Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 2  [ Příspěvků: 16 ]  »

27 črc 2010 14:52

 
Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 08 bře 2009 15:15
Příspěvky: 544
Věk: 61
Bydliště: Praha

Ano, MS bych udělala jako Master. Aby tam mohl jít kdokoliv ze žebříčku. A nebo ho uzavřít aspoň 50ti človíčky. Pak by nás konečně bylo hodně. :wink:


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

27 črc 2010 23:49

 
Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Aby MS bylo počítáno jako masters, tak by se určitě musely upravit pravidla, co se týče možnosti účasti. Jinak by to bylo ne fair play. Za masters je dost bodů a tak by díky tomu, že může na turnaj jen 30 nej, ostatní přicházeli o body. Ale asi jsem spíš pro nezapočítávání do národního žebříčku. Spíše bych tento turnaj bral jako společenskou událost. Body mohou motivovat jedině naše hráče a to sem cizince nenaláká. Takže já jsem proti.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

08 srp 2010 16:54

 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Myslím, že Martin to vystihl. Návrh v Leošově podání byl motivován tím, že se defacto škrtají jen 2 nejhorší turnaje, pokud se počítají jen ty, na které není třeba kvalifikace. Zařazení Mistrovství světa do žebříčku tedy tento problém neřeší, naopak prohlubuje.

Něco jiného je, když 12 nejlepších si to ještě rozdá mezi sebou po sezóně. Pro ty ostatní to není žádná nevýhoda - ti mají své umístění jisté, nikdo je nemůže předběhnout díky účasti na turnaji mistrů. Pouze těch prvních 12 může malinko zamíchat pořadí mezi sebou.

Naopak zařazení bodovaného nároďáku uprostřed sezóny do termínové listiny znamená jediné - ti, kterým nevyšel začátek sezóny, budou v nevýhodě a v jejím zbytku by to ještě hůře doháněli.

Vezmeme-li v potaz, že i letošní vítěz Mistrovství světa se na turnaj nekvalifikoval a startoval hlavně z důvodu bídné zahraniční účasti na divokou kartu, jasně vidíme, že by se to dotklo i výborných hráčů.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

09 srp 2010 19:43

 
Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Chtěl jsem zaslat sáhodlouhou odpověd na toto téma, ale koukám, že Petr už skoro vše napsal za mne. A naprosto souhlasím s Martinem A. Jsem rozhodně proti zařazení MS do NŽ. Berme tento turnaj jako nejprestižnější záležitost v roce. Ale v současné době bych nebránil rozšíření turnajů masters (ovšem na rozumný počet - max. 12, aby to vyšlo v průměru 1 měsíčně). Existuje už spousta klubů a určitě většina z nich by chtěla nějaký masters uspořádat, takže při větším počtu by měly větší šanci, že se na ně dostane


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

10 srp 2010 10:49

 
Offline
Registrován: 14 lis 2007 09:33
Příspěvky: 183

Jelikož tento příspěvek začal s odkazem na mou osobu, asi bych se k tomu měl také vyjádřit. Vy jste to převedli více méně na téma zda přidat MS k turnajům Masters a také ho tak bodově ohodnocovat do žebříčku.
I když s Vašimi důvody, proč to neudělat nesouhlasím, tak mi šlo hlavně o větší počet turnajů Masters obecně. A teď se již dostávám k tomu, k čemu je vlastně otevřeno nové vlákno od Leoše. Ale napíšu to sem, přepínat nemíním. V podstatě to Leoš napsal vše za mně. Když nepočítám turnaj mistrů, tak je Mastrers turnajů 8 a počítá se 6 nejlepších.
Ve většině sportů se započítává počet těsně nad polovinou. Např. 3 ze 4, 3 z 5, 4 ze 6, 4 ze 7, 5 z 8, 5 nebo i 6 z 9, 6 nebo i 7 z 10 atd.
Navrhuji proto i podobné počty v našem sportu.
Děkuji Vám za pozornost a všem Vám přeji krásný zbytek léta a mnoho úspěchů na dalších letošních turnajích Masters, kterých se bohužel zúčastnit nemohu a proto brojím za změnu systému.
Ahoj Michal


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

11 srp 2010 13:54

 
Offline
Registrován: 07 srp 2009 18:57
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Nemyslím si, že by byl dobrý nápad započítávat MS jako Master. Jsou tu dva problémy.

1.) Jak se budou započítávat zahraniční účastníci? Je pro ně motivující nějaké bodování do našeho žebříčku? Nedokážu si to představit.

2.) Druhý problém je trochu větší. Na MS můžou jen hráči umístění do 30. místa. Ostatní si musí podat divokou kartu, kterou musí schválit VV. Pokud by to byl Master, tak by ostatní hráči ztratili možnost získat body z Masteru. Už máme jeden turnaj (Turnaj mistrů), kam může jen pár lidí a další bych nevytvářel. Přišlo by mi to neférové vůči ostatním hráčům.

Všichni víme, že v současné době je zahraniční účast na MS prakticky nulová. Každý rok přijedou naši známí z Německa, kteří se bohužel většinou umisťují u konce. Dá se vůbec toto považovat za MS? Mě osobně to přijde trochu jako fraška. Honosit se titulem mistra světa, kam přijedou jen 2 lidé z Německa a jinak 30 lidí z ČR, mě neuchvacuje. Vím, že Petr a ostatní lidí dělají pro tento turnaj mnoho. Snaží se jej propagovat, ať už v rádiu či tisku. Bohužel se nám nedaří zvýšit počet zahraničních účastníků. Nastává tedy otázka, zdali má smysl vůbec MS pořádat za těchto okolností?


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

11 srp 2010 18:54

 
Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

" Bohužel se nám nedaří zvýšit počet zahraničních účastníků. Nastává tedy otázka, zdali má smysl vůbec MS pořádat za těchto okolností? "

Jakube. Jen moje domněnka. Pokud by jsme teď zrušili MS, tak se již nikdy nedopracujeme k možnosti, že budeme mít MS s hojnou účastí zahraničních hráčů. Sice jak jsi psal teď je to spíše naše mistrovství, ale kdo ví co může být příští rok. Pokud ho ted utnem, tak se už k tomu nikdo nevrátí a to by byla škoda, kort když se to Petr snaží už tak dlouho rozjet.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

11 srp 2010 19:00

 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Důvody pro pořádání mistrovství světa si zájemci mohou přečíst zde:
http://weblog.kulicky.com/2010/02/14/ak ... dni-scene/

Je jich tam jen pár základních, další by člověk určitě napsal za pochodu, když něco řeší na mezinárodní scéně a každou chvíli vidí, že bez MS by to buď nešlo nebo s mnohonásobně vyšším kvantem práce. Pro pochopení hlavních souvislostí by to mělo být více než dostačující.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

16 srp 2010 22:41

 
Offline
Registrován: 07 srp 2009 18:57
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

admin píše:
Důvody pro pořádání mistrovství světa si zájemci mohou přečíst zde:
http://weblog.kulicky.com/2010/02/14/ak ... dni-scene/

Je jich tam jen pár základních, další by člověk určitě napsal za pochodu, když něco řeší na mezinárodní scéně a každou chvíli vidí, že bez MS by to buď nešlo nebo s mnohonásobně vyšším kvantem práce. Pro pochopení hlavních souvislostí by to mělo být více než dostačující.


Nijak jsem se nechtěl zpochybňovat účel a velkou snahu v propagaci MS. Bylo to spíše řečnická otázka. Mne osobně mrzí, že se neúčastní více hráčů z ciziny. Bohužel víme, že o kuličkový sport není tak velký zájem jako o jiné sporty. Proto tedy doufám, že se to v budoucnu zlepší a bude to opravdové MS.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

13 říj 2010 18:46

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Martine, máš prosím zpracované výsledky průzkumu, kde byla mj. i otázka týkající se tohoto návrhu?

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

13 říj 2010 21:29

Offline
Registrován: 14 zář 2010 11:35
Příspěvky: 61

nebyl jsem osloven, ale ne - tam se hráč musí kvalifikovat formou žebříčkového umístění. znamenalo by to zvýhodnění kvalifikovaných hráčů a co ten nešťastník na 31.místě se ztrátou 30 bodů?


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

13 říj 2010 22:45

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Díky, Martine, musím říct, že mě výsledek průzkumu mile překvapil :)

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

30 lis 2010 22:38

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Hlasuji proti tomuto návrhu.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

01 pro 2010 22:25

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

hlasuji proti


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

01 pro 2010 23:42

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Hlasuji proti.


Nahoru Nahoru
  Profil
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 2  [ Příspěvků: 16 ]  »

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron