mistrů) v roce 2011 pořádal Ondra Lebowski(Míra, Jirka)?

U tohoto mě napadá, co tyto otázky spíše doplnit než změnit? Tzn. ponechat je tam jako kandidáty na Masters + ještě tento dotaz. Někdo může mít problém s určitým pořadatelem pro ty největší akce, ale u masters by se pro toho samého pořadatele mohl vyslovit pozitivně. Zároveň ať již se domluvíme na jakémkoliv způsobu výběru, tak předpokládám, že pokud by někdo ze zájemců o pořádání MČR, MČR juniorů, turnaj mistrů nebyl schválen, dále by byl ve hře o normální masters (pokud by kandidát měl zájem, samozřejmě). Pak by se mohly hodit výsledky obou otázek.

Poprosil bych všechny členy výkonného výboru o vyjádření k těmto otázkám, abychom se domluvili na podobě průzkumu a ten mohl být co nejdříve spuštěn.

Citace:
dobře, předložme tedy návrh VV na zrušení MČR žen.

Pokud myslíš, že obyčejné nezařazení této akce do termínovky nestačí, pak k tomu samozřejmě není problém přistoupit jako k návrhu přesně v tom smyslu, jak píšeš.

Citace:
Jak tady píšeš, ty jedinej si byl na všech turnajích potencionálních pořadatelů, tzn.že zbytek VV se bude muset rozhodnout na základě online průzkumu či nějakého svého úsudku stejně jako kterýkoliv jiný hráč(kterej bude ten online průzkum vyplňovat), který by si měl zvolit svých 10 nej. Proto jsi tu stvořil pár otázek pro potencionální pořadatele aby se vyjádřili. Já taky přece při vybírání VV nevyberu pouze "dva" pořadatele.
Tohle klidně nech, v globálu to není asi až tak moc důležité, jen sem chtěl abychom se všichni nad tímto zamysleli ve stejném duchu.

Samozřejmě, členové VV budou muset rozhodnout na základě informací, které mají k dispozici. Od nich se očekává manažerské myšlení a neměli by s tím mít problém. Manažerské myšlení nemůžeš ovšem očekávat od typického respondenta průzkumu.

Hlavně potřebuješ znát názory lidí, kteří to mohou posoudit. To může právě nahradit to, že s některými pořadateli nemusí mít všichni členové vv osobní zkušenost. Máš tedy v ruce něco, o co se můžeš opřít. Naopak pokud by ses opíral o názory těch, kteří také nemají s daným pořadatelem žádnou zkušenost, nic Ti to neřekne.

Když to zjednoduším - když někdo z nás si nemůže z vlastní zkušenosti udělat názor na konkrétního pořadatele, tak se zeptá někoho, kdo tu zkušenost má, aby měl na základě čeho se rozhodovat. A my se můžeme zeptat právě prostřednictvím průzkumu.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

20 lis 2010 01:21

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Jj, takhle jsem ty otázky myslel. V průzkumu jsem to změnil.

Nechávám to tu ještě do konce týdne k případným připomínkám pro další členy výkonného výboru, pokud s tím nebude žádný problém, mohli bychom začátkem týdne průzkum spustit - požádal bych jednoho z členů vv o otestování a poté přizval k průzkumu kuličkářskou veřejnost.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

23 lis 2010 14:01

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Tak ještě jedna technická k průzkumu. Vše jsem připravil a otestoval sám na sobě, díky čemuž jsem zjistil, že se mi povedlo zvrtat druh odpovědí - v nastavení jsem omylem vybral variantu ano/ne místo nastavení odpovědí rozhodně ano/spíše ano, spíše ne/rozhodně ne, což je hodně důležité hlavně v druhé části průzkumu, kde je několik variant týkajících se zvedání kuličky a kde se očekává převážně kladný názor - tam je rozlišení pomocí slov "rozhodně" a "spíše" naprostou nutností, aby se dalo zjistit, které varianty jsou nejpreferovanější.

Protože jsem do tohoto vlákna dal nejdřív k vyjádření původní variantu s chybně nastavenými odpověďmi, tak zde pro jistotu zveřejňuji i záměr to opravit, aby nedošlo k nějakým nedorozuměním :)

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

26 lis 2010 14:41

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Průzkum jsme s Martinem otestovali a nenašli žádné chyby, takže jsem rozeslal pozvánky k účasti. Pozvánku dostali všichni aktivní hráči, u nichž se mi podařilo nalézt jejich email - jedná se o 65 lidí. Pokud jste pozvánku někdo nedostal a chtěli byste nám jeho vyplněním pomoci, pošlete mi prosím svůj email na info (zavináč) kulicky.com a já vám pošlu pozvánku k průzkumu.

Zároveň předem díky všem, kteří se průzkumu zúčastní!

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron