Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 2 z 2  [ Příspěvků: 27 ]  »

24 zář 2010 16:28

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Děkuji za podněty, nicméně hledáme něco skutečně jednoduchého. Ne totální přejmenování, po kterém se budou muset přepsat všechny materiály, kde se dané slovo vyskytuje ani změnu systému, ten současný byl dlouhodobě laděn a funguje dobře.

Jde o to najít vhodná synonyma, takže pokud by někde zůstal současný název, nezpůsobilo by to problém. Směr, kterým bych si představoval vést úvahy, je následující:

1. ponechání fráze "národní žebříček". To jasně vystihuje, že se jedná o dlouhodobou republikovou soutěž. Slova jako liga apod. asociují kolektivní soutěž a neříkají nic o rozsahu soutěže (že je celorepubliková).

2. Odrazil bych se od výrazu 12-měsíční národní žebříček (to by mělo být zcela výstižné) a hledal dostatečně odlišný výraz k žebříčku počítaného za danou sezónu.

Zatím nejvýstižnější, co mě napadlo, je sezónní národní žebříček (slovo "sezónní" jasně definuje časový úsek, za který je žebříček počítán, "národní žebříček" pak jasně říká, co je počítáno). Pokud bych to tedy zjednodušil, otázka zní, zdali někdo z nás zná výstižnější synonymum pro slovo "sezónní".

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

24 zář 2010 18:34

Offline
Registrován: 14 zář 2010 11:35
Příspěvky: 61

Vrátil bych se k návrhu "Národní žebříček 2011" a pouze "Národní žebříček" pro plovoucí. Číslo ročníku by se dalo v SŘ určitě ošetřit nějakou formulací typu "Národní žebříček - rok"


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

15 říj 2010 18:45

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Mě se slovo "průběžný" v dosavadním použití nelíbí, protože toto slovo znamená, že něco probíhá a to stále. Takže plovoucí žebříček bych přejmenoval na průběžný, protože probíhá po celý rok a plovoucí je něco, co se udrží na hladině. Na žebříček se to moc nehodí. A ten roční by se mohl jmenovat sezonni. Vždyt i v soutěžním řádu v čl.4.4 se píše kdy začíná a kdy končí kuličková sezona.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

15 říj 2010 21:24

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Pavel Zoufalý píše:
Mě se slovo "průběžný" v dosavadním použití nelíbí, protože toto slovo znamená, že něco probíhá a to stále. Takže plovoucí žebříček bych přejmenoval na průběžný, protože probíhá po celý rok a plovoucí je něco, co se udrží na hladině. Na žebříček se to moc nehodí. A ten roční by se mohl jmenovat sezonni. Vždyt i v soutěžním řádu v čl.4.4 se píše kdy začíná a kdy končí kuličková sezona.


Oba žebříčky probíhají úplně stejně, jen jeden probíhá od jiného data. Chtělo by to slovo, které charakterizuje dané období (např. 12-měsíční pro ten za posledních 12 měsíců).

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

07 lis 2010 14:43

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Koukám, že výsledky průzkumu taky žádné rozumné řešení nepřinesly - u plovoucího žebříčku je to většině jasné, hodně lidí je tam také pro 12-měsíční (tento výraz by asi byl jasný i těm, kterým je jasný výraz "plovoucí"). U průběžného žebříčku se nejvíce lidí přiklonilo k verzi, u které jsem o několik zpráv výše vysvětloval, proč je nepoužitelná (obsahovala v názvu konkrétní rok).

Vzhledem k tomu, že uplynula dostatečná doba, aby někdo přišel se životaschopným nápadem, pomalu bych celou věc uzavřel. Doporučoval bych tedy se domluvit, zdali ponechat raději současné názvy nebo použít průběžný národní žebříček/12-měsíční národní žebříček.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

07 lis 2010 15:04

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Pro mne jsou názvy žebříčků nyní jasně srozumitelné a myslím, že je zbytečné je měnit.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

11 lis 2010 19:11

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Asi se v tom už většina hráčů dostatečně orientuje, tak bych (minimálně pro příští rok) nic neměnil. Uvidíme, co přinesou dny další.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

12 lis 2010 00:08

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Asi tak jak píše Pavel. Uvidíme ve dnech dalších. Pokud se někdo najde, komu to nebude jasné, tak možná přijde i s novým jménem pro tyto žebříčky. A hned bude řešení na světě. Tak bych se nechal překvapit.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

12 lis 2010 08:43

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 08 bře 2009 15:15
Příspěvky: 544
Věk: 61
Bydliště: Praha

Kdybych byla nováček a nakoukla na žebříčky,tak by mi možná bylo jasné,kdybych viděla:
"Aktuální žebříček 2011" a "Plovoucí žebříček - pro pořadatele."


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

04 led 2011 00:23

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Asi tak jak psal Martin, tak bych to moc neřešil. Ten koho to zajímá se buď může zeptat a nebo to s největší pravděpodobností pochopí sám. Hráč, který kuličky hraje poprvé, se o to nejspíš ani nebude ještě zajímat a ti co hrají již delší dobu, to pochytí v průběhu turnajů.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

04 led 2011 09:12

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

I tenhle problém bych považoval vyše uvedeným Martinovým příspěvkem za vyřešený. Jen bych se přikláněl k ponechánání slova "plovoucí" - tím je jasně zřejmé, že nejde o žebříček aktuálního roku, ale o pořadí posledních dvanácti měsíců ode dne zveřejnění.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

04 led 2011 20:20

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Všichni 4 členové výkonného výboru, kteří jsou aktivní ve fóru, se shodli na uzavření tohoto tématu a ponechání současných názvů. Vlákno tedy přesouvám mezi vyřešené. Všem děkuji za snahu a hurá k řešení důležitějších věcí :)

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 2 z 2  [ Příspěvků: 27 ]  »

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron