Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 12 ] 

19 srp 2010 15:16

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

S blížící se novou sezónou a pravděpodobnými změnami týkající se republikových turnajů mám následující návrh - sloučení turnajů Masters a Supermasters v jeden typ turnaje (zřejmě všechny Supermasters přejmenovat na Masters - tzn. do stavu před rokem 2007).

V roce 2007 byl tento typ turnaje prosazen s ideou, že to zvýší počet prestižních turnajů. Myslím, že kdo se turnajů účastní, tak si mohl všimnout, že co se prestiže týče, samotný název (Supermasters) neměl žádný vliv. Šlo tu vždy o to, co pořadatel zvládl či nezvládl - dobře zorganizovaný turnaj měl prostě svůj kredit, ať to byl Masters nebo Supermasters. Bodování na obou druzích turnaje je stejné, takže 2 různé názvy mohou působit i trochu zavádějícím dojmem.

Rozlišování Masters a Supermasters nemá žádné praktické přínosy, navíc v zimních měsících bude pravděpodobně probíhat práce na nové online verzi programu pro výpočet národního žebříčku. Při programování jsou 2 druhy nároďáků, které fungují stejně, zbytečnou prací navíc - nejde ani tak o pár podmínek ve zdrojovém kódu, jako o fázi testování, kdy potřebujete otestovat všechny kombinace počtu turnajů, které se danému hráči započítávají a každou navíc samozřejmě manuálně spočítat, abyste si ověřili správnost výsledku. Těchto kombinací pak vzniká opravdu hodně a při první verzi programu pro výpočet NŽ toto testování zabralo pěkných pár dnů, které se dají využít mnohem efektivnější prací.

Editace: doplnil jsem do předmětu lhůtu pro hlasování, kterou jsem při odeslání této zprávy opomenul

[9.11.2010/14.11.2010]

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

20 srp 2010 10:09

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Ano, to mi přijde jako rozumné. Rozdělení turnajů na Masters a Supermasters bylo čistě formální. Navíc jsem trochu háklivý na slovo super... :lol:


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

20 srp 2010 16:41

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 14 říj 2008 20:54
Příspěvky: 28
Věk: 54
Bydliště: Rakovník

Ahoj všichni. Jsem pro sloučení na jediný název Masters.
Míra


Nahoru Nahoru
  Profil ICQ 
 

#

20 srp 2010 16:46

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 22 zář 2009 18:49
Příspěvky: 63
Bydliště: Praha

Souhlasím s Mírou. Petra


Nahoru Nahoru
  Profil ICQ 
 

#

20 srp 2010 17:04

Offline
Registrován: 07 srp 2009 18:57
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Jsem také pro sloučení názvů na jeden a to Master.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

20 srp 2010 18:47

Offline
Registrován: 23 říj 2009 16:59
Příspěvky: 45

Supermasters byl původně můj nápad, jako takový Grand Slam, po vzoru tenisového (kde jsou 4), kdy vyhrát tyto turnaje je hlavně o prestiži a kdo by vyhrál všechny 3 byl by opravdu vyjímečný (v tenisu se to podařilo za 100 let jen párkrát), mělo by to být MR, jarní mistrovství a podzimní. Stále jsem pro tento systém, nejsem ale už ve výkonném výboru, jen jsem chtěl napsat o co mi šlo, Mějte se krásně. Ondra


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

13 říj 2010 18:42

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Tento návrh malinko souvisí s přidělováním hlavních turnajů jednotlivým pořadatelům (bylo by fine, kdyby pořadatel věděl, jestli mu byl odsouhlasen Masters nebo Supermasters :) ), takže bych se rád zeptal, zdali k němu máte někdo ještě cokoliv k projednání nebo zda můžeme přejít k hlasování.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

13 říj 2010 20:57

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Supermastery už tu byly, dokonce i s vyšším bodovým koeficientem, ale neosvědčily se, tak byly zrušeny. S příchodem nového systému bodování byly opět zavedeny a já si myslím, že v současné době je spoustě hráčů úplně fuk, jaký z těchto dvou turnajů hrají a mnoho jich to ani neví, jak se konkrétní turnaj jmenuje, protože je stejně nerozlišují. Já jsem pro masters a basta.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

10 lis 2010 14:02

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Lhůta pro rozpravu skončila, můžeme tedy hlasovat.

Myslím, že v tomto případě tu je názorová shoda, takže hlasuji pro tento návrh.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

10 lis 2010 15:37

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Též hlasuji pro tento návrh.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

11 lis 2010 19:36

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Já též hlasuji pro


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

14 lis 2010 19:05

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Návrh byl schválen 4 hlasy, potřebné změny na stránkách jsem provedl.

Zmínka o supermasters je nadále v souborech s národními žebříčky, které jsou generované současným programem pro výpočet národního žebříčku a v administraci turnajů (stále lze teoreticky vložit do termínovky turnaj supermasters). Oba systémy se předělávají, takže z důvodu úspory času budou tyto sekce aktualizovány s dokončením nového systému.

Pokud byste narazili na zapomenutý termín supermasters kdekoliv jinde, upozorněte mě prosím.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron