Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 2 z 3  [ Příspěvků: 31 ]  »

02 lis 2010 17:54

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Martin Adamec píše:
Bohužel až dnes, se mi povedlo setkat se s Karlem a předat mu dotazníky vytvořené Martinem D..
Proto bych chtěl poprosit ještě s chvilkou strpení. Snad se vyplněné dotazníky ke mě dostanou co nejdříve a já je nějak dodám Martinovi.

Aha, každopádně v průzkumu jde hlavně o procentuální vyjádření názorů na jednotlivé otázky, není to všelidové hlasování, takže bych kvůli jedné anketě nečekal neúměrně dlouho.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

07 lis 2010 17:35

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Zde jsou výsledky Martinova průzkumu:

Jste proti razení(vměšování) se do cizích her?

Rozhodně ano.............Spíše ano...........Nevím, je mi to jedno.........Spíše ne...........Rozhodně ne
........16.........................18..........................12...........................18.......................7........

Celkově z razení při hře hráčská komunita nadšena není, na stole je tedy otázka, jakým směrem se ubírat při řešení problému. V zásadě máme 2 možnosti:

1. Zanesení této problematiky do pravidel
2. Řešit to v rámci "nepsaných pravidel", např. ve formě etického kodexu, jak jsem naznačoval výše, popř. jiným způsobem na podobném principu

Osobně bych se přikláněl spíše k druhé možnosti, svízele první varianty si lze snadno představit při pročtení několika příspěvků tohoto vlákna. Co si o tom myslíte?

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

11 lis 2010 19:08

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Já jsem také pro, aby se to do pravidel nezanášelo. Za chvíli by mohla být takovýmito věcmi úplně zanešená. Ani bych to striktně nezakazoval. Nicméně bych byl pro tu variantu, že pokud si to hráč výslovně nepřeje, tak se prostě radit nebude.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

12 lis 2010 22:13

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Radit by se nemělo, pokud si to alespon jeden z hráčů nepřeje. Pokud by ten druhý poradit chtěl, záleželo by na soupeři, pokud s tím (podle konkrétní situace) bude souhlasit. Nedovedu si představit, že bych při hře nedovolil poradit nějakému nováčkovi, zato si to docela živě dovedu představit u hráčů z první 20 NŽ. Ti už si umí poradit sami :D


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

12 lis 2010 22:28

Offline
Registrován: 14 zář 2010 11:35
Příspěvky: 61

Pavel Zoufalý píše:
Radit by se nemělo, pokud si to alespon jeden z hráčů nepřeje.
pro mě tahle formulace nezní jednoznačně - rozumím tomu tak, že radit se smí, pokud s tím oba souhlasí (a pokud si to jeden nepřeje, tak ne). Pokud to tak je myšleno, vřele souhlasím. A co s těmi, kteří sledují hru a řeší mezi sebou různé možnosti ap.? To je na každém, aby tyto diváky požádal o klid.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

13 lis 2010 11:55

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Lidé přihlížející hře, budou podle mě vždy o hře diskutovat. Ať již jde o hráče, či pouhé kolemjdoucí. Ale spíše mezi přihlížejícími hráči se probírají možnosti, jak se v jaké situaci zachovat a jakou kuličku měl hráč hrát a kterou třeba nechat jako bránicí. Pro hráče to je vlastně i takový trénink. Ale měli by se bavit potichu, aby nerušili a neovlivňovali hrající hráče.
A co se týče komunikace mezi hrajícím hráčem a například jeho týmovým kolegou, tak to bych považoval jako nefér proti druhému hráči. Hra kuliček, je pouze hra těch dvou spolu hrajících hráčů. Tudíž by se do toho neměl nikdo další vměšovat.
Uvedu příklad: Budu hrát s někým hráčsky slabším. Sice bude umět celkem dobře cvrnkat, ale taktiku nebude ovládat a na to bude dojíždět. Pak přijde ( třeba ) Martin Dostál ( nejlepší hráč a taktik ) a začne dotyčnému radit kdy a jak kterou kuličku zahrát. Díky tomu začne dotyčný nademnou vítězit. A zde se naskýtá otázka. Je to fér a nebo ne. Proti komu pak vlastně hraju. Zde je jasné, že toto napovídání mě poškodilo. ..... Tudíž by měl i hráč, který jde radit odhadnout situaci, zdali to je vhodné a nepoškodí s tím výrazně druhého hráče. A nebo se ho i zeptat, jestli může druhému poradit. Jako další možnost je sledování hry a po zápase probrat chyby a třeba si i názorně na důlku nějaké postupy ukázat.
A zase jsem se trochu více rozjel. :-)

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

13 lis 2010 20:23

Offline
Registrován: 14 zář 2010 11:35
Příspěvky: 61

To o té taktice a proti komu hraji můžu potvrdit z jedné vlastní zkušenosti, když můj syn prohrál zápas právě proto, že jsem mu neřekl, že hraje v danou chvíli špatné kuličky (ta rada by jeho soupeře porazila, to mi nikdo nevezme)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

18 lis 2010 18:10

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Ano Radku, přesně takto jsem to myslel. Radit by se mohlo, pokud s tím oba hráči souhlasí.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

16 pro 2010 18:31

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Vzhledem k tomu, že nějaké možnosti sankcionování razení jsou nejspíš za hranicí možností rozumných pravidel, tak zatím nevidím jiné možnosti, než jsem psal výše - celou záležitost buď odložit a řešit později současně s etickým kodexem nebo to zařadit do pravidel (ovšem bez sankcí, takže to tam stejně bude mít jen význam určitého upozornění; možná snad jedině, pokud by to někdo přes upozornění dělal opakovaně, tak by se to potom podle soutěžního řádu mohlo řešit jako nesportovní chování a příslušnými následky pro daného hráče). Pokud jsem nic nepřehlédl, tak tu byly zmíněny 2 základní směry - zakázat natvrdo nebo po dohodě hráčů.

Protože brzy skončí lhůta diskusi a ještě tu nepadl oficiální návrh, o kterém bychom mohli hlasovat, ale zatím vše bylo pouze v rovině nápadů, předkládám tyto konkrétní návrhy. Pokud vás napadne další možnost, kterou byste chtěli zařadit do hlasování, doplňte ji prosím.

Protože aby návrh byl přijat, je třeba nadpoloviční většiny hlasů, doporučoval bych hlasovat vždy pro 1 návrh. Pokud jeden získá nadpoloviční většinu hlasů, není co řešit a byl přijat, pokud žádný z nich nadpoloviční většinu hlasů nezíská, vybíral bych v druhém kole hlasování ze 2 návrhů, které získaly nejvíce hlasů.

Takže konkrétní návrhy:

1. Celou záležitost nyní odložit a řešit později současně s etickým kodexem.

2. Zařazení nového článku 3.18 do pravidel (existující čl. 3.18 a 3.19 přečíslovat na 3.19 a 3.20): Při zápase je zakázáno radit jeho účastníkům.

3. Zařazení nového článku 3.18 do pravidel (existující čl. 3.18 a 3.19 přečíslovat na 3.19 a 3.20): Po dohodě obou soupeřů je zakázáno radit účastníkům daného zápasu.

4. Zařazení nového článku 3.18 do pravidel (existující čl. 3.18 a 3.19 přečíslovat na 3.19 a 3.20): Radit soutěžícím při hře je dovoleno pouze se souhlasem obou účastníků zápasu.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

17 pro 2010 09:49

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

V tuto chvíli bych se přikláněl zachovat se podle bodu 1. Tuhle věc nikdy nebude možnost vtěsnat do nějakých striktně daných ustanovení, leda snad naprostého zákazu jakýchkoliv verbálních i mimických projevů všech zúčastněných v okruhu dvaceti metrů a myslím, ži tím by hra ztratila hodně ze svého půvabu a navíc bych vypadali jako parta hluchoněmých...


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

17 pro 2010 12:12

Offline
Registrován: 14 lis 2007 09:33
Příspěvky: 183

Zde se též přikláním k bodu 1


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

17 pro 2010 22:05

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Také bych se přikláněl k bodu 1. Toto se nedá nijak postihovat, ale jsme přece rozumní lidé, kteří si přece nebudou dělat naschvály. Zároven bych si přál, abychom si nepletli razení s fanděním. Fandí se v každém sportu a hráčům to pomáhá (i když soupeřům už sotva), ale patří to ke hře.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

18 pro 2010 03:46

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Mě je varianta č. 1 také nejbližší.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

03 led 2011 10:41

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Asi uspokojivější znění, než je varianta č.1, zřejmě nenajdeme. Proto hlasuji pro ni.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

03 led 2011 21:13

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Také hlasuji pro variantu č.1


Nahoru Nahoru
  Profil
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 2 z 3  [ Příspěvků: 31 ]  »

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron