Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 2  [ Příspěvků: 20 ]  »

28 črc 2010 15:50

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Zaznamenal jsem více názorů ohledně počtu Masters turnajů a na základě toho předkládám k diskuzi návrh na jejich zvýšení na 10 za rok. Jak známo, do žebříčku se započítává 6 turnajů Masters ze stávajících 9. Ovšem 9. turnaj je už jen pro 12 nejlepších kuličkářů, takže ostatní hráči mají k dispozici de facto pouze 8 turnajů. Může se lehce stát, že se někdo z různých příčin nemůže zúčastnit 3 turnajů a i když si jinak vedl dobře, je již bez šance na umístění mezi nejlepšími. Konečně i v případě účasti v 6 turnajích si nemůže dovolit jediný slabší výsledek. Domnívám se, že toto navýšení termínová listina unese a celkově to přispěje k spravedlivějšímu průběhu celé sezóny. Rád zde zanamenám vaše vyjádření a argumenty pro i proti tak, aby bylo případnou změnu možno uskutečnit již od příštího roku.
Možnost se vyjádřit k tomuto tématu je avizovaný počet dní, tedy minimálně do konce listopadu.

[1.12.2010/6.12.2010]


Naposledy upravil leos.kofron dne 17 srp 2010 20:31, celkově upraveno 1

Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

28 črc 2010 22:03

 
Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 08 bře 2009 15:15
Příspěvky: 544
Věk: 61
Bydliště: Praha

Souhlasím s navýšením Masterů. :wink:


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

28 črc 2010 22:24

 
Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Ahoj Leoši. Navýšení by nemuselo být vůbec od věci, ale nevím, jestli v tom není nějaký háček. Jinak jsem taky pro. :)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

08 srp 2010 16:12

 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Zvýšení počtu Masters na 10 si myslím, že je v principu rozumné řešení. Určitě lepší, než třeba započítávat jen 5 turnajů místo současných 6. Pokud by bylo možno lusknutím prstu bez jakýchkoliv komplikací k této změně přistoupit, neměl bych s tím v podobě, jak je návrh formulován, problém.

Pokud si řekneme, že chceme jít touto cestou, doporučoval bych návrh schválit podmíněně - tzn. že bude od příští sezóny platit za předpokladu, že se podaří zajistit bezproblémové fungování tohoto modelu. Tím mám na mysli zejména 2 věci:

1. Výpočet národního žebříčku. Současný software jsem vytvářel tuším někdy v roce 2008, kdy jsem se z nuly v potřebné míře naučil c++ a program vytvořil. Vývoj trval několik měsíců a v poslední době vývoje na netu nebyly aktualizovány žebříčky (které se do té doby dělaly velice složitě v excelu), takže tu byl velký tlak na rychlost dokončení. Z toho důvodu se nestihly dodržovat některé dobré programátorské zásady, např. aby počet započítávaných turnajů byl někde v konfiguračním souboru jako snadno změnitelná konstanta, která může být pro různé roky jiná. Takže změna počtu Masters by nebyla sranda na jedno odpoledne.

Řešení: Je samozřejmé, že současný software vyžaduje upgrade. Vzhledem k tomu, že i s tímto programem je stále docela časově náročné zpracovávat současný počet výsledkových listin, rozhodl jsem se program udělat v PHP (pro neprogramátory - prostě napíšete výsledky na internetovou stránku v členské sekci a ono se to nějak spočítá, udělá se výsledková listina, žebříčky a tak). V posledních měsících se mi podařilo naučit PHP na rozumnou úroveň, díky níž věřím, že bych takový systém včetně všech dalších plánovaných vychytávek, které by měl mít, mohl dokázat naprogramovat v horizontu několika týdnů. Pro takovéto projekty je ideální období po sezóně, kdy se tomu budu moct naplno věnovat, takže bližší informace o stavu projektu budu schopen podat nejdříve začátkem příštího roku.

2. Organizátor turnaje. Na příští rok je tu kandidát na pořádání Mistrovství ČR (HVS Rakovník), takže by teoreticky mohlo být možné, aby kromě Mistrovství světa nebyla na žádném jiném turnaji potřeba má přítomnost jako organizátora. V poslední době mámě dost výborných pořadatelů a naopak nám hodně chybí práce v propagaci našeho sportu. Moje snaha pro příští rok je taková, aby se tohoto potenciálu maximálně využilo a já nemusel u ničeho krom Mistrovství světa být, což by byl jeden z kroků, který mi umožní mít více času na to, co moc lidí dělat nechce. Pro desátý nároďák bych tedy byl v případě, že se pro něho najde pořadatel, který se nebude jmenovat Petr Šejba :)

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

11 srp 2010 14:18

 
Offline
Registrován: 07 srp 2009 18:57
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Jak psal Leoš. V současné době je pro všechny hráče pouze 8 Masterů, z kterých se do národního žebříčku započítává 6. Je tedy vysoce pravděpodobné, že spousta hráčů neodehraje 6 Masterů dobře, či dokonce na některých bude chybět. Jsem rozhodně pro zvýšení Masterů. 10 Masterů by asi bylo ideální, více je otázkou názoru. Kuličky hrajeme zhruba od března do října, čili cca 8 měsíců. Musíme tedy brát v úvahu jak často by byly Mastery. Co se týče mé osoby, tak bych se chtěl příští rok více účastnit na pořádání turnajů včetně Masteru.

Chápu, že pro Petra to bude znamenat daleko více práce s vývojem programu na výpočet národního žebříčku. Je tedy také na něm, aby odhadl, zdali to zvládne. Bohužel programovat neumím, abych Petrovi pomohl.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

13 srp 2010 11:43

 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Už si to moc dobře nepamatuju, ale mám zato, že tam je někde 6 masters natvrdo daných u průběžného NŽ (na více místech v kódu který má řádově tisíce řádků) a u plovoucího to musí být nutně řešeno zlomkem, protože v některých částech sezóny spadá do období posledních 12 měsíců více a někdy méně než 6 Masters. Proč to není děláno stejně u obou žebříčku si nepamatuju krom faktu, že jsem k tomu měl určitě nějaký důvod, být to oboje steně časově náročné, tak průběžný udělám stejně jako plovoucí.


Martin Dostál píše:
Co se týče šéfování v programu při navýšení počtu masterů z 9ti na 10 si nějak nedovedu představit co by se muselo v programu nově napsat, nejsem programátor a vůbec do toho nevidim, ale logicky bych předpokládal, že tam musí být nějaká podmínka "počítej mi max 6 masterů + 6 openů, v případě že jsou nějaké mastery horší jak openy dosaď za master open, ale stále se drž podmínky max 12 turnajů a je jedno jestli za dosavadní rok a nebo průběžně" a tudíž by nemělo vadit jestli je celkový počet masterů 9 nebo 10. Sice je napsáno v pravidlech, že se počítá max 2/3 masterů, ale při téhle podmínce by to určitě dělalo blbosti, protože třeba 2/3 ze 7 nejsou celé číslo.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

16 srp 2010 22:49

 
Offline
Registrován: 07 srp 2009 18:57
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Jen bych to poopravil. Já jsem tedy myslel asi jako ostatní, zvýšení 8 masterů mimo turnaj mistrů na 10, tudíž by bylo 11 masterů s turnajem mistrů. A nebo turnaj mistrů udělat již bez bodování jako odměna pro 12 hráčů, jak psal Martin. Zvýšení masterů rozhodně pomůže k vyrovnanějším výsledkům a většímu boji.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

16 srp 2010 23:45

 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Když už tu řešíme počet Masters, ještě bychom se měli pobavit o jejich termínech - v obecné rovině. Další turnaj(e) bychom chtěli o prázdninách, kdy je zatím jeden + MS nebo další nároďák v době prázdnin je moc? Jak jsem na to od oka koukal, 1 turnaj navíc by se vešel na začátek září a přitom by stále platily cca 3-týdenní rozestupy mezi nimi.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

16 srp 2010 23:49

 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

K tomuto bodu nechť se prosím ostatní diskutující též vyjádří, jak to kdo myslel :)

Jakub Fuss píše:
Jen bych to poopravil. Já jsem tedy myslel asi jako ostatní, zvýšení 8 masterů mimo turnaj mistrů na 10, tudíž by bylo 11 masterů s turnajem mistrů. A nebo turnaj mistrů udělat již bez bodování jako odměna pro 12 hráčů, jak psal Martin. Zvýšení masterů rozhodně pomůže k vyrovnanějším výsledkům a většímu boji.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

17 srp 2010 12:57

 
Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Též bych se přikláněl k navýšení Masters turnajů o pouhý jeden, tedy na 9 + 1 (turnaj Mistrů)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

17 srp 2010 13:08

 
Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 kvě 2010 18:07
Příspěvky: 130
Věk: 44
Bydliště: Vratimov

Když se ale podívám do termínovky vychází mi Masters 27.3., 17.4., 9.5., MČR (červen), 19.6., 14.8., 11.9., 16.10., a turnaj mistrů. Turnaj mistrů bych zde vůbec nemíchal (podobně jako v tenise pro njlepší hráče roku). Tak vychází že v červenci není Masters, ale pouze MS- které se nezapočítává. Tím by došlo k navýšení pouze o 1 turnaj. Ještě se chci zeptat pořádání MČR a Turnaje mistrů se střídá, nebo jsou pořád tamtéž. O Turnaj mistrů mám příští rok velký zájem šlo by o velkou propagaci na Ostravsku.


Naposledy upravil davidbohm dne 17 srp 2010 13:18, celkově upraveno 1

Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

17 srp 2010 13:12

 
Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 22 zář 2009 18:49
Příspěvky: 63
Bydliště: Praha

Já si myslím, že navýšit o 2 turnaje není špatný nápad, protože každý se na všechny turnaje Masters nedostane, nebo se mu nezadaří .... jak už bylo napsáno výše. Ještě chci podotknout, že MS, MČR dvojic a žen není bodované, takže co se týče bodů do žebříčku a vyrovnanosti se nic nemění. Můj názor je, že bych klidně 2 přidala. Jeden toho moc neřeší. Petra


Nahoru Nahoru
  Profil ICQ 
 

#

17 srp 2010 13:57

 
Offline
Registrován: 01 zář 2009 13:10
Příspěvky: 51

Nějak si nedovedu představit na tak málo času tolik důležitých turnajů. Jak už psal Martin, 7 měsíců (červenec zůstává volný krom MS z důvodů dovolených) a 15 turnajů. Nejde o to že MS , MČR dvojic, juniorů a žen, nejsou bodované, ale jde o to, že je někdo musí uspořádat, najít si na to čas, a spoustu hráčů se jich chce zůčastnit raději než běžných openů a staví je na úroveň turnajů masters.
Taky si myslím, že ten, komu jde o body, umístění a staví kuličky do první řady svých zájmů si ten čas na několik masterů (alespoň většinu z nich) dovede najít a přizpůsobit tomu své volno. Proto souhlasím s navýšením pouze o 1 turnaj.

To Baracnici: Vy si dovedete představit jak 12 lidí - převážně pražských cestuje přes celou republiku kvůli turnaji mistrů ? Já moc ne.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

17 srp 2010 15:25

 
Offline
Registrován: 07 srp 2009 18:57
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Uvědomuji si, že při navýšení 2 masterů možná nastane problém, kdy je pořádat. Ale na druhou stranu navýšení jednoho masteru se navrhované vylepšení moc neprojeví. V tom případě bych udělal 9 masterů + turnaj mistrů, ale započítávejme třeba jen 5 masterů. Když si uvědomíme kolik je openů (v současné chvíli přes 50), tak u masterů je menší možnost si "vylepšit" master oproti openu. Ale je zajímavé, že se najde čas na pořádání přes 50 openů a na více masterů ne.

Ohledně turnaje mistrů ve Vratimově: Prosím, založme raději nové vlákno na toto téma, ať se do toho nezamotáme. Každopádně si nemyslím, že by bylo ideální pořádat turnaj mistrů ve Vratimově. Je větší pravděpodobnost, že v první desítce budou pražští hráči než hráči z Moravy. Nic osobního. Nedovedu si tedy představit, jak se hráči z první desítky, kteří jsou z Prahy či okolí, se přesouvají přes celou republiku. Udělejme třeba jeden master ve Vratimově, protože i ten se dá hodně propagovat a účast hráčů bude velká.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

17 zář 2010 16:38

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Martin mě informoval, že podle průzkumu provedeného na nedávných turnajích je drtivá většina hráčů pro přidání 1 turnaje Masters. Jak jsem mluvil s většinou z vás z výkonného výboru, mám za to, že na to máme podobný názor.

Protože však není jisté, zdali se do příští sezóny podaří softwarově zajistit výpočet žebříčku s vyšším počtem Masters, předkládám návrh totožný s Leošovým, pouze s tím rozdílem, že bude-li schválen, bude usnesení platit od okamžiku softwarového zajištění výpočtu národního žebříčku.

V rámci rozpravy bych poprosil o názor i Leoše - pokud souhlasíš s touto formou návrhu, je tu možnost pro zjednodušení stáhnout Tvůj původní návrh a hlasovat pouze o tomto jednom.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 2  [ Příspěvků: 20 ]  »

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron