Kuličky - diskuze
http://forum.kulicky.com/

S čím se dnes hraje?
http://forum.kulicky.com/viewtopic.php?f=1&t=51
Stránka 1 z 1

Autor:  Jan Tichý [ 26 úno 2008 14:48 ]
Předmět příspěvku:  S čím se dnes hraje?

Pěkný den, zajímalo by mě, s jakými kuličkami se dnes hraje. Hliněnky, skleněnky, něco jiného? Jaký materiál se používá na turnajích a proč? Jaké materiály mají jaké výhody a nevýhody? A jak to je, co se týká nejčastěji používaných velikostí? A kde se vůbec dneska ještě dají kuličky koupit? Díky za odpověď ;).

Autor:  petr.sejba [ 26 úno 2008 15:50 ]
Předmět příspěvku:  Re: S čím se dnes hraje?

Také přeji pěkný den! Hrát se dá v podstatě s jakýmikoliv kuličkami z nekovového materiálu. V praxi se nejčastěji používají skleněné kuličky.

Jan Tichý píše:
Jaký materiál se používá na turnajích a proč? Jaké materiály mají jaké výhody a nevýhody?

Sklo -> skleněné kuličky mají dostatečnou váhu, nemění tak snadno směr při kontaktu s drobnými nerovnostmi.

Kámen -> Záleží na druhu kamene, někdy jsou takové kuličky trochu lehčí než skleněné, jindy srovnatelně. Při srovnatelné váze mají stejné vlastnosti jako skleněnky. Výhodou je, že zpravidla bývají originální (pokud vím, v ČR se koupit nedají, takže jedině si je nechat udělat na zakázku, takže pravděpodobně nikdo jiný nebude mít stejné).

Hlína -> To je spíš nostalgická záležitost pro ty, kteří s hliněnkami kdysi hrávali. Na mokrém povrchu o takovou kuličku člověk může snadno přijít :)

Jan Tichý píše:
A jak to je, co se týká nejčastěji používaných velikostí? A kde se vůbec dneska ještě dají kuličky koupit? Díky za odpověď ;).

Kuličky by neměly mít víc než 16,5 mm v průměru. Drtivá většina kuliček, které se dají koupit, má 16 mm. Koupit se dají často v hračkářstvích, u osvícenějších obchodníků v sekci se sportovními potřebami, případně na internetu - http://www.kulicky.com/prodej-kulicek.php .

Autor:  Lukáš [ 31 led 2009 14:12 ]
Předmět příspěvku:  nákup kuliček

ahoj, chci se zeptat kde bych mohl koupit /objednat si/ kuličky. Ten odkaz na webu na partnerský obchod je sice dobrý, nicméně kuličky jsem tam bohužel nenanšel. díky za info.

Autor:  petr.sejba [ 31 led 2009 20:18 ]
Předmět příspěvku: 

Ten partnerský eshop bohužel opravdu kuličky poslední dobou nemá. Dají se koupit po domluvě na většině turnajů, jinak mohu doporučit jen google a zkoušet štěstí po různých eshopech.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/