Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 2  [ Příspěvků: 21 ]  »

27 črc 2010 22:33

 
Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 22 zář 2009 18:49
Příspěvky: 63
Bydliště: Praha

Tady nejde o nastavení laťky, evidentně ji každý má jinde a VV s tím těžko něco udělá. Nejde ani o 70 či 100 Kč za vstupné (samozřejmě záleží na cenách-medaile či poháry-to je potom rozdíl), a kdo si chce jít zahrát, tak ho tyto částky nepoloží, ale spíš si myslím, že jde o proncip. Když může někdo udělat turnaj za 30 Kč a netratí, nevidím důvod, proč jiní by se měli tímto způsobem obohacovat na druhých. Petra


Nahoru Nahoru
  Profil ICQ 
 

#

27 črc 2010 23:07

 
Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Ahoj. Co se týče ceny turnajů, tak podle mě je na každým, jaké si udělá meze. Vždy je na pořadateli, jak si cení dotyčný turnaj. To že Ondra udělal turnaj za 70,- bylo jeho svobodné rozhodnutí a riskoval tím, že mu tam přijde málo hráčů ( to se i stalo ). A že to vzal spíše formou reklamy, to je pouze jeho věc. Nikdo nikoho nenutí, si jít na ten turnaj zahrát. Nebylo však dobré, že tento turnaj byl zařazen před první ohlášený a propagovaný turnaj. Někdo si může vybrat ceny za 300,-, ale někdo dá za ceny mnohem víc a ve finále za ceny tratí. Tento případ jsem několikrát viděl u Karla. Asi i proto, neděláme v Plzni moc turnajů.
Ale to je zase něco jiného. Je na každým, jak pojme turnaj a co chce tomu obětovat. Někdo se hold na to dívá z pohledu obchodníka. Já kuličky hraju pro radost, a tak mi je jedno, jestli se na nich někdo chce trochu obohatit. Hlavně, když si dobře zahraji. A co se týče Ondry, tak byl pokud se nemýlím v mínusu. Tohle je záležitost u které se můžeme rozčilovat, ale já ji házím za hlavu. Nejspíš tím někoho zklamu, ale jak říkám, je to na každým, jak se k tomu postaví. Nezlobte se na mě, nejsem ani pro, ale ani proti. S pozdravem Martin


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

28 črc 2010 00:33

 
Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 22 zář 2009 18:49
Příspěvky: 63
Bydliště: Praha

to Martin Adamec: Tady nejde ani o Ondru, ani o nikoho jmenovitě. Jde o to, že je to sport, a není na vrcholové úrovni, takže si myslím, že není na místě se na tom obohacovat. To se mi v tomto případě zdá nesportovní. Všichni to chodíme hrát pro radost, pro body....Není třeba platit halu či sál jako třeba squash, bowling.....atd, kde je vstupné jasně vyšší. Tady se hraje venku na hlíně takže mi vysoké vstupné přijde jako rejžování peněz do kapsy vlastní.


Nahoru Nahoru
  Profil ICQ 
 

#

28 črc 2010 10:43

 
Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

V tom máš určitě pravdu, ale kdo ví, kolik dotyčný pořadatel, do toho investoval peněz. Někdo má ceny dražší a někdo levnější. Pokud budu dávat jen diplom, tak určiě nepotřebuji vysoké startovné, ale když budu kupovat poháry a drobné ceny, tak to naskáče. Každý pořadatel by však měl mít rozum a turnaj nepředražovat.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

28 črc 2010 12:20

 
Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 08 bře 2009 15:15
Příspěvky: 544
Věk: 61
Bydliště: Praha

Startovné - Ano,ať si vybírá každý,co chce.Stejně to pak je vidět na připravených cenách a až teprve potom se dá o člověku říct,zda se chtěl obohatit a nebo si chtěl malinko pomoct k útratě,co za ně dal.A když se to někomu zdá přemrštěné,tak se prostě příště nezůčastní. Páč se to bude stejně pravděpodobně opakovat.Já hraji kuličky také ze zábavy,ale upřimně napíšu,že ceny mám ráda.A když už stojí za to,tak mi není vůbec líto vyššího vstupného. (Pochvala Mirkovi Tlustému - je bezkonkurenční a za normální vstupné).


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

28 črc 2010 15:30

 
Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Startovné by se asi nemělo nijak extrémně odchylovat od jeho obvyklých výší, ale samozřejmě záleží na tom, jak je turnaj pojímán včetně cen a odměn. Jestliže například nejbližší Masters v Cholíně počítá (kromě pohárů) i s relativně nemalými pěněžitými odměnami pro medailisty, pak 100,- Kč nepovažuji za přehnané (navíc, ostatní open turnaje v Cholín jsou již bez startovného). Taky je třeba započítat čas a práci, kterou každý s pořádáním turnaje zajisté má. A nemyslím si, že by se snad někdo hodlal tímto způsobem obohatit na úkor zúčastněných. Takže k žádným stanoveným limitům bych se nepřikláněl. Nakonec, je na rozhodnutí každého, zda se turnaje bude chtít zúčastnit či nikoliv.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

08 srp 2010 17:09

 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Já bych záležitost rozdělil do 2 okruhů - na turnaje Open a Masters. Openů je hodně a i kdyby na několika z nich bylo startovné v řádu tisíců, nikomu to neublíží a naopak to hráčům dává lepší možnost výběru. Chci na turnaj s nízkým startovným? Je jich hodně. Chci se účastnit boje o zajímavé ceny za cenu vyššího startovného? Je skvělé, že si můžu vybrat i z takových akcí.

Druhá věc jsou turnaje Masters, kam "se jezdit musí". Pokud tedy člověk chce mít šanci v žebříčku. Tam bych byl ochoten dát hlas nějakému limitu, ale stále bych rád nechal pořadatelům nějaký rozumný prostor pro případ, že se rozhodnou turnaj uspořádat způsobem, který přináší zvýšené náklady (já jsem v kontaktu snad se všemi pořadateli a viděl jsem na vlastní oči, že u těch turnajů s vyšším startovným byli snad všichni v mínusu). Pokud bych tady měl tedy přemýšlet o nějaké hranici, držel bych se v relacích obvyklých v podobných sportech. Podíval jsem se zběžně na větší turnaje v petanque, což je z organizačního hlediska sport s velmi podobnými nároky a vidím tam u nároďáků (prestige) startovné nejčastěji 150 - 200 Kč za osobu, v jednom případě 100 Kč. Tyhle částky ale nikdy na našich turnajích překročeny nebyly, takže zavádění limitů bych doporučoval maximálně jako preventivní opatření.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

08 srp 2010 17:27

 
Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Jak psal Petr o ceně startovného na turnaji masters, tak bych řekl, že tu problematiku přesně vystihl. Jde o to, aby tam někdo neosolil startovné za turnaj a tím několika hráčům neznemožnil možnost startu. Jelikož je masters dobře bodovaný, tak se ho chce každý zúčastnit, ale budu mít na to, když si pořadatel umane, že napálí startovné třeba na 1000,-? Upřímně, já bych tam nejel a tak bych přišel o drahocené body. Protože si každý lehce dovede spočítat, na kolik by ho taková účast přišla. Jen za cestu hráč vysolí nemalé peníze, pokud jede z daleka. A to bych řek, že bohatě stačí. Na druhou stranu, ale vyšším startovným se mohou dát lepší ceny za umístění. A popravdě, koho by nepotěšil velký pohár a ještě něco k tomu. Ale určitě bych byl pro nějakou maximální hranici startovného. Vždyť to hrajeme hlavně pro radost. Aspoň já to tedy pro radost hraju. Za sebe bych navrhoval max. hranici do 250,- a to by už musely být ceny jak víno. :)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

11 srp 2010 16:18

 
Offline
Registrován: 07 srp 2009 18:57
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Každý pořadatel ví, kolik investuje do nákupu pohárů, medailí, cen ad. a chce, aby se mu to minimálně vrátilo. Nikdy se nedá odhadnout, kolik přijde hráčů. Viz příklad včera Martinův turnaj, kdy byl v pracovní den a sešlo se krásných 37 lidí. Nebo Mistrovstí světa jen 26 lidí. Kdo by to čekal? Hrajeme kuličky pro radost a tudíž by se pořadatelé neměli na turnajích obohacovat. Je jasný, že když se dá vyšší startovné, tak se hned lidi začnou ptát proč je to tak vysoké? Na druhou stranu, když budeme pořadatelům nastavovat limity, tak je to může odradit. Chtělo by to najít rozumné meze, v kterých se pohybovat.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

11 srp 2010 18:37

 
Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Já si nemyslím, že by Ondrovo 100,- bylo nějak hodně. Je to takové normální startovné. Ondro nezlob se, že jsme si Tě vybrali jako příklad, ale máš zrovna v nejbližší době turnaj, tak jsme si Tě vzali jako model.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

07 lis 2010 14:24

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Díky Martine za zpracování průzkumu, na jeho základě se vracím ke starším restům jako je tento.

Čísla jsou tedy takováto:

Jste pro peněžní limity vstupného na turnajích Open?
Rozhodně ano.............Spíše ano...........Nevím, je mi to jedno.........Spíše ne...........Rozhodně ne
........14.........................27.............................8..........................14.....................10........

Jste pro peněžní limity vstupného na turnajích Masters?
Rozhodně ano.............Spíše ano...........Nevím, je mi to jedno.........Spíše ne...........Rozhodně ne
........14.........................27...........................8............................15......................9........


Překvapivě se výsledky průzkumu skoro vůbec neliší pro turnaje Open a pro turnaje Masters. V souhrnu 56,16 % respondentů bylo pro a 32,88 % proti s tím, že výrazně více lidí souhlasilo/nesouhlasilo spíše než rozhodně. I když nejsem osobně příznivcem takovýchto návrhů, na základě výsledků tohoto průzkumu si myslím, že bychom měli zpracovat řešení.

Máme tu tedy data hovořící o tom, že je téměř 2x více hráčů, kteří si přejí limity startovného než těch, kteří si je nepřejí. Představu o konkrétních částkách bych doporučil zjistit v průzkumu, který vytvořím v nejbližší době společně s průzkumem týkajícím se pořadatelů Masters pro příští rok.

V souvislosti s limity startovného mě napadá jedna poznámka - pokud budou schváleny, uvedl bych u nich výjimku pro turnaje s dobrovolným startovným - už delší dobu mám v hlavě myšlenku, že ve chvíli, kdy přijdeme na vhodné řešení zastřešení a budou-li na to třeba peníze, jeden ze zdrojů financování by mohl být turnaj Open s dobrovolným startovným. Pokud by se v takovém případě našel dobrovolník, který by chtěl přispět více, než je limit, bylo by hloupé nemoci si je vzít :)

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

11 lis 2010 19:03

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

K této otázce by bylo určitě zajímavé vědět, jak hlasovali lidé, kteří turnaje pořádají a jak hráči, kteří se pouze účastní. Názory těchto dvou skupin se mohou dost podstatně lišit. Na turnaji se totiž dá docela slušně prodělat (naopak to ovšem platí také, ale takovou snahu snad nikdo z nás nemá)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

11 lis 2010 19:53

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Dobrá otázka, chtěl jsem napsat, že Ti vytvořím přístup do administrace online průzkumů a pak jsem si uvědomil, že tahle otázka byla v Martinově offline průzkumu :) Takže když už ta myšlenka byla nesmyslná, tak se aspoň zeptám - kdo z výkonného výboru chcete vytvořit přístup? Výsledky všech průzkumů by měly přijít sem do fóra, ale pokud byste si chtěli prohlížet odpovědi konkrétních cílových skupin, případně sami vytvářet průzkumy, tak se vám přístup bude hodit.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

11 lis 2010 20:17

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Hodit se to může vždycky. Já se v anketách hrabu docela rád :D


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

11 lis 2010 23:20

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Já podobný přehled nepotřebuji. Pro mne jsou stejně zajímavé pouze finanční odměny od 10.000,- EUR výše... :D


Nahoru Nahoru
  Profil
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 2  [ Příspěvků: 21 ]  »

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron