Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 2  [ Příspěvků: 20 ]  »

27 črc 2010 22:19

 
Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 22 zář 2009 18:49
Příspěvky: 63
Bydliště: Praha

Ahoj,
já si myslím, že finanční odměny na kuličkových turnajích rozhodně vhodné nejsou. Jde tady přece o kuličky, o hru, všem pochopitelně o body,....nejde tady o žádný vrcholový sport,. Nehledě na to, že kuličky hrají i děti a nemyslím si že je dobré je motivovat penězi. A nejen je, pochopitelně.
Petra


Nahoru Nahoru
  Profil ICQ 
 

#

27 črc 2010 23:22

 
Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Tak to je zajímavá myšlenka. Právě na tuto otázku, jsem musel nedávno odpovídat. Byl jsem tázán, jestli na MS byly za umístění na stupních vítězů, dány i finanční ohodnocení. Když odpověděl, že ne a že to hrajeme spíš pro radost, tak jsem cítil trochu údiv ze strany tazatele.
Jaký je tedy můj názor. Rozhodně bych nebyl pro finanční odměny u turnajů masters, natožopen. Když už peníze, tak na svět. Kdo ví, možná by to přilákalo někoho ze zahraničí.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

08 srp 2010 16:32

 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Nějak mi nejsou jasné ty přetrvávající negativní reakce na finanční odměny - kolik tu máme turnajů, kde nějaké finanční odměny jsou? :)

Ale vážně - tenhle námět mě dost překvapuje, protože v průběhu let se vždycky občas někdo objeví s myšlenkou, jestli by nebylo dobré udělat nějaký turnaj s finančníma odměnama. Pokud v tomto směru budu hledat pro a proti, napadá mě toto:


Argumenty pro finanční odměny:

1. Vzpomínám si na období, kdy jsem byl teenager a věnoval se jednomu menšímu sportu, kde finanční odměny nikdy nebyly. Pak se objevila soutěž, kde se závodilo řádově o pár tisícovek rozdělených mezi 6 nebo 10 nejlepších. V mých očích to tenkrát dodalo té soutěži prestiž a člověk se rád účastní prestižních soutěží. V kuličkách jsem ze zastánců finančních odměn měl vždy pocit, že jim jde právě o tento efekt. Nemyslim, že by někomu rozumnému mohlo jít jen o ty peníze, když by dotyčný šel v sobotu místo na kuličky do práce, tak na tom nejspíš bude finančně lépe než vítěz turnaje.

2. I když to každého nepotěší, nikomu přece neublíží, že někdo vyhraje peníze.


Argumenty proti finančním odměnám:

1. Obava, aby hra o peníze neohrozila ducha fair-play na turnajích. Obava jistě pochopitelná, otázkou zůstává, jestli krásný pohár nebo jiné hezké ceny nejsou větší motivací a zdali přináší tento negativní efekt.

2. Hráč může chtít tento sport provozovat tak, že na tom prostě nechce vydělávat.


Možné řešení:

Finanční odměny neřešit, ponechat je jako doposud jako možnou alternativu s vědomím, že tu není žádný trend, který by naznačoval, že tyto odměny budou na turnajích časté. Pro ty, kteří nechtějí mít pocit, že hrají pro peníze, se nabízí v případě výhry několik možností - mohou výhru nepřevzít, poslat třeba na charitu (což už pak celou věc staví do nové roviny) nebo třeba věnovat na kuličkový sport.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

11 srp 2010 16:30

 
Offline
Registrován: 07 srp 2009 18:57
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Kuličky hrajeme celou tu dobu pro radost a mělo by to tak zůstat. Jsem zastáncem nedávat finanční odměny. Povede to k mnoha negativním efektům. Jak psal Petr, lidé by mohli přestat hrát fair play. Najde se několik lidí, kteří jsou otrávený, když turnaje vyhrávají hráčí z předních příček žebříčku. Když by začaly být finanční odměny, tito lidé by začali brblat ještě více a možná i ošklivěji. Další fakt je, že peníze nejsou dobrou motivací pro juniory. Mělo by to zůstat u cen, hlavně pohárů, které jsou hezkou vzpomínkou. Peníze si nevystavíte.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

11 srp 2010 18:32

 
Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Ahoj Jakube. Jak jsi psal, "Další fakt je, že peníze nejsou dobrou motivací pro juniory." tak ani nevím, jestli by jsi mohl podle zákona juniorům i peněžní výhru dát. Je fakt, že to možná vnese do hry trochu nevole, ale proč to nezkusit. Za vyzkoušení nic nedáš. :wink:

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

11 srp 2010 18:52

 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Na tohle bacha, upozorňoval na to Míra, kdybyste někdo na turnaji měli jako ceny peníze, alkohol apod., pokud to vyhraje neplnoletý hráč (tady neplatí kategorie juniorů do 12 let), je třeba to předat jeho rodičům.

Martin Adamec píše:
Ahoj Jakube. Jak jsi psal, "Další fakt je, že peníze nejsou dobrou motivací pro juniory." tak ani nevím, jestli by jsi mohl podle zákona juniorům i peněžní výhru dát. Je fakt, že to možná vnese do hry trochu nevole, ale proč to nezkusit. Za vyzkoušení nic nedáš. :wink:

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

11 srp 2010 18:57

 
Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Přesně tohle jsem měl namysli. Díky Petře.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

20 srp 2010 16:34

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 14 říj 2008 20:54
Příspěvky: 28
Věk: 54
Bydliště: Rakovník

Ahoj všichni. Úplně bych nezatracoval možnost být oceněn v turnaji Masters finančně. Jak už někteří psali jde o trochu jinou motivaci. Martin obohatil mateřský klub a jsou na řadě i jiné možnosti...např.pokrytí částečných nákladů na turnaj klubu, který se turnaje účastnil. Na druhou stranu je lepší dostat peníze, než nějakou nepotřebnou věc..další žehličku či rychlovarnou konvici.. :-)
Možná by nebylo špatné finančně odměňovat na turnajích Masters vítěze klubové soutěže, aby se všichni co nejvíce snažili o co nejlepší výsledek a snažili se do klubu přitáhnout více hráčů, kteří budou jezdit na turnaje.
Míra


Nahoru Nahoru
  Profil ICQ 
 

#

20 srp 2010 17:50

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

U finančních odměn je problém v tom, že hráči co nejsou na topu, nebudou chtít platit za turnaj víc peněz, protože přece nebudou sponzorovat turnaj, který stejně nevyhrajou. A co by z toho tedy měli. Jedině to rozhodit mezi skupiny, ale i tam vidim stejný problém. Já sám vidím na sobě, že lepších hráčů je víc než dost a proto nemam důvod někomu připlácet. Protože, kdy se mi podaří něco vyhrát? Možná už nikdy.
Nejsem proti, ale asi to moc dobra nepřinese.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

21 srp 2010 22:00

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Ahoj všem,
argument proti finančním odměnám: peníze kazí charakter.
argument pro finanční odměny: o peníze jde vždy až na prvním místě...
A teď můj názor: myslím, že finanční odměny na turnajích není cesta, kterou bychom se měli ubírat. Kromě všech výše uvedených důvodů je třeba vzít do úvahy, že stane-li se to pravidelnou zvyklostí, budou k tomu jaksi proti své vůli nuceni i další pořadatelé, aby to nevypadalo, že zrovna oni chtějí hráče nějak ošidit. Zároveň tím bude i logicky vyvíjen tlak na zvyšování startovného atd... Nejsem v zásadě proti, objeví-li se něco takové jako zpestření jednou či dvakrát do roka, ale je fakt, že prachy dokážou dost nabourat vztahy i mezi nejbližšími a možná bychom si takhle zadělávali na poněkud zbytečné problémy.


Naposledy upravil leos.kofron dne 22 srp 2010 23:37, celkově upraveno 3

Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

21 srp 2010 22:44

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Jedna technická - nekazí, nýbrž prověřují ...v mnoha případech jsem měl možnost se o tom přesvědčit :)

leos.kofron píše:
argument proti finančímí odměnám: peníze kazí charakter.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

21 srp 2010 23:12

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Jak psal Leoš, tak peníze mnohdy můžou narušit dobré vztahy. Tudíž, máme zapotřebí dávat pěněžní výhry? Já mam největší radost, když na turnaji vyhraji medaili a nebo pohár. To si doma vystavím a vždy, když se na to podívám, tak mi to ten turnaj připomene. Samozřejmě, že peníze mam rád, ale nejsou tu tak podstatné.
Míra má sponzory, kteří mu dodávají ceny k výhrám. I jen to, nám udělá radost. A nebo když Pavel dá každému vybrat z mnoha maličkostí. Peníze jsou pomíjivé. Mohu s nima naložit mnoha způsoby. Dobře nebo špatně. Nejlepší se zde naskýtá - na dopravu, nákup kuliček, mohu je vložit do cen ( peníze ) atd....
Tak bych položil otázku: "Kdo chce peněžní výhry?" Tím by jsme se asi měli zabývat jako první. Pak kdyžtak popřemýšlet, na co ty peníze využít.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

22 srp 2010 14:16

Offline
Registrován: 27 črc 2010 21:27
Příspěvky: 45
Bydliště: PRAHA - Modřany

Ahoj milí kuličkáři,vzhledem k tomu,že obsáhlá debata o finančních odměnách se mě/hlavně skrze mého juniora Martina/dost dotýká,chtěl bych k tomu napsat můj postoj i názor i když dlouho ještě neplnoletého syna. Tak já osobně sdílím názor,že finanční hotovost nesmí přesáhnout únosnou mez/Cholín byl v mezích té horní hranice/ a neměla by se stát žádným pravidlem.V kategorii jiniorů do 12 let je zpravidla vždy přítomen dospělý doprovod,proto v zástupném převzetí financí či alkoholu nevidím problém.Horší je,jak citoval Petr předání v kat.pro kuličky dospělých,avšak neplnoletých!Potom je třeba podmínit předání na místě či následně výhradně plnoletému zástupci.A co se týká mého dítěte/píšu v zastoupení-je na sportovním kempu/,on osobně sdílí mé názory.Jak sám spontánně řekl,vrátilo se nám startovné.Bylo to v nadsázce a přiznám se,že v té atmosféře vyhodnocení nám unikl úplně fakt,že mi kluk dosáhl na nějakou fin.odměnu a kdyby mě Ondra nepovolal pro převzetí v zastoupení tak jsme odešli plně spokojeni s umístěním,body a věcnými odměnami. Jinak mi právě nyní nad touto problematikou napadá další varianta,která byla praktikována u Martina ve sport.klubu a vlastně obdobou našeho tématu.Když se totiž kluk stal na prestižním turnaji bohatě sponzorovaném nejlepším brankářem,tak kromě medaile a sošky za titul obdržel nikoliv fin.hotovost,ale poukázku v hodnotě 1.000,-Kč na nákup sport.vybavení dle vlastní úvahy.Tyto poukázky mohou mít různou formu/nákup v Bille,marketech,relax-centrum,masáže,aj./a mohli by obohatit formu ocenění na stupních nejvyšších,bez té příznačné zášti nad"vyhranýma prachama". Pozdrav všem Ben+Martin Mišovičovi


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

07 lis 2010 15:02

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Výsledky Martinova průzkumu jasně hovoří o neoblíbenosti finančních odměn na turnajích:

Jste pro finanční odměny na turnajích?

Rozhodně ano.............Spíše ano...........Nevím, je mi to jedno.........Spíše ne...........Rozhodně ne
.........4..........................8...........................17............................24....................19.........

Řešení, která mě tedy napadají:
1. Natvrdo zakázat finanční odměny.
2. Neřešit to, problém se vyřeší zavedením limitu na startovném.
3. Řešit to v rovině "nepsaných pravidel" - tzn. doporučení pro pořadatele, etický kodex

Hlouběji k bodu 2:
Z poznámek pod průzkumem i osobní komunikace vidím jako jeden z hlavních problémů obavu, že s finančními odměnami bude souviset i vyšší startovné. To případné limity řeší. Na druhou stranu to nijak neřeší další často zmiňovaný argument - že prostě vadí peníze jako takové.

K bodu 3:
Jedná se o otázku, kterou někteří mohou vnímat jako záležitost etiky. Proto tu zmiňuji možnost řešit celou záležitost na této úrovni.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

07 lis 2010 15:10

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Sám za sebe jsem proti finančním odměnám. Jednak by to nejspíše zvýšilo cenu startovného a za druhé, jelikož v poslední době vyhrávají převážně stejní hráči ( nic proti nim nemám ), tak nevidím důvod, proč bych je měl totuto cestou sponzorovat. A navíc by to mohlo nováčky či méně kvalitní hráče odradit od těchto turnajů.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 2  [ Příspěvků: 20 ]  »

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron